Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2012 12 05
Vrp.lt
Tris metus ne pelno siekiančios organizacijos „Mentor Lietuva“ vykdytas unikalus tyrimas parodė šeimos vaidmenį jaunimo tabako ir alkoholio vartojimo prevencijoje. Remiantis tyrimo rezultatais, moksleivių elgsenai didžiausią įtaką daro pavyzdys šeimoje – vaikai, kurie šeimoje jaučiasi mylimi, suprantami ir priimami, keliskart mažiau vartoja tabaką ir alkoholį. Kritinis amžius, kuriame moksleiviai imasi eksperimentuoti su psichoaktyviomis medžiagomis – 13-14 metų.
daugiau »
į užrašus
2012 12 05
Ulac.lt
AIDS – geriau žinoti! Toks šūkis skambėjo Pasaulinės AIDS dienos minėjime, kurį šios dienos išvakarėse, lapkričio 30 d., surengė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Viešbutyje „Radisson Blu Lietuva“ susirinko per šimtą raudonus kaspinus seginčių svečių. Čia vyko žurnalistų, informuojančių užkrečiamųjų ligų temomis, konkurso nugalėtojų apdovanojimai ir protų mūšis, pakvietęs susirinkusiuosius atsakyti į rimtus ir šmaikščius klausimus bei daugiau sužinoti apie ŽIV ir AIDS.
daugiau »
į užrašus
2012 12 05
Ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) praėjusią (48-ąją metų savaitę) išliko stabilus: susirgo 51,3 iš 10 tūkst. gyventojų. 47-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 51,2 /10 tūkst. gyventojų.
daugiau »
į užrašus
2012 12 05
Hi.lt
2012 m. lapkričio 26-29 d. Latvijoje, Rygoje, įvyko tarptautinė konferencija „e.sveikata ir ImPrim projekto pabaiga“ (angl. „eHealth and ImPrim closing conference“). Joje buvo pristatyti Baltijos jūros regiono šalių projekto ImPrim „Visuomenės sveikatos gerinimas skatinant tolygų aukštos kokybės pirminės sveikatos priežiūros išdėstymą“ (angl. „Improvement of public health by promotion of equitably distributed high quality primary health care systems“) rezultatai šalyse partnerėse (Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje (Kaliningrade), Švedijoje, Lietuvoje) bei buvo diskutuojama, kaip geresnei visuomenės sveikatai galėtų pasitarnauti e.sveikatos plėtra. Taip pat suformuluoti nauji ateities siekiai, kaip pagerinti pirminę sveikatos priežiūrą (toliau – PSP). daugiau »
į užrašus
2012 12 03
Vadovaudamiesi sveikatos apsaugos ministro 2012 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. V-209 „Dėl Higienos instituto 2012 metų veiklos patvirtinimo“, Higienos instituto specialistai parengė „Cheminių medžiagų poveikio darbuotojų sveikatai vertinimo praktines rekomendacijas“. Jos skirtos darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams bei įstaigoms, atliekančioms cheminių veiksnių tyrimus ir profesinės rizikos vertinimą.
daugiau »
į užrašus
2012 12 03
Pradžia buvo tipiška: aukšta temperatūra iki 40 laipsnių, pilvo, ypač kojų skausmai. Jau ambulatorijoje šeimos gydytoja nustatė būdingus šiai infekcijai požymius. Mergaitę išbėrė per 8 valandas nuo ligos pradžios, o tai reiškė, kad ligos eiga bus sunki, grėsminga gyvybei. Ligos progresavimas tokiais atvejais yra žaibiškas", – sako Vaikų ligoninės Vaikų intensyviosios terapijos ir anesteziologijos centro direktorė doc. Virginija Žilinskaitė. daugiau »
į užrašus
2012 12 03
www.vvkt.lt
Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaistų kontrolės agentūrų vadovai Rygoje pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo geros gamybos praktikos, geros platinimo praktikos, geros klinikinės praktikos, farmakologinio budrumo inspekcijų ir laboratorinių tyrimų srityse. daugiau »
į užrašus
2012 12 03
www.vmvt.lt
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad po ilgų diskusijų, derybų ir įrodymų, kad mėlynojo liežuvio ligos židinių Lietuvoje nėra, leista atnaujinti prekybą šiai ligai imliais gyvūnais su Europos Sąjungos (ES) valstybėmis bei trečiosiomis šalimis.
daugiau »
į užrašus
2012 11 29
www.vmul.lt
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje dviems pacientėms laparoskopiniu būdu buvo išoperuotos embrioninio šlapimo latako (urachus, lot.) įgimtos patologijos. Turimais duomenimis, tokio pobūdžio operacijos laparoskopiniu būdu Lietuvoje atliktos pirmą kartą. Iki šiol dėl šios anomalijos susiformavusios cistos, jose išsivystę infekcijos židiniai, latako užakimai būdavo gydomi operuojant atviru būdu, prapjaunant pilvo ertmę.
daugiau »
į užrašus
2012 11 29
www.kmuk.lt
Lietuvos Respublikos Seimas atsižvelgė į visuomenės iniciatyvą ir 2013 m. paskelbė Sveikatingumo metais, Vyriausybė kartu su visuomenininkais parengė ateinančių metų visuomenės sveikatos stiprinimo programą. Artėjant 2013-iesiems, lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitetas, Nacionalinė sveikatos taryba, Lietuvos asociacija ,,Sportas visiems“, VšĮ „Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba“ organizavo konferenciją ,,2013-ieji – Sveikatingumo metai: ar įmanoma visuotinė sveika gyvensena Lietuvoje?” daugiau »
į užrašus
2012 11 29
www.vmvt.lt
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad siekiant užtikrinti gaminamo maisto saugą ir kokybę bendrojo lavinimo mokyklose, buvo patikrintos Vilniaus Salomėjos Neries ir Ozo gimnazijų valgyklos. daugiau »
į užrašus
2012 11 29
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per 10 šių metų mėnesių Lietuvoje užregistruoti 134 nauji ŽIV infekcijos atvejai. Tai beveik dvigubai daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį (atitinkamai 75 atvejai). Vyrų šiemet užsikrėtė ŽIV du kartus daugiau nei moterų – atitinkamai 92 ir 42. daugiau »
į užrašus
2012 11 28
Sveikatos forumo konferencijos "Sveikatą 2020 metams kuriame šiandien" metu lapkričio 29 d. nuo 10 iki 17 val. vyks pacientų organizacijų paroda (Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20, Vilnius). Prisistatys dvidešimt pacientų organizacijų, kurios eksponuos savo veiklos atspindžius.daugiau »
į užrašus
2012 11 27
Juste/ Unimedia
Artėjant pasaulinei AIDS dienai, Europos Komisija paskelbė, jog pagal Jungtinėje Karalystėje atliktą EUROCOORD tyrimą numatyta, kad gydant ŽIV pacientus antiretrovirusiniais vaistais, dabar laikomais įprastu gydymo kursu, galima pailginti ŽIV pacientų gyvenimo trukmę.
daugiau »
į užrašus
2012 11 27
Gaiviųjų gėrimų gamintoja „Coca-Cola“ kartu su 11 didžiųjų Europos Sąjungos (ES) maisto produktų ir gėrimų kompanijų sutiko savanoriškai skelbti rekomenduojamą maistinių medžiagų (angliavandenių, cukraus, druskų, baltymų ir kt.) ir energijos paros kiekį (angl. GDA) priekinėje produktų pakuotės etiketėje. Taip siekiama ES gyventojams suteikti daugiau informacijos apie vartojamų produktų maistinę vertę ir prisidėti prie sveikesnės mitybos skatinimo. daugiau »
į užrašus
2012 11 27
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Studentų farmacininkų draugija lapkričio 20 dieną minėdami Europos supratimo apie antibiotikus dieną priminė visuomenei, kad antibiotikus reikia vartoti atsakingai, ir Kaune surengė švietėjišką akciją.
daugiau »
į užrašus
2012 11 27
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) praėjusią (47-ąją metų savaitę) gerokai šoktelėjo – susirgo 51,2 iš 10 tūkst. gyventojų. 46-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 46,61 /10 tūkst. gyventojų.
daugiau »
į užrašus
2012 11 26
Džiuljeta Kulvietienė www.kmuk.lt
Kauno klinikų moterų choras „Kanklės“ (meno vadovė Audronė Marcinkevičiūtė, koncertmeisterė Rasa Janulevičiūtė) Klinikų darbuotojams bei pacientams surengė koncertą „Linkime pasveikti“ ir ūkanotą lapkričio popietę sušildė ne vieną sužvarbusią širdį. daugiau »
į užrašus
2012 11 26
Kas galėtų paneigti, kad sveikas žmogus – laimingas žmogus? Deja, vadovaudamiesi šia mintimi, dauguma sveikų žmonių tiesiog pamiršta, kad liga dažnai užklumpa visai netikėtai ir tuomet jau nebelieka laiko svarstymui, ką daryti toliau. Tik iš anksto pasirūpinęs sveikatos draudimu, susirgęs žmogus visą dėmesį gali skirti sveikimui, kurį palengvina laiku priimti protingi sprendimai.

daugiau »
į užrašus
2012 11 23
Šlapinimasis į lovą – vaikų liga, apie kurią reikia šnekėti garsiai

Penkiamečių ir vyresnių vaikų šlapinimasis į lovą arba kitaip – enurezė, yra būklė, apie kurią viešojoje erdvėje kalbama retai. Specialistai teigia, kad tėvams trūksta informacijos apie enurezę, jos priežastis ir gydymo būdus, nors sergamumo procentas nemažas – remiantis pasauline statistika 10 proc. penkiamečių naktimis šlapinasi į lovą. Aktyvias mamas, medikus ir kitus specialistus tai paskatino suvienyti jėgas ir aktyviau diskutuoti apie šią problemą.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų