Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2013 04 16
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) duomenimis, nuo 2012 m. spalio iki 2013 m. balandžio 8 d. Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Švedijoje yra nustatyta 16 to paties genotipo 1b virusinio hepatito A atvejų. Nei vienas ligonis inkubacinio periodo laikotarpiu nebuvo išvykęs už Europos Sąjungos ribų. Be to, šiose keturiose ES valstybėse dar yra užregistruota 50 nenustatyto genotipo hepatito A atvejų. Šie užsikrėtę žmonės taip pat niekur nekeliavo.

daugiau »
į užrašus
2013 04 16
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje balandžio 15 d. patvirtintas žmonių karvių raupų atvejis. Apie tai mūsų šalies medikus informavo tyrimus atlikęs Vokietijos R.Kocho institutas.
daugiau »
į užrašus
2013 04 04
Atostogų metu norime pailsėti, atsipalaiduoti, pakeliauti po kitas šalis. Tačiau jaunoms mažus vaikus auginančioms šeimoms kelionės į užsienio kurortus tampa ypač nemenku iššūkiu – skrydis lėktuvu, klimato ir laiko zonų kaita, netradicinis maistas turbūt dažną priverčia apgailestauti nepalikus vaikų namuose. Vis dėlto gerai praleisti laiką bei pailsėti galima ir su mažiausiais šeimos nariais – tereikia kelionei iš anksto tinkamai pasiruošti.

daugiau »
į užrašus
2013 04 03
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje praėjusią savaitę sumažėjo ir siekė 71,2 atv. /10 tūkst. gyventojų. Bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis ankstesniąją - 12-ąją metų savaitę siekė 82,4 atv. /10 tūkst. gyventojų.

daugiau »
į užrašus
2013 04 03
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras gavo Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro pranešimą apie tris naujo paukščių gripo viruso atvejus. Virusu A (H7N9) žmonės iki šiol niekada nebuvo užsikrėtę ir susirgę, sirgo tik paukščiai.

daugiau »
į užrašus
2013 03 29
Įsibėgėja Tarptautinę moters dieną prasidėjusi iniciatyva „Rožinis grožio kąsnelis“, skatinanti sveiką gyvenseną ir palaikanti krūties vėžiu sergančias moteris. Akcijos metu, „La Crepe“ restoranuose užsisakius salotų porciją, 10 proc. nuo už ją sumokėtos sumos skiriama krūties vėžio prevencijos projektui „Nedelsk“. Per pirmąsias savaites jau parduota beveik 2,5 tūkst. porcijų salotų, t.y. net 190 salotų porcijų kasdien.

daugiau »
į užrašus
2013 03 28
Negali gauti paramos savo sumanymams iš didžiausių Lietuvos pacientų organizacijų? Sukurk savo pacientų organizacijas ir mėgaukis jų liaupsėmis. Atrodo, kad tokios politikos nusprendė laikytis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, pradėjęs kovą su 30 pacientų organizacijų vienijančia Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba (LPOAT). Ministras sumanė kurti Lietuvos pacientų forumą. daugiau »
į užrašus
2013 03 28
Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji interneto svetainė MedicinaTau.lt, kuri įprastą gydytojo konsultaciją perkelia į virtualią erdvę. Gydytojų teikiamos paslaugos internete leidžia medicinai prisitaikyti prie kintančių žmonių poreikių. Paslaugos prieinamos visiems, turintiems kompiuterį ir elektroninę bankininkystę, nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu gyvena Lietuvoje, ar užsienyje. Konsultacijos vyksta paciento pasirinktu metu – darbo dienomis ir savaitgaliais.

daugiau »
į užrašus
2013 03 28
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai pirmą kartą parengė ir išleido sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje apžvalgą. Ši 2011-ųjų metų apžvalga skirta informuoti visuomenę, sveikatos priežiūros specialistus bei politikus apie užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją šalyje.

daugiau »
į užrašus
2013 03 27
Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (toliau - LSDJS) remia sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio siekį reformuoti sveikatos apsaugos sistemą, siekiant kokybiškų ir prieinamų paslaugų visiems Lietuvos piliečiams, teigiama antradienį išplatintoje LSDJS valdybos patvirtintoje pozicijoje. Pasak LSDJS pirmininko Ramūno Buroko, būtina reikalauti didesnės sveikatos paslaugų teikėjų atskaitomybės, skaidrumo ir teisingumo principų laikymosi, atsižvelgiant į piliečių interesus.

daugiau »
į užrašus
2013 03 27
Estai nacionaliniu pasididžiavimu laiko dūmines pirtis. Tai – seniausias pirties tipas. Iš kitų ji išsiskiria ypatingu aromatu ir savitomis pirties garo bei atsivėsinimo tradicijomis, gyvuojančiomis bene tūkstantį metų.
Estams pirtis tokia pat svarbi kaip kasdienės duonos kąsnis, nes padeda išvengti ne tik ligų, tačiau ir psichologinių problemų, padeda iškęsti šaltas žiemas, o vasarą tampa nepakeičiama pramoga.
Estiška bekaminė dūminė pirtis pretenduoja tapti Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) nematerialios kultūros paveldo dalimi. Kovo 20 d. Estijos kultūros ministras Rein Lang pasirašė prašymą UNESCO, kuris buvo kruopščiai rengiamas grupės estų savanorių pastaruosius tris metus. Šiuo žingsniu siekiama užtikrinti pagal senas tradicijas puoselėjamos pirties populiarinimą pasaulyje ir tęstinumo užtikrinimą.

daugiau »
į užrašus
2013 03 27
Lietuviai yra dažni restoranų, kavinių ir maitinimo įstaigų svečiai – vos 5 proc. naujausioje maitinimosi įpročius tiriančioje apklausoje dalyvavusių žmonių teigia nepietaujantys ir nevakarieniaujantys restoranuose. Dauguma apklaustųjų rinkdamiesi maitinimo įstaigą didžiausią reikšmę teikia ne kainai ar akcijoms, o maisto kokybei ir geram aptarnavimui. Tokius duomenis atskleidė „Vapiano“ užsakymu atlikta tyrimų bendrovės „Mindshare“ gyventojų nuomonės apklausa daugiau »
į užrašus
į užrašus
2013 03 01
Sveikata priklauso nuo kiekvieno žmogaus valios ir optimizmo, mitybos ir judėjimo įpročių, o sveikos gyvensenos principus tėvai turėtų diegti vaikams nuo dviejų metų. Deja, kol kas Lietuvos gyventojai linkę labiau griebtis vaistų, tuo tarpu valstybė sveikatos prevencijai, švietimui skiria per mažai dėmesio. Tuo buvo įsitikinę medikai, žinomi sportininkai, ketvirtadienį Vilniuje susirinkę padiskutuoti apie sveiką gyvenseną.
daugiau »
į užrašus
2013 03 01
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 3-iąją paskelbė Tarptautine ausų ir klausos diena. Klausa – vienas iš penkių pojūčių, kuriais pažįstame pasaulį. Ji mums leidžia bendrauti, reaguoti į išorinį pasaulį. Klausos jutimo organas yra ausis, kuri priima garso bangas, jas paverčia nerviniais impulsais ir klausos nervais perduoda į smegenis. Be klausos funkcijos, ausis taip pat yra ir pusiausvyros organas.
daugiau »
į užrašus
2013 02 28
Vasario 28-ąją minima Tarptautinė retų ligų diena. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šias ligas, dažniausiai užklumpančias netikėtai, bei supažindinti su jų požymiais ir gydymu. Viena iš tokių retų ligų – neuroendokrininiai navikai, dar vadinami NE navikais. JAV Nacionalinio vėžio instituto vykdomos programos SEER statistikos duomenimis, per pastaruosius 30 m. žmonių, kuriems buvo diagnozuoti NE navikai, skaičius išaugo 5 kartus. Didėjantis sergamumas NE navikais gali būti siejamas su tikslesniu ligos diagnozavimu, tačiau priežastys, kodėl ja sergama, nėra žinomos. NE navikai itin klastinga liga – dėl nespecifinių simptomų net 50 proc. pacientų diagnozė nustatoma tik ligai išplitus, todėl šiais navikais sergantys ligoniai net iki 7 metų gali būti gydomi nuo kitų ligų.
daugiau »
į užrašus
2013 02 27
Amerikos klinikinių onkologų draugijos suvažiavimo, vykusio 2012 m. vasarą, metu buvo pristatytas medicininių preparatų derinys, kuriuo gydant galima prailginti pažengusiu krūties vėžiu sergančių moterų gyvenimą beveik dvigubai. Tokį perversmą vėžio gydyme padariusiame derinyje naudojama veiklioji medžiaga everolimuzas (lot. Everolimus) – atitikmuo natūralios cheminės medžiagos rapamicino, kurį gamina tik Velykų salos dirvožemyje randama bakterija Streptomyces hygroscopicus. Naujasis gydymo būdas jau pradedamas taikyti ir Lietuvoje. Nors jis ganėtinai brangus ir dar nėra kompensuojamas, gydytojai tikisi, kad netolimoje ateityje šis gydymo būdas taps pažengusio krūties vėžio gydymo pagrindu.

daugiau »
į užrašus
2013 02 27

30 pacientų organizacijų vienijanti Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba (LPOAT) prašo Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Vydo Gedvilo ir Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sustabdyti ministro Vytenio Andriukaičio sveikatos priežiūros sistemą griaunančius bei pacientų ir medikų visuomenę priešinančius veiksmus. Praėjusią savaitę ministras peržengė visas ribas, priimdamas Lietuvos istorijoje precedento neturintį sprendimą išbraukti iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Kolegijos Lietuvos pacientų atstovus.
daugiau »
į užrašus
į užrašus
2013 02 26
Daugelis sergančiųjų klastinga ir lėtai progresuojančia liga – akromegalija – į pradinius jos simptomus nekreipia dėmesio, o į gydytojus kreipiasi tik po daugelio metų, pastebėję jau žymius išorinius pasikeitimus. Akromegalija yra viena iš nedaugelio retų ligų, kurioms Lietuvoje skiriama pakankamai dėmesio ligoniams gydyti, specialistai ir pacientų atstovai daug diskutuoja, yra įsiklausoma į sergančiųjų problemas. Tačiau dažnas šeimos gydytojas nėra susidūręs su šia liga, todėl ligoniai ilgai vaikšto pas skirtingus specialistus, kol nustatoma tiksli diagnozė ir skiriamas gydymas. Dėl informacijos apie akromegaliją stokos ji dažnai diagnozuojama pavėluotai, o pasekmės gali būti skaudžios: ūmus ne tik fizinės, tačiau ir psichologinės sveikatos pablogėjimas, mat ligai įsisenėjus, žmogus vengia rodytis viešumoje, užsisklendžia savyje. Tad kaip žmogui pačiam atpažinti akromegaliją dar ankstyvoje stadijoje ir užkirsti kelią tolesnėms komplikacijoms?

daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų