Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2017 06 22
www.gydytojobiblioteka.lt

NAUJA KNYGA
Šioje penktojo leidimo knygoje Cukrinis diabetas. Fast facts serija pateikiame naujausius svarbiausius faktus, apimančius pagrindinius klinikinės būklės, apibrėžiamos terminu „cukrinis diabetas“, aspektus: nuo pagrindinių epidemiologijos, patofiziologijos ir biocheminių aspektų iki klinikinio diabeto aprašymo ir 1 bei 2 tipų diabeto gydymo, pateikiant informaciją apie su diabetu susijusias komplikacijas ir jų gydymą. daugiau »
į užrašus
2017 06 22
www.gydytojobiblioteka.lt/


NAUJA KNYGA
Tai patogi, kišeninė Vaistų žinyno 2017 versija, kurioje pateikta pati aktualiausia informacija - vaisto pavadinimas, apibūdinimas, indikacijos, kontraindikacijos ir dozavimas. daugiau »
į užrašus
2016 09 28
www.gydytojobiblioteka.lt

NAUJA KNYGA
Surinkti vaiko ligos anamnezę ir jį ištirti iš pradžių atrodo nelengvas uždavinys. Vaiko amžiaus ribos – nuo naujagimystės iki paauglystės. Vaikai dažnai nenori būti tiriami, o tyrėjas turi tiksliai žinoti, kokios informacijos ieškoti ir kaip prieiti prie vaiko. Svarbu ir tai, kad sveikatos būklės labai priklauso nuo amžiaus. daugiau »
į užrašus
2016 09 28
www.gydytojobiblioteka.lt

NAUJA KNYGA
Tai naujas trečiasis inovatyvaus vadovėlio leidimas, kuriame skaitytojui aiškiai, lengvai ir suprantamai išdėstytos pagrindinės neurologinės problemos. daugiau »
į užrašus
2016 09 28
www.gydytojobiblioteka.lt

NAUJA KNYGA
Diabetu sergančiųjų skaičius sparčiai didėja: apskaičiuota, kad 2015 m. cukralige pasaulyje sirgo 415 mln. žmonių. Dėl su diabetu susijusios patologijos (hipertenzijos, hiperlipidemijos, inkstų pažeidimo ir kt.) ligoniai vartoja, palyginti, daug vaistų: Huri ir Wee (2013) duomenimis, vidutinis diabetu sergančiojo vartojamų preparatų skaičius yra 6,9±2,8.  daugiau »
į užrašus
2016 09 28
www.gydytojobiblioteka.lt


NAUJA KNYGA
Gavus didelių daugiacentrių tyrimų duomenis, 1 ir 2 tipo cukrinio diabeto gydymo kokybė pagerėjo. Intensyvi glikemijos kontrolė sumažina tokių mikrovaskulinių komplikacijų kaip retinopatija, nefropatija ir neuropatija riziką.
daugiau »
į užrašus
2014 01 06
2013 m. Amerikos širdies asociacijos mokslinės sesijos metu paskelbti plačios apimties III fazės ENGAGE AF-TIMI 48 tyrimo rezultatai parodė, kad edoksabanas efektyvumu prilygsta  varfarinui siekiant apsaugoti nuo insulto ligonius, sergančius su vožtuvų liga nesusijusiu prieširdžių virpėjimu (PV)1,2,. daugiau »
į užrašus
2014 01 03
Vienintelė priemonė, padedanti akliesiems orientuotis erdvėje, yra „baltoji lazdelė“. Tačiau pastaroji visiškai neatitinka ne tik šių dienų besikeičiančios visuomenės poreikių, bet ir sunkiai gelbsti norint nepasimesti miesto aplinkoje. Naudodamiesi „baltąja lazdele“, aklieji patiria didelių nepatogumų bandydami nuvykti iš taško A į tašką B, norėdami aplenkti kokią nors kliūtį ar identifikuoti kelyje pasitaikiusius objektus. daugiau »
į užrašus
2014 01 03
Pirmąją minutę po vidurnakčio Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose pasaulį išvydo pirmasis 2014-jų naujagimis. daugiau »
į užrašus
2014 01 03
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina žmones aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose ir nemokamai pasitikrinti sveikatą. Nepaisant to, kad jose dalyvauti ir gauti profesionalių medikų įvertinimą apie sveikatos būklę nieko nekainuoja, vis tik tai daroma vangiai. 
daugiau »
į užrašus
2013 12 19
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos (toliau – VUL SK) 2009 m. pradėjusios vykdyti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimo, profesinės kompetencijos ugdymas“, sėkmingai baigia įgyvendinti trylika projekto veiklų (detaliau apie projektą ir jo veiklas: http://kardiomokymai.6te.net/). daugiau »
į užrašus
2013 12 19
Pradaxa® (dabigatrano eteksilatas) yra vienintelis naujos kartos geriamasis antikoaguliantas, kurio ilgalaikiai klinikiniai tyrimai, trukę ilgiau nei 6 metus, patvirtina jo veiksmingumą, mažinant dėl prieširdžių virpėjimo kylančią insulto grėsmę.1
daugiau »
į užrašus
2013 12 18
Per ekonominį sunkmetį sumažinti gydytojų rezidentų atlyginimai nuo 2014 m. grįžta į ankstesnį lygį – atlyginimai išaugs vidutiniškai 10 proc. Tam Vyriausybės posėdyje šiandien pritarė ministrų kabineta daugiau »
į užrašus
2013 12 16
Šeštadienį, gruodžio 14 d., išsipildė penkių Lietuvos vaikų ir juos auginančių šeimų svajonė: klausos negalią turintys mažieji dovanų gavo jiems labai reikalingus klausos aparatus. daugiau »
į užrašus
2013 12 13
AB „Lietuvos geležinkeliai“ pasiryžo tapti šalyje viena labiausiai darbuotojais besirūpinančių įmonių. Kartu su Nacionalinio sveikatinimo institutu (NSI) surengtos apklausos apie darbuotojų savijautą bei fizinį aktyvumą metu paaiškėjo, kad net 82 proc.  daugiau »
į užrašus
2013 12 13
Rinkdamiesi vaistus, daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų linkę ignoruoti specialistų kompetenciją ir pirmenybę teikti asmeninei patirčiai bei pažįstamų ar artimųjų rekomendacijomis, atskleidė vaistinių tinklo „Camelia“ užsakymu atliktas reprezentatyvus gyventojų elgsenos tyrimas. Gydytojai ir vaistininkai tokias tendencijas vadina pavojingomis sveikatai. daugiau »
į užrašus
2013 12 09
Pagrindiniai STARTVerso™ III fazės klinikinio tyrimo, kai tirti sunkiai pagydomi pacientai tokie kaip, sergantieji ŽIV ir progresuojančia kepenų liga, rezultatai atskleidė faldapreviro* veiksmingumą.
daugiau »
į užrašus
2013 12 03
Lietuvoje turbūt visi žino sausainius „Selga“. Nuo rugsėjo 22 dienos iki lapkričio 12 dienos „Selga“ skelbė akciją „Už tikrą vaikystę!“, kurios tikslas buvo atkreipti žmonių dėmesį į dažnai nepastebimą negalią – klausos sutrikimus, ir pakviesti padėti tiems, kuriems ši pagalba yra svarbi – prastai girdintiems vaikams. Siekta pabrėžti – kuo anksčiau klausos negalią turintis vaikas pradeda naudoti klausos aparatą, tuo efektyviau aparatas padeda, tai lemia ir spartesnį vaiko vystymąsi. daugiau »
į užrašus
2013 12 02
Šiemet – lygiai devyneri metai, kai Lietuvoje pradėta įgyvendinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojama Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa. daugiau »
į užrašus
2013 12 02
*Kiekvienais metais Europoje išplitęs krūties vėžys diagnozuojamas daugiau kaip 70 000 moterų; maždaug penktadaliui iš jų nustatoma agresyvi HER2 teigiama krūties vėžio forma daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų