Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2013 01 18
technologijos.lt
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikės dr. Juditos Liukaitytės tyrimu, nulinė temperatūra žiemą – pati žalingiausia mūsų organizmui. Jos darytas tyrimas parodė, kad geriausiai žmonės jaučiasi esant 5-9 laipsnių šalčiui.
daugiau »
į užrašus
2013 01 18
vaikuligonine.lt
Pasak Vaikų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus ergoterapeutės Monikos Jadzevičiūtės, hipoterapija labai seniai taikomas gydymo metodas, daugelyje pasaulio šalių (Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Suomijoje, Olandijoje, JAV) įteisintas ir taikomas oficialiai. Lietuvoje gyvūnų terapija kol kas apsiriboja tik sveikatinimui skirtais užsiėmimais.
daugiau »
į užrašus
2013 01 17
gimimas.lt
Keturios Lietuvos pilietės kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl to, kad mūsų šalyje neužtikrinamos su gimdymu susijusios žmogaus teisės. Anot pareiškėjų, Lietuvoje nesudaromos sąlygos pasirinkti gimdymo vietą, būdą bei sąlygas ir gauti kvalifikuotą pagalbą gimdymo ne ligoninėje metu. Tačiau daugelyje Europos šalių įprasta, kad medikų pagalbos sulaukia ir namuose ar mažuose gimdymo centruose gimdančios moterys.
daugiau »
į užrašus
2013 01 16
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad kasmet Lietuvoje registruojama įvairių įvežtinių užkrečiamųjų ligų atvejų, kurių keliautojai galėtų išvengti pasirūpinę skiepais ir kitomis infekcinių ligų profilaktikos priemonėmis.
daugiau »
į užrašus
2013 01 16
vaikuligonine.lt
2012 m. lapkričio pabaigoje įvykusi Vaikų ligoninės, Lietuvos vaikų onkohematologų draugijos ir VU Medicinos fakulteto organizuota konferencija „Neuroblastoma: aktualijos ir ateities gairės. Gydymo ir diagnostikos pasiekimai Lietuvoje“ gali tapti gera žinia ligoniams, sergantiems labai reta onkologine liga – neuroblastoma.
daugiau »
į užrašus
2013 01 16
kmuk.lt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Urologijos skyriuje atliktos pirmosios operacijos, kurioms panaudota nauja priemonė – specialus tinklelis (keturių šakų pošlaplinis raištis), padedantis sulaikyti šlapimą.
daugiau »
į užrašus
2013 01 16
hi.lt
Šių metų sausio 14 dieną Higienos instituto Metodinės komisijos posėdyje pristatytos svarstyti 3 tiriamųjų darbų baigiamosios ataskaitos: „Darbuotojų periodinių sveikatos patikrinimų ir profesinių ligų nustatymo įvertinimas“, „Slaugytojų sveikatai žalingas elgesys kintančioje restruktūrizuojamos ligoninės psichosocialinėje aplinkoje“ ir „Smurtą artimoje aplinkoje patyrusių moterų gyvenimo kokybės ir emocinės būsenos bei pagalbos prieinamumo Lietuvoje vertinimas“.
daugiau »
į užrašus
2013 01 03
vvkt.lt
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai susitikime su farmacijos verslo dalyviais pristatė naujus Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos farmakologinį budrumą reglamentuojančius teisės aktus.
daugiau »
į užrašus
2013 01 02
hi.lt
Higienos institutas atliko LR Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu atlikto tyrimo apie Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą rezultatų analizę ir parengė duomenis pristatančią publikaciją. daugiau »
į užrašus
2012 12 27
technologijos.lt
Holivudo žvaigždė Melas Gibsonas lietuvius kadaise yra pavadinęs golfo lazdomis ginkluotais aštriadančiais. Bet tiesa – dar skaudesnė: Lietuvoje tiek daug žmonių neturi jokių dantų, kad bedančiai galėtų užpildyti visą Klaipėdą ir dar liktų.
daugiau »
į užrašus
2012 12 27
technologijos.lt
Gali būti, kad filmuose apie piratus tokios populiarios medinės kojos netrukus gali tapti realybe. Italų mokslininkai mano, kad atrado medžiagą, kuri žmogaus organizme galėtų idealiai pakeisti kaulą. Toji medžiaga - tropinio medžio rotango (lot. - Calameae) mediena. Italai neabejoja, jog tinkamai apdorota rotango mediena netrukus pakeis metalinius (titaninius) ir iš kitų medžiagų pagamintus dirbtinius kaulų implantus.
daugiau »
į užrašus
2012 12 20
santa.lt
Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos skelbia ilgalaikio ir trumpalaikio turto, pripažinto nereikalingu arba netinkamu naudoti, pardavimo viešąjį aukcioną. Aukcionas įvyks 2013 m. sausio 03 d., 10 val., ligoninės konferencijų salėje adresu: Santariškių g. 2, Vilnius. Neįvykus pirmajam aukcionui, antrasis aukcionas įvyks ten pat sausio 08 d., 10 val. Parduodamo turto apžiūra vyks VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų patalpose (Santariškių g. 2, Vilnius, atsakingas už informacijos teikimą Algimantas Bartkevičius, tel. 8 600 12981, Alvydas Bimbiris tel 8 698 41332, Infekcinė ir tuberkuliozės ligoninė, VšĮ VUL Santariškių klinikų filialo patalpose Birutės g. 1, Vilnius, atsakinga Jurgita Kaminskaitė, tel. 8 615 25425), 2012- 12-20 – 2012- 12-28 darbo dienomis nuo 9 iki 15 val.
daugiau »
į užrašus
2012 12 19
Agnė Bartusevičiūtė, Junior Account Executive/Jaunesnioji projektų vadovė, UAB “Integrity PR”
Technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“, naudodama iškvėpto oro mėginius, tiria metodą, kuris leis nustatyti ankstyvos stadijos tuberkuliozę ar plaučių vėžį. Šie mėginiai tiriami, atliekant molekulinę analizę. Jei žmogus serga, molekulių kiekis, esantis jo iškvėptame iš plaučių ore, rodo santykinį pokytį. Pirmieji bandymai, atlikti su sergančiais tuberkulioze ir plaučių vėžiu ligoniais, yra itin perspektyvūs. Šis tyrimo būdas dar bus išbandomas su didesniu skaičiumi ir įvairiomis žmonių grupėmis.
daugiau »
į užrašus
2012 12 18
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) praėjusią (50-ąją) metų savaitę išaugo: susirgo 62,9 iš 10 tūkst. gyventojų. 49-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 59,1 /10 tūkst. gyventojų.
daugiau »
į užrašus
2012 12 18
vaikuligonine.lt
Grupė Vaikų ligoninės gydytojų lankėsi Kazachijos sveikatos priežiūros įstaigose, stebėjo gydymo procesą, konsultavo tenykščius gydytojus, teikė rekomendacijas, kaip pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir kokybę.
daugiau »
į užrašus
2012 12 18
hi.lt
Higienos instituto Sveikatos informacijos centras kasmet išleidžia periodinį sveikatos statistikos leidinį „Lietuvos sveikatos statistika/Health statistics of Lithuania 2011”. Jame pateikiami pagrindiniai Lietuvos sveikatos statistikos rodikliai, pavaizduoti lentelėse ir diagramose, bei trumpas situacijos aprašymas lietuvių ir anglų kalbomis. Leidinyje pateikiami duomenys apie gyventojų demografinę situaciją, mirtingumą, sergamumą įvairiomis ligomis, sveikatos priežiūros įstaigų ambulatorinę ir stacionarinę veiklą, sveikatos priežiūros išteklius, išlaidas sveikatai, vaistų suvartojimą. daugiau »
į užrašus
2012 12 18
Šalyje hospitalinių infekcijų paplitimas slaugos ligoninėse yra vidutiniškai 7,1 proc. Šis rodiklis yra 1,7 karto didesnis už hospitalinių infekcijų paplitimą bendrojo pobūdžio ligoninėse, kuris vidutiniškai siekia 4 procentus. daugiau »
į užrašus
2012 12 18
vmvt.lt
Kalėdos ir Naujieji metai – tradicinės šventės, kuomet kiekviena šeimininkė stengiasi pradžiuginti artimuosius kuo įvairesniais patiekalais ir ieško geros kokybės maisto produktų. Tačiau net ir prieššventiniame šurmulyje nereikėtų pamiršti pagrindinių principų, kurie gali padėti išsirinkti saugius ir kokybiškus produktus. Visų pirma, renkantis būtina atkreipti dėmesį į maisto produktų spalvą, formą, konsistenciją, laikymo sąlygas, tinkamumo vartoti terminus. Kraunat produktus į pirkinių krepšelį, žalią mėsą, paukštieną ir žuvį reikėtų supakuoti į dvigubas pakuotes, kad neužteršti kitų maisto produktų, kurie bus vartojami be papildomo terminio apdorojimo. Nereikėtų rinktis produktų pažeistomis pakuotėmis.

daugiau »
į užrašus
2012 12 18
vmvt.lt
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Olandijos dėl maisto papildų „Libido 7 penis enlargement“ (plastikiniame buteliuke po 60 tablečių, serijos Nr. 201107-032), kurių sudėtyje nustatytas padidintas kiekis pirolizidino alkaloidų.

daugiau »
į užrašus
2012 12 06
Vvkt.lt
Atkreipiame dėmesį, kad, siekiant užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo atvejams ir atsižvelgiant į pastebimai didėjantį migdomųjų vaistų Imovane, Somnols ir Zopitin, kurių veiklioji medžiaga yra zopiklonas (Zopiclone), suvartojimą bei pasitaikančius jų panaudojimo savižudybei atvejus, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro2012 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr. V-1072 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro2000 m. sausio 6 d. įsakymo Nr. 5 „Dėl Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2012, Nr. 139-7137), veiklioji medžiaga zopiklonas (Zopiclone) įrašyta į Psichotropinių medžiagų III sąrašą (medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams). Minėtas įsakymas įsigalios2013 m. sausio 1 d.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų