Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos
2012 11 22
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centro ištakos – profesoriaus Prano Norkūno įsteigta Širdies ir kraujagyslių chirurgijos laboratorija. daugiau »
į užrašus
2012 11 22
Šių metų vasarą startavęs socialinis projektas „Mylintys gyvenimą“, skirtas sergantiesiems vėžiu, toliau aktyviai vysto savo veiklą ir šį kartą daugiau dėmesio skirs onkologine liga sergančioms moterims. Šiuo metu sudaryta speciali nemokama meno ir psichologinės terapijos pagalbos programa tokioms moterims.
daugiau »
į užrašus
2012 11 22
PARENGĖ SANDRA MIŠKINIENĖ www.panbalsas.lt
Trys pagrindinės galvos svaigulio priežastys ir keli būdai su juo susidoroti.

Nedaug kas žino, jog galvos svaigulys gali būti tikras ir ne. Tikrąjį visada sukelia vestibulinio aparato arba kraujotakos sutrikimai. O netikras svaigulys būna susijęs su kitomis organizmo problemomis – vegetatyvinės nervų sistemos, psichikos arba pasireiškia pristigus gliukozės, smegenims gaunant nepakankamai deguonies.daugiau »
į užrašus
2012 11 22
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Lietuvos sveikuolių sąjunga lapkričio 19-25 d. organizuoja penktąją Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokyklą. daugiau »
į užrašus
2012 11 21
sam.lt
Šaltuoju metų laiku pradedame vartoti konservuotus maisto produktus, todėl padidėja rizika susirgti reta liga – botulizmu. Šią ligą sukelia bakterijų Clostridium botulinum gaminamas toksinas, pakenkiantis nervų sistemai. daugiau »
į užrašus
2012 11 20
Daugiau „gerojo“ (didelio tankio) cholesterolio ir mažiau „blogojo“ (mažo tankio) cholesterolio – sveikesnė širdis. Bet šioje praktikoje yra ir išimčių.
daugiau »
į užrašus
2012 11 19
Lietuvos širdies asociacija šių metų lapkričio 19-25 dienomis jau trečią kartą skelbia Miokardo infarkto prevencinę savaitę, kurios metu siekia priminti, kad prevencija ir teigiamos emocijos yra geriausias būdas saugoti savo širdį ir išvengti miokardo infarkto pavojaus.
daugiau »
į užrašus
2012 11 16
Žmogaus svorį net 70-80 proc. nulemiama jo genetika, tačiau aplinkos veiksniai ir gyvenimo būdas taip pat turi tam didžiulę įtaką. Netinkamas kūno svoris siejamas ne tik su dideliu riebaus ir kaloringo maisto kiekiu, bet ir su tokiais veiksniais kaip stresas, neišsimiegojimas ar netinkamas skysčių vartojimas. Kaip palaikyti tinkamą kūno svorį su mineraliniu vandeniu, pataria gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė.

daugiau »
į užrašus
2012 11 16
Jau prasidėjo Maltos ordino ambasados, Maltos ordino pagalbos tarnybos ir Lietuvos Nacionalinės televizijos ir radijo (LRT) labdaringa akcija „Maltiečių sriuba 2012“. Septintą kartą rengiamos akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vienišų, senų ir sunkiai sergančių žmonių padėtį bei visuomenės pagalbos jiems reikalingumą. Akcijos metu vyks renginiai daugiau kaip 20-ies Lietuvos miestų centrinėse aikštėse, taip pat – jaunimo labdaros idėjų konkursas „Geriausia labdaros idėja”.
daugiau »
į užrašus
2012 11 16
Berlynas, Vokietija, ir Indianapolis, JAV, 2012 m. spalio 2 d. – Boehringer Ingelheim ir Eli Lilly šiandien paskelbė ir pristatė EASD didelės apimties III fazės klinikinio tyrimo rezultatus bei tris III fazės klinikinių tyrimų apibendrintas analizes. Pateikti duomenys patvirtina, kad Trajenta™ (linagliptinas) yra veiksmingas ir gerai toleruojamas, jį skiriant 2 tipo CD sergantiems pacientams, o taip pat ir senyviems pacientams bei sergantiems diabetine nefropatija.1,2 ,3-4 Linagliptino tabletė vartojama vieną kartą per parą ir skiriama monoterapijai pacientams, kuriems vien dieta ir fizinis krūvis nepadeda pasiekti glikemijos kontrolės ir kurie netoleruoja metformino arba jo negali vartoti dėl inkstų funkcijos sutrikimo. Linagliptinas taip pat yra patvirtintas sudėtiniam gydymui, derinant su metforminu ir su metforminu bei sulfonilšlapalo dariniu.5

daugiau »
į užrašus
2012 11 14
Lapkričio 9-11 dienomis vykusiame didžiausiame Skandinavijos ir Baltijos šalių mobiliųjų aplikacijų kūrimo renginyje „AppCamp“ antrą vietą „Barclays Challenge“ kategorijoje laimėjo mobilioji aplikacija išmaniesiems telefonams, kuri leis jos turėtojui paaukoti pinigus įvairioms pacientų organizacijoms, medicinos tyrimų centrams ir sergantiems vaikams.

daugiau »
į užrašus
2012 11 13
Inga Lebrikaitė, Marketingo ir komunikacijos projektų vadovė
2012 m. lapkričio 9–10 dienomis Druskininkuose paminėtas Lietuvos šeimos medicinos 20-metis. Ta proga suorganizuota mokslinė–praktinė konferencija šeimos gydytojams „Nauji iššūkiai šeimos gydytojui“. Konferencijos tikslas buvo apžvelgti šeimos medicinos mokslo, akademinės disciplinos ir klinikinės praktikos raidą ir pasiekimus per 20 metų, analizuoti reformuotos pirminės sveikatos priežiūros veiklos efektyvumą ir trūkumus, pasidalyti patirtimi su užsienio mokslininkais, pristatyti ir apsvarstyti naujų mokslo pasiekimų ir technologijų įdiegimo galimybes į Lietuvos pirminę sveikatos priežiūrą.

daugiau »
į užrašus
2012 11 13
Šiandien Europos saugos ir sveikatos darbe agentūra (EU-OSHA) pristatė naują informacinių priemonių rinkinį, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į cheminių medžiagų ženklinimo pasikeitimus. Tai projekto, informuojančio apie naujus cheminių medžiagų ženklus, dalis. daugiau »
į užrašus
2012 10 31
Jau nuo rytojaus, lapkričio 1-osios, įsigalioja Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimas, kuriuo numatoma nauja prievolė tėvams. Nuo šios dienos visi vaikai, kurių ūgis iki 135 cm, turi būti vežami specialiose kėdutėse, o nesilaikantiems šio nutarimo bus taikomos baudos nuo 20 iki 40 Lt. Nors kitose Europos Sąjungos šalyse, kur taikomas šis nutarimas, automobilinėms kėdutėms bei paaukštinimams taikomos lengvatos, tačiau LR Seimas atmetė siūlymą šioms prekėms taikyti mokesčių lengvatą.

daugiau »
į užrašus
2012 10 31
Tiems, kurie nors kiek domisi sveikesniu gyvenimo būdu ir gera savijauta, turbūt daugybę kartų teko skaityti koks svarbus organizmui yra vanduo, kad jo būtinai reikia išgerti ne mažiau kaip 2,5 l per dieną, neskaičiuojant kitų gėrimų ir skysčių iš maisto produktų, arba, atvirkščiai, teko susidurti su teorija, kad vandens reikia gerti tik tiek, kiek norisi, kitaip tariant „įsiklausyti“ į savo kūno poreikius. Apie tai, kodėl vanduo ne mažiau svarbus už deguonį mūsų kūno biologinėms funkcijoms palaikyti, kuo vanduo skiriasi nuo kitų skysčių ir kiek skysčių žmogui reikia išgerti per dieną, pasakoja medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė Edita Gavelienė.

daugiau »
į užrašus
2012 10 31
Vilnius, 2012 m. spalio 25 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose vaikų širdelių diagnostikai, gydymui ir stebėjimui pradėta naudoti nauja, moderni medicininė įranga – echoskopas, skirtas kraujagyslių punkcijoms bei pilvo ar galvos smegenų echoskopavimui, pagalbinio kvėpavimo aparatas, reikalingas, kai pacientas atjungiamas nuo dirbtinio kvėpavimo aparato ir bevielė nuotolinio stebėjimo įranga – telemonitoringas, reikalingas pacientams, kurie po operacijų iš reanimacijos būna iškeliami į skyrių, tačiau jų stebėjimas kiaurą parą privalo būti intensyvus ir nenutrūkstantis. Įrangos įsigijimui 350 tūkst. litų paramą skyrė telekomunikacijų bendrovė „Tele2“. daugiau »
į užrašus
2012 10 31
Suaugusiems Lietuvos gyventojams nesvetimas pagirių jausmas. 36,7 proc. apklaustųjų teigia, kad su pagiriomis, atsirandančiomis dėl nesaikingo alkoholio vartojimo, jie susiduria rečiau nei 1-2 kartus per mėnesį, kiek daugiau nei ketvirtadalis respondentų tvirtina su jomis susiduriantys 1-2 kartus per mėnesį, o penktadalis dalyvavusiųjų apklausoje – 3-4 kartus per mėnesį. Tokius rezultatus atskleidė natūralaus gruziniško mineralinio vandens „Borjomi“ užsakymu atlikta internetinė apklausa.

daugiau »
į užrašus
2012 10 30
ulac.lt
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, jog spalio 30 dieną baigiasi iniciatyvos „Švarių rankų šokis“ konkursas. Todėl visus, norinčius dalyvauti, kviečiame paskubėti.
daugiau »
į užrašus
2012 10 30
Būtina imtis skubių veiksmų siekiant sumažinti grėsmingus insultų padarinius žmonėms ir ekonomikai

2012 m. spalio 30 d. Briuselyje Pasaulinės insulto dienos proga Europos politikai prisijungė prie 90 medicinos ir pacientų organizacijų bei daugiau nei 100 tūkst. pacientų išreikšdami savo paramą Tarptautinei sergančiųjų prieširdžių virpėjimu chartijai. Europos Parlamento nariai kviečia šalių vyriausybes ir Pasaulio sveikatos organizaciją imtis veiksmų, kad insultų prevencija sergant prieširdžių virpėjimu būtų prioritetas. Chartija siūlo strategijas ir sprendimus, kaip užkirsti kelią mirtį ar neįgalumą sukeliantiems insultams, kuriuos patiria prieširdžių virpėjimu sergantys žmonės.

Prieširdžių virpėjimas (PV) – dažnai nediagnozuojamas, nepakankamai gydomas ir pavojingas gyvybei kraujotakos sutrikimas. Sergant šia liga dėl nereguliarios širdies veiklos kairiajame prieširdyje susidaro kraujo krešuliai, kurie gali nukeliauti į smegenis ir lemti insultą. Insultas pažeidžia smegenis, sukelia psichinius ir funkcinius sutrikimus, mirtį.

daugiau »
į užrašus
2012 10 30
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Šią ligą visuomenei priminė penktadienį Kaune vykusi respublikinė konferencija, kurioje kalbėta ne tik apie naujas jos gydymo galimybes, bet ir garsiau prabilta apie problemas, su kuriomis susiduria žvyneline sergantys pacientai bei juos gydantys medikai.

daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų