Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2013 10 28
Vilnius, spalio 28 d. Dešimt jaunuolių, kuriuos globoja SOS vaikų kaimai, kitą vasarą bus įdarbinti „Statoil“ degalinėse, kur įgis savarankiškam gyvenimui reikalingų gebėjimų. daugiau »
į užrašus
2013 10 25
www.ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad: daugiau »
į užrašus
2013 10 25
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras praneša, kad šių metų spalio 21 d. – lapkričio 8-11 d. į asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ) pristatoma 2013-2014 m. gripo sezonui skirta vakcina „Fluarix“, įsigyta valstybės lėšomis, rizikos grupių skiepijimui. daugiau »
į užrašus
2013 10 25
Ketvirtadienį VU Santariškių klinikų Vaikų ligoninėje įvyko baigiamasis vaikų piešinių parodos „Ant ratų“ renginys, į kurį kartu su tėveliais rinkosi mažieji ligoniukai. Renginio metu buvo pristatyta vaikų piešinių paroda, nuo šiol puošianti ligoninės sienas. Su svečiais bendravo akcijos organizatoriai, policijos atstovai, Vaikų ligoninės paramos fondo direktorė Olga Zimanaitė, viešųjų ryšių atstovė Jolanta Normantienė.

daugiau »
į užrašus
2013 10 24
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad spalio 25 d. įsigalioja Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatos, perkeltos į mūsų šalies nacionalinę teisę, kurios suteiks daugiau galimybių mūsų kraštiečiams, apdraustiems Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), gydytis ES, gauti reikiamas specialistų paslaugas, o šių šalių piliečiams – naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis mūsų šalyje. Neabejotinai, šios naujovės leis mūsų šalies medicinai ir profesionalams medikams tapti dar labiau vertinamiems svetur dėl aukšto lygio paslaugų, jų kokybės, medicinoje taikomų inovacijų. daugiau »
į užrašus
2013 10 24
Civilizacijos liga vadinamas žarnyno vėžys yra vienas sėkmingiausiai gydomų virškinamojo trakto navikų. Šiandien liga gali būti kontroliuojama ne tik pirmose, bet ir vėlyvosiose stadijose. daugiau »
į užrašus
2013 10 24
Seimo Sveikatos reikalų komitete svarstyto įstatymo nuostatoms pritarė visų tarnybų ekspertai – Specialiųjų tyrimų tarnybos, Bioetikos, Teisės ir teisėtvarkos, Žmogaus teisių komitetų nariai. Įstatymas bus svarstomas lapkričio 7 dieną numatytame Seimo plenariniame posėdyje. Jei šiame posėdyje naujajam Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymui bus pritarta, jis įsigalios 2014 metų sausio 1 dieną. daugiau »
į užrašus
2013 10 24
Artėjant šaltajam sezonui kartu su benamėmis katėmis ir graužikais prieglobsčio daugiabučių rūsiuose bei sandėliuose ieško ir blusos. Šis kraujasiurbis šuoliuoja didesne jėga nei žiogas, tad užšokti ant žmogaus gali tiesiog laiptinėje, rūsy ar daugiabučio tarnybinėse patalpose. daugiau »
į užrašus
2013 10 23
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų painioja peršalimo ligas ir gripą, todėl neretai gydosi netinkamais metodais, pastebi gydytojai ir vaistininkai. Anot jų, įsibėgėjant rudeniui, sergančiųjų ir besikreipiančių patarimo į vaistininkus sparčiai daugėja. Specialistų teigimu labai svarbu tiksliai įvardinti negalavimo priežastį, nes priešingu atveju ar vartojant netinkamus medikamentus, kyla grėsmė sulaukti pakartotinių susirgimų ar net rimtų komplikacijų. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 41-ąją metų savaitę (spalio 6-13 d.) siekė 61,5 atvejus 10 tūkst. gyventojų, pernai tuo pačiu laikotarpiu šis rodiklis buvo mažesnis ir sudarė 52 atvejus 10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumas fiksuojamas Vilniaus regione (net 80,7 atvejai 10 tūkst. gyventojų). Gydytojai ir vaistininkai prognozuoja, kad sergančiųjų skaičius spalio viduryje dar labiau išaugs. Vaistininkų teigimu, šaltuoju metu vos spėjama pildyti lentynas priešvirusiniais ir imunitetą stiprinančiais preparatais. daugiau »
į užrašus
2013 10 23
Efektyvių donorų skaičius šiai dienai yra 43, tai reiškia, kad iš tiek donorų donoriniai organai ir audiniai buvo paimti transplantacijoms. Pernai per visus metus šis skaičius buvo 41. Statistiką apžvelgiant, galima teigti, kad dar vienas rodiklis sveria  organų donorystės naudai – tai artimųjų prieštaravimas donorystei. daugiau »
į užrašus
į užrašus
2013 10 23
Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ pasidomėjus, kiek Lietuvos žmonių kaupia santaupas sveikatai, paaiškėjo, kad tam tikslui labiausiai linkęs atidėti šalies jaunimas. daugiau »
į užrašus
į užrašus
2013 09 17
Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademijos duomenimis, šiuo metu įvairiomis alerginėmis ligomis Senajame žemyne serga daugiau kaip 150 mln. žmonių. Pagal šią tendenciją, greičiau nei po 15 m. daugiau nei pusė europiečių kentės nuo vienokios ar kitokios alergijos. Juo labiau, kad jų spektras plečiasi beveik kas penkmetį: jei prieš dešimtmetį alergijų sąraše „karaliavo“ bronchinė astma, pastaruosius penketą metų pastebimas alerginio rinito ir alergijų maistui pikas.
daugiau »
į užrašus
2013 08 01
vmvt.lt
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad suintensyvėjus šernų medžioklei bei savo reikmėms skerdžiant kiaules, jų mėsą yra privalu patikrinti dėl trichineliozės. Kiekvienais metais Lietuvoje nustatoma vidutiniškai 90 – 100 trichineliozės atvejų tikrinant šernieną ir apie 7- 10 atvejų, tikrinant kiaulieną.

daugiau »
į užrašus
2013 08 01
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai džiaugiasi sulaukę daug smalsių festivalio „Bliuzo naktys 2013“ dalyvių dėmesio ir kviečia vėl susitikti rugpjūčio 2-3 dienomis Zarasuose vyksiančiame Roko festivalyje „Galapagai 2013“.

daugiau »
į užrašus
2013 08 01
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro liepos 29 d. gavo informaciją apie įtariamą žarnyno infekcijos protrūkį, siejamą su maitinimo įmonės veikla.

daugiau »
į užrašus
2013 08 01
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje iki šių metų liepos užregistruoti 64 toksoplazmozės atvejai, vienas iš jų – įgimtos, kai užsikrėtusi motina infekciją perdavė kūdikiui. Nors sergamumas toksoplazmoze ketvirtadaliu mažesnis nei pernai tuo pačiu metu, svarbu nepamiršti, kad toksoplazmozė yra viena pavojingiausių ligų, kurią platina katės, ir ypač jos turėtų saugotis nėščios moterys. daugiau »
į užrašus
2013 04 16
Atėjus pavasariui atkeliauja ir alergijų sezonas. Dauguma alergiškų žmonių pavasarinį žydėjimą pasitinka pasiruošę antialerginius vaistus, tačiau ilgalaikis jų vartojimas sukelia naujas problemas. Pavyzdžiui, gydant dažnai pavasarį pasitaikančią akių alergiją, ilgalaikis antialerginių vaistų vartojimas beveik visada sukelia sausų akių sindromą (SAS). Todėl gydytojai oftalmologai siūlo antialerginius vaistus derinti su dirbtinėmis ašaromis, o dar geriau – su osmoprotekcijos principu veikiančiais lašais sausoms akims. daugiau »
į užrašus
2013 04 16
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad tobulinama tvarka, pagal kurią apskaičiuojamos pacientų gydymo sąnaudos ligoninėse. Tokiu būdu pradedama ruošti dirva naujovėms, kurios padės ligoninėms tiksliai apskaičiuoti kiekvieno paciento gydymo išlaidas, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Baigus diegti šias naujoves, bus užtikrintas racionalesnis šio biudžeto, t. y. mokesčių mokėtojų pinigų, naudojimas.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų