Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2012 10 25
Statistikos departamento duomenimis, daugiau nei trečdalį savo mėnesio išlaidų Lietuvos žmonės skiria maistui. Tačiau, ar visada mokama kaina atitinka produkto vertę? Ar tikrai produktai, ant kurių etikečių puikuojasi užrašas „be konservantų“, yra maistingi ir saugūs mums ir ypač – vaikams? Į šiuos klausimus vartotojai negauna vienareikšmio atsakymo nei iš valstybinių institucijų, nei iš maisto gamintojų. Neturėdami pakankamai žinių ir sveikos mitybos įpročių, gražių pakuočių bei spalvingų reklamų viliotiniui itin neatsparūs vaikai.
daugiau »
į užrašus
2012 10 25
Net ir tie, kurie skiria pakankamai dėmesio tam, ką ir kaip valgo bei geria, gali būti suklaidinami visuomenėje vyraujančių klaidingų įsitikinimų apie taisyklingą maitinimąsi. Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė atkreipia dėmesį į 10 labiausiai paplitusių mitų.

daugiau »
į užrašus
2012 10 23
sam.lt
Klaipėda – pirmas ir vienintelis Lietuvos miestas, priklausantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos sveikų miestų tinklui. Sveiko gyvenimo idėją ir pozityvų požiūrį į gyvenimą klaipėdiečiai sudėjo į vaizdo klipą „Laisvu stiliumi judame pirmyn – į sveiką miestą Klaipėdą!“

daugiau »
į užrašus
2012 10 23
www.sam.lt
Plėtojant Šiaurės matmens partnerystę visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės srityje, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centre vyko penktasis Neinfekcinių ligų, susijusių su gyvensena, socialine bei darbo aplinka, ekspertų grupės susitikimas.

daugiau »
į užrašus
2012 10 23
ulac.lt

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) praėjusią, 42-ąją metų savaitę, išliko panašus kaip 41-ąją metų savaitę. Sergamumo rodiklis siekė 51,91/10 tūkst. gyventojų. 41-ąją metų savaitę šis rodiklis buvo 52,04 atv./10 tūkst. gyventojų.
daugiau »
į užrašus
2012 10 23
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) spalio 26 d. (penktadienį) Justiniškių seniūnijoje (Rygos g. 15, Vilnius) nuo 13 iki 15 val. rengia Sveikatos dieną, skirtą prasidėjusiam peršalimo ligų ir gripo sezonui.

daugiau »
į užrašus
2012 10 16
sam.lt
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad vakcina – veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė, todėl visi norintys pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šiuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigoms yra skirstoma nemokama sezoninio gripo vakcina, kuria gali pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantys asmenys: vyresni nei 65 m. žmonės, sergantieji lėtinėmis ligomis, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai, nėščiosios, asmenys, gyvenantys slaugos ir globos namuose. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 41-ąją šių metų savaitę (spalio 8–14 d.) registruotas didesnis sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis Lietuvoje, lyginant su prieš tai buvusia savaite.

daugiau »
į užrašus
2012 10 09
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kviečia žiniasklaidą į II-ąją Europos konferenciją „Mikroorganizmų atsparumas ir infekcijų profilaktika“, kuri spalio 4-5 d. vyks LR Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 11, Vilnius). Renginio programą rasite čia.

daugiau »
į užrašus
2012 10 09
Vienas iš prioritetinių Vilniaus visuomenės sveikatos biuro 2012 metų tikslų – informacijos sklaida apie valstybės finansuojamas sveikatos tikrinimo programas (onkologinių susirgimų, širdies ir kraujagyslių ligų bei vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis – iš viso šešios prevencinės programos). Vienos iš onkologinių susirgimų prevencijos programų (gimdos kaklelio vėžio) tikslinė grupė – 25 – 60 metų merginos ir moterys. Su šia prevencine programa supažindinti galima ir jaunesnes negu 25 metų amžiaus merginas, kad sulaukusios 25 metų amžiaus jos nedvejodamos eitų pasitikrinti.

daugiau »
į užrašus
2012 10 09
ulac.lt
Gripas yra virusinė viršutinių kvėpavimo takų liga, pasireiškianti karščiavimu, raumenų skausmu, galvos ir gerklės skausmais, sausu kosuliu, silpnumu. Rečiau būna sloga, akių skausmai, akių jautrumas šviesai. Pajutus šiuos simptomus būtina kreiptis į gydytoją. Plintant gripui ir ŪVKTI, rekomenduojama reguliariai plauti rankas. Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis. Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis. Dažnai vėdinkite patalpas ir tinkamai apsirenkite. Venkite sąlyčio su sergančiais žmonėmis. Primename, kad nemokama gripo vakcina asmens sveikatos priežiūros įstaigas turėtų pasiekti iki spalio vidurio. Šiuo metu pasiskiepyti nuo gripo asmens sveikatos priežiūros įstaigose galima mokama vakcina. daugiau »
į užrašus
2012 10 02
sam.lt
Vilniaus visuomenės sveikatos centras kartu su Higienos institutu surengė seminarą – viešąją konsultaciją „Infekcijų prevencija ilgalaikės sveikatos priežiūros, globos įstaigose“, kuriame dalyvavo palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių bei globos įstaigų specialistai, atsakingi už infekcijų prevenciją. daugiau »
į užrašus
2012 10 02
ulac.lt
Lietuvos gyventojų sergamumas sifiliu, gonorėja bei chlamidioze 2011 m. palyginti su 2010 m. sumažėjo, tačiau sergamumas ŽIV išaugo. 2011 m. užregistruoti 248 susirgimai gonorėja (2010 m. – 315), 343 – chlamidioze (2010 m. – 367), 273 – sifiliu (2010 m. – 347) bei 166 – ŽIV infekcija (2010 m. – 153). Ši informacija paskelbta Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) atliktoje 2011 m. sergamumo Lietuvoje lytiškai plintančiomis infekcijomis ir ŽIV apžvalgoje, kuri patalpinta ULAC interneto svetainėje. daugiau »
į užrašus
2012 10 02
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, rugsėjo pradžioje smarkiai šoktelėjęs sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) neslūgsta. Praėjusią 39-ąją metų savaitę susirgo 50,67 iš 10 tūkst. gyventojų. 38-ąją metų savaitę (rugsėjo 17-23 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 52,39 atvejo/10 tūkst. gyventojų. daugiau »
į užrašus
2012 09 24
http://vmvt.lt/
Žmonės, sergantys celiakija, turi vengti (arba labai riboti) duonos, sausainių, makaronų ir visų kitų maisto produktų, kurių sudėtyje yra glitimo turinčių sudedamųjų dalių, t.y. kurių sudėtyje yra kviečių, rugių, miežių, avižų, speltos, kamuto ar jų sukryžmintų atmainų ar iš jų kilusių sudedamųjų dalių. Būtent šiems žmonėms skirta speciali informacija maisto produktų ženklinimo etiketėse apie glitimo (dažnai literatūroje vadinamo glutenu ar gliutenu) turinčias sudedamąsias dalis. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai pasakoja apie glitimo turinčius maisto produktus ir pataria, kaip sergantiems celiakija pasirinkti tinkamus maisto produktus.

daugiau »
į užrašus
2012 09 20
Nauja analizė, pristatyta ADA konferencijoje, rodo, kad pacientams, kuriems yra didelė inkstų funkcijos blogėjimo rizika, linagliptinas sumažina albuminuriją.

Duomenys, paskelbti Amerikos diabeto asociacijos (ADA) 72-oje mokslinėje konferencijoje, suteikia informacijos apie linagliptino vartojimą 2 tipo cukriniu diabetu (2 tipo CD) sergantiems suaugusiems pacientams, kuriems yra didelė inkstų funkcijos blogėjimo rizika.
daugiau »
į užrašus
2012 09 20

Rugsėjo 22-ąją Lietuvoje jau antrą kartą bus minima Tarptautinė lėtinės mieloleukemijos diena. Šią dieną visame pasaulyje sergantiesiems viena rečiausių kraujo vėžio formų – lėtine mieloleukemija (LML) – ir jų artimiesiems organizuojami susitikimai su gydytojais hematologais, spaudos konferencijos, visuomenei pristatomi žinias apie ligą gilinantys vaizdo filmai, vyksta labdaros renginiai. Vos prieš 15 metų LML buvo mirtina liga, tačiau dabar, taikant kryptingą gydymą, ji tapo lėtine, kurią galima suvaldyti. LML gydoma nuolat geriant vaistus, išskirtiniais atvejais atliekama kaulų čiulpų transplantacija. Vienintelis būdas stebėti ligos eigą – reguliariai atlikti molekulinius tyrimus, todėl didelė atsakomybės už ligos progresavimą dalis tenka ir pacientui.

daugiau »
į užrašus
į užrašus
2012 09 19
Šalies rajono ligoninės atsisako savo medicininių tyrimų laboratorijų, tapusių per didele našta po prieš dvejus metus įvykdytos sveikatos priežiūros įstaigų reformos. Pirmoji privačias investicijas šių metų pradžioje pritraukė Zarasų rajono savivaldybės ligoninė, o dabar moderni laboratorija atidaryta Akmenės rajono VšĮ „Naujosios Akmenės ligoninė“.

daugiau »
į užrašus
2012 09 17
vmvt.lt
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl taršos pesticidais UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ uždrausta realizuoti ekologiškų melisų ir pipirmėčių arbatų partijas, bei gamyboje naudoti žaliavą, įsigytą iš tiekėjo Lenkijoje.

daugiau »
į užrašus
2012 09 17
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad žmonių susibūrimo vietose neretai galima užsikrėsti parazitais – galvinėmis utėlėmis. Jos nuo užsikrėtusiųjų per tiesioginį kontaktą ar daiktus lengvai perduodamos kitiems. Tai ypač aktualu įvairiose ugdymo įstaigose.

daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų