Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2013 02 26
www.dezinfa.lt
Tekanti nosis, ašarojimas, bėrimas, dusulys – ženklai, įspėjantys apie galimą alergiją tarakonams.

daugiau »
į užrašus
2013 02 25
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje slūgsta. Praėjusią, 8-ąją metų savaitę, bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 71,9 atv./ 10 tūkst. gyventojų. 7-ąją metų savaitę šis rodiklis siekė 94,9 atv./10 tūkst. gyventojų.

daugiau »
į užrašus
2013 02 25
Iš visų pernai besikreipusiųjų dėl draudimo išmokos, daugiausia traumų patyrė 13-18 m. paaugliai. Šios amžiaus grupės traumų skaičius sudarė 23% visų registruotų atvejų, rodo „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje draudimo nuo nelaimingų atsitikimų duomenų tyrimas.
daugiau »
į užrašus
2013 02 18
Vitae Litera
Artėjant pavasariui visi norime atrodyti gražūs ir sveiki. Nekantraudami laukiame kada galėsime nusimesti sunkius ir storus žieminius paltus ir parodyti dailias kūno linijas. Visi, tiek vyrai, tiek ir moterys, nori ne tik puikiai atrodyti, bet taip ir jaustis. Tačiau kartais tam trukdo, išsipūtęs lyg balionas, pilvas. Pilvo pūtimas…! Jis gali sugadinti net geriausią nuotaiką bei trikdyti kasdieninę veiklą. Ką daryti? Kaip to išvengti? Į šiuos ir kitus klausimus atsakyti padėjo gydytoja Jurgita Knašienė, kuri šių metų vasario mėnesio (T. 17, Nr.2) medicininiame moksliniame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ pateikė savo straipsnį „Skubi pagalba „išpūstam“ pilvui“.

daugiau »
į užrašus
2013 02 18
Visiškai robotizuotas kraujo analizatorius, pacientų srauto valdymo sistema ir žaismingas vaikų kabinetas – tokios naujovės ką tik įdiegtos „Medicina practica“ medicininių tyrimų laboratorijos padalinyje, veikiančiame Kauno Šilainių poliklinikoje.

daugiau »
į užrašus
2013 02 14
Dauguma Lietuvos gyventojų su maistu negauna pakankamai kalcio: 11 proc. yra tikri, kad kalcio negauna, 43 proc. abejoja, kad su maistu gauna pakankamai kalcio, dar 18 proc. nežino. Remiantis reprezentatyviu Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimu, pakankamai kalcio su maistu gauna 29 proc. šalies gyventojų.

daugiau »
į užrašus
2013 02 13
Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Medicinos fakultete (VU SA MF) surengė anoniminę internetinę apklausą VU Medicinos fakulteto (MF) studentams, kuria buvo siekiama išsiaiškinti, ar siūlomi įdarbinimo bei rezidentūros tvarkų pakeitimai yra priimtini būsimiems sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojams. 
daugiau »
į užrašus
2013 02 11
Viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir gripo simptomus lengva supainioti. Šiuos susirgimus sukelia įvairaus tipo virusai. Gydymo taktika iš esmės skiriasi, todėl klaidos pasekmės gali būti skaudžios. daugiau »
į užrašus
2013 02 08
Kenčiate dėl dantų skausmo ar kraujuojančių dantenų, skundžiatės blogu burnos kvapu arba pageltusiais dantimis? Pats laikas susirūpinti savo burnos higiena. Odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja Eglė Kunčiuvienė ir burnos priežiūros kultūrą Lietuvoje propaguojanti interneto svetainė www.sveiki-dantys.lt pateikia penkis patarimus, kaip galima pagerinti savo burnos higieną.

daugiau »
į užrašus
2013 02 08
www.prieraisiojitevyste.lt

Draugiškiausios naujagimiui ligoninės titulą mamos ir vėl suteikė vienai iš Kauno ligoninių

Prieraišiosios tėvystės centro inicijuojamos mamų apklausos rezultatais, 2012 metais draugiškiausi naujagimiams buvo Kauno krikščioniškieji gimdymo namai (KKGN). Net dvi iš trijų apklausoje dalyvavusių mamų iš visos Lietuvos prisipažino, kad joms buvo svarbu, kad ligoninė turėtų Naujagimiui palankios ligoninės (NPL) statusą, o beveik 14 procentų, deja, nežinojo, kas tai yra.

daugiau »
į užrašus
2013 02 08
Beveik 400 Europos Parlamento narių pateikė Europos Komisijai, Europos Tarybai ir Europos Sąjungos šalių narių parlamentams rašytinį pareiškimą, kuriame ragina paskelbti oficialią Europos dieną prieš patyčias ir smurtą mokyklose. Šiuo pareiškimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vieną dažniausiai mokyklose pasitaikančių problemų – patyčias, keliančias grėsmę vaikų fiziniam bei psichologiniam vystymuisi.

daugiau »
į užrašus
2013 02 07
Artėjantis pavasaris žada ne tik sumažėsiančias šildymo kainas. Jau kovo mėnesį paūmėja ir sezoninė alergija, sukelianti rimtų negalavimų ja sergantiems. Pagrindinė apsisaugojimo priemonė – vengti kontaktų su alergenais – šiais laikais beveik neįmanoma, o medikamentai slopina simptomus tik laikinai. Kol kas vienintelis pasaulyje žinomas ir beveik prieš šimtmetį sugalvotas gydymo būdas, veikiantis alergijos atsiradimo priežastis bei turintis ilgalaikį poveikį – alergenų specifinė imunoterapija. Gydymas ja gali trukti iki 5 m., tad ne visiems pacientams pakanka kantrybės gydytis pagal specialistų nurodymus, nors, pritaikius alergenų specifinę imunoterapiją, galima nejausti alergijos požymių dešimtmečiais. Kai kuriems sergantiesiems pavyksta visiems laikams atsisveikinti su šia civilizacijos rykšte.

daugiau »
į užrašus
2013 02 07
Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) atstovai susitiko su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Andriukaičiu aptarti svarbiausias sveikatos apsaugos sistemos problemas, iki šiol trukdančias gydytojams atlikti savo darbą, o pacientams – gauti laiku ir kokybiškas gydymo paslaugas.

daugiau »
į užrašus
2013 02 06
Senkant vitamino D atsargoms žmogaus imunitetas silpsta. Todėl mažai saulės gaunantys gyventojai sunkiau pasipriešina infekcijoms.

daugiau »
į užrašus
2013 02 06
Trisdešimt Lietuvos pacientų organizacijų vienijančios atstovų tarybos (LPOAT) pirmininkė Vida Augustinienė ir gydytojai įsitikinę, kad sumaištį dėl privačių sveikatos priežiūros įstaigų veiklos ribojimo sukėlęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis privalo paisyti šalies pacientų teisės savo nuožiūra rinktis gydymo įstaigas. Pasak V. Augustinienės, dėl ministro planų gali nukentėti ir Lietuvos pacientai, ir gydytojai.

daugiau »
į užrašus
2013 02 05
Nors viduriavimas laikomas šiltojo sezono liga, tačiau Lietuvos vaikų gastroenterologai teigia, kad žiemą šis negalavimas vargina net daugiau mažylių. Dažniausiai ūmų viduriavimą sukelia rota viruso infekcijos, bet pastaruoju metu stebimi ir susirgimai dėl noro viruso. Šiuos abu virusus padedantys įveikti vaistai, taip pat ir žiemą dažnai vartojami antibiotikai, išbalansuoja itin jautrią vaikų žarnyno mikroflorą, be to, susilpnėjęs organizmas tampa neatsparus kitoms virusinėms ligoms, ypač – gripui.

daugiau »
į užrašus
2013 02 05
Pirmadienį Europos Parlamente oficialiai paskelbtas rašytinis pareiškimas, kuriame raginama paskelbti Europos kovos su smurtu ir priekabiavimu mokykloje dieną, taip pat veiksmingiau kovoti su šiuo reiškiniu įtraukiant patį jaunimą.

daugiau »
į užrašus
2013 01 31
Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų teigimu, patalpų oro kokybė yra svarbesnė žmogaus sveikatai ir gerovei nei lauko oro, nes patalpų oras gali būti net 4-6 kartus labiau užterštas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Akių ligų klinikos gydytojai atliko tyrimą, ar vadinamas „Nesveiko pastato sindromas“ (NPS), kai žmogus didelę dienos dalį praleidžia patalpose su plastikiniais langais, oro kondicionieriais ir dirbdamas kompiuteriu, turi poveikį civilizacijos liga vadinamam sausų akių sindromui (SAS) atsirasti. daugiau »
į užrašus
2013 01 23
gimimas.lt
Keturios Lietuvos pilietės kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl to, kad mūsų šalyje neužtikrinamos su gimdymu susijusios žmogaus teisės. Anot pareiškėjų, Lietuvoje nesudaromos sąlygos pasirinkti gimdymo vietą, būdą bei sąlygas ir gauti kvalifikuotą pagalbą gimdymo ne ligoninėje metu. Tačiau daugelyje Europos šalių įprasta, kad medikų pagalbos sulaukia ir namuose ar mažuose gimdymo centruose gimdančios moterys.
daugiau »
į užrašus
2013 01 23
novomedia.lt
Rinkdamiesi tarp Lietuvoje ir užsienyje pagamintų vaistų nuo skausmo, lietuviškiems pirmenybę teikia kas antras gyventojas (50 proc.), o užsienietiškiems – kas ketvirtas (23 proc.). Tokias tendencijas atskleidė visuomenės nuomonės tyrimas apie vaistų nuo skausmo pasirinkimą.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų