Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2013 11 08
„Kalbėti apie onkologines ligas skaudu. Tačiau kalbėti reikia. Jeigu atkreiptumėte dėmesį į viešumoje pasirodančias moterų, susidūrusių su krūties vėžiu, ligos istorijas, pastebėtumėte, kad daugelio jų autorės – jaunos moterys. Tai tik patvirtina faktą, kad liga jaunėja“, – mintimis dalinasi onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugijos „Eivena“ pirmininkė Paulina Barisienė. daugiau »
į užrašus
2013 11 08
Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai kartu su mokslininku sukūrė logopedinį žaislą vaikams, padėsiantį lavinti jų kalbą, interaktyviai mokytis atpažinti daiktus, skaičių bei raidžių pavadinimus. Šio žaislo prototipą jau išbandė jaunos šeimos, kurios buvo sužavėtos, kaip žaismingai įsitraukia į žaidimą jų vaikai. daugiau »
į užrašus
2013 11 07
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nuomone, medikai patys turėtų prisiimti atsakomybę už akių lęšiukus, kuriuos implantavus daliai pacientų buvo kilusios uždegiminės reakcijos, bei atsiprašyti savo pacientų, nes būtent jie priėmė sprendimą pirkti šiuos gaminius. Nepaisant to, kai komisijoje dalyvavusiems medikams atlikus bandymus su šiais lęšiukais, paaiškėjo, jog jie gali sukelti uždegimines reakcijas po kataraktos operacijos.  daugiau »
į užrašus
2013 11 07
Jau antri metai, lapkričio 8-oji pasaulyje minima, kaip Tarptautine radiologijos diena. daugiau »
į užrašus
2013 11 05
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad centralizuotai perkami sulankstomieji akių lęšiukai jau greitai pasieks gydymo įstaigas, kurios juos gaus tiesiai iš tiekėjo ir galės nemokamai implantuoti savo pacientams – apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu. Akių lęšiukus gavusios įstaigos galės sėkmingai planuoti akių operacijas, o pacientai – skubėti į gydymo įstaigą tartis dėl konkrečios reikalingos operacijos datos daugiau »
į užrašus
2013 11 05
Miestas veikia jo gyventojų savijautą. Nesutvarkytos erdvės, apleisti žalieji plotai, bendruomenės susirinkimo vietų trūkumas gali sukelti stresą ir net depresiją. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų architektų komandos pasiūlymai miesto valdžiai gali padėti sukurti draugišką aplinką, kurioje gyventų laimingesni žmonės. daugiau »
į užrašus
2013 11 05
Pajutę lengvus negalavimo požymius, daugiau nei trečdalis gyventojų pirmiausia skuba į vaistinę ir konsultuojasi su ten dirbančiais specialistais daugiau »
į užrašus
2013 11 04
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Urologijos centre lapkričio 4 d. vyrui dėl šlapimo nelaikymo, po prostatos operacijos buvo  implantuotas dirbtinis sfinkteris. daugiau »
į užrašus
2013 11 04
Per 9 šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruoti 177 susirgimai sifiliu, iš kurių vienas įgimtas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, tai 5 atvejais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Sifilis diagnozuotas 93 vyrams ir 84 moterims. Aštuoniems asmenims sifilis išaiškintas vėlyvoje stadijoje. daugiau »
į užrašus
2013 11 04
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užtikrina: jos perkami ir pacientams nemokamai skiriami akių lęšiukai, kelio ir klubo sąnarių endoprotezai yra aukštos kokybės, atitinkantys tokiems gaminiams keliamus reikalavimus. Juos palankiai vertina ir medikai, dalyvaujantys komisijose perkant šiuos gaminius. Deja, vis dažniau pasitaiko atvejų, kai medikai, naudodamiesi pacientų patiklumu, įtikina žmones akių lęšiukus, kelio ir klubo sąnarių endoprotezus įsigyti gerokai brangiau, kritikuodami tuos, kuriuos nupirko VLK, nors patys irgi dalyvauja juos įsigyjant. daugiau »
į užrašus
2013 11 04
Tokius nieko nestebinančius rezultatus pateikė 6 – 7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžių tyrimas, kurį inicijavo projektas „Sveikatiada“, atliko Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. daugiau »
į užrašus
2013 10 31
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad sveikatos priežiūros sektoriuje vis daugiau paslaugų perkeliama į elektroninę erdvę. Štai nuo lapkričio 1 d. privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams, kuriems gydymo įstaigoje skiriama ambulatorinė reabilitacija, nebereikės patiems vykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) dėl pažymos, patvirtinančios jų teisę į kompensaciją už minėtą gydymą. Nuo šiol pažymos, reikalingos suteiktų paslaugų išlaidoms apmokėti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, bus tvirtinamos tik elektroniniu būdu. daugiau »
į užrašus
2013 10 30
Ministrų kabinetas posėdyje šiandien pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui padidinti nemokamo mokinių maitinimo produktams įsigyti skiriamas lėšas. Įvertinus mokinių skaičiaus kitimą, numatoma, kad 2014 metams, palyginus su šiais, papildomų lėšų iš biudžeto skirti nereikės. daugiau »
į užrašus
2013 10 30
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad šiandien baigiamas gripo vakcinos, kuria nemokamai skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, pristatymas mūsų šalies gydymo įstaigoms. Minėta sezoninio gripo vakcina, pradėta dalinti rugsėjo pabaigoje, buvo pristatoma dalimis. Vakcina jau paskirstyta 506 gydymo įstaigoms. Šiemet iš viso gali būti paskiepyta apie 100 tūkst. žmonių, nes buvo nupirkta 100 tūkst. dozių gripo vakcinos daugiau »
į užrašus
2013 10 30
Žymūs sportininkai dažnai įsivaizduojami kaip mitologinės būtybės, kurios mūsų akiraty sužiba tam tikromis progomis, dažnai su tauriųjų metalų medaliais po kaklu. Ir paslaptingai dingsta iki kitų savo pergalių. Turbūt ne vienam kyla klausimas, ką garsūs medalininkai veikia po treniruočių ir čempionatų. Kur ieško naujų galimybių ar įspūdžių? Į šiuos klausimus padėjo atsakyti Atėnų Olimpinių žaidynių vicečempionė Austra Skujytė. daugiau »
į užrašus
2013 10 30
Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ informuoja, jog pastaruoju metu maisto produktuose neretai aptinkami šiengraužiai. Ekspertai rekomenduoja gerai apžiūrėti perkamą birią, sausą produkciją.
Šiengraužiai – primityvūs vabzdžiai, kurie kelia asociacijas su šieno graužikais, kenkėjais, tačiau tai ne visai teisinga nuomonė.
daugiau »
į užrašus
2013 10 29
Nepriklausomi auditoriai, Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikę išorės priežiūros kokybės vadybos auditą, patvirtino, kad ši institucija ne tik atitinka keliamus tarptautinius reikalavimus, bet ir dirba labai efektyviai, naudodama minimalias sąnaudas. daugiau »
į užrašus
2013 10 29
Gydytoja Jovita Mažeikienė
Specialistai teigia, kad žmogus vidutiniškai įkvepia 16-20 kartų per minutę ir kiekvieną kartą į jo plaučius papuola įvairiausių nešvarumų. Smulkios dalelės į kvėpavimo takus patenka ne tik gatvėje, bet ir namuose, kuriuose ant įvairių paviršių nusėda dulkės. Todėl žmonėms, ypač turintiems jautresnius plaučius, pravartu įsigyti naujausios kartos dulkių siurblius su itin aukšto efektyvumo dalelių filtru (hepa filtru) – sutvarkius namus, oras juose liks švarus ir sveikas. daugiau »
į užrašus
2013 10 29
Minėdamos pasaulinę insulto dieną, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos gali pasidžiaugti, kad modernaus gydymo dėka vis daugiau pacientų, patyrusių insultą, turi galimybę ne tik išgyventi, bet ir išvengti grėsmingų gyvybei ir jo sveikatai pasekmių. daugiau »
į užrašus
2013 10 28
Spalio 25 d. Klaipėdoje vyko renginys, skirtas įvairios specializacijos medikams: gydytojams neurologams, vaikų neurologams, neurochirurgams, oftamologams ir kt. daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų