Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos Spausdinti
į užrašus
2013 11 26
Kas antras Lietuvos gyventojas linkęs turėti „asmeninį“ vaistininką šalia namų
Rinkdamiesi vaistinę, beveik pusė Lietuvos gyventojų vadovaujasi kaimynystės principu ir užsuka į arčiausiai namų arba pakeliui į namus esančią vaistinę. Tuo tarpu daugiau nei ketvirtadaliui gyventojų svarbiausias vaistinės pasirinkimo kriterijus yra žemos vaistų kainos bei siūlomos nuolaidos. Tai parodė „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus gyventojų elgsenos tyrimas. Rugsėjį atliktos apklausos duomenimis, 25 proc. gyventojų vaistines renkasi pagal atstumą nuo namų ar darbo, dar 21 proc. pirmenybę atiduoda pakeliui namo esančioms vaistinėms. 26 proc. respondentų kaip svarbiausią pasirinkimo kriterijų įvardijo vaistų kainas ir nuolaidas. Specialistų pastebėjimu, lankydamiesi artimiausioje vaistinėje, gyventojai ne tik taupo laiką, bet ir užmezga nuolatinius ryšius su vaistininkais.
„Viena vertus, vaistinė nėra didžiulis prekybos centras, į kurį važiuojama kad ir per pusę miesto – ji turi būti arti tam, kad prireikus klientai gautų skubią pagalbą. Kita vertus, fizinis vaistinės artumas neretai reiškia ir emocinį žmogaus prisirišimą ne tiek prie pačios vaistinės, kiek prie joje dirbančių specialistų“, – sakė „Camelia“ vaistininkė Gintarė Krikščiūnienė. Jos teigimu, daugiau kaip trečdalį, bet kurios vaistinės lankytojų sudaro nuolatiniai klientai. Daugeliui šių klientų vaistinėje dirbantys specialistai yra tapę „asmeniniais“ arba „šeimos“ vaistininkais.
„Tokia tendencija ypač ryški mažesniuose miestuose ir miesteliuose, kur vaistinių klientai su specialistais dažnai kreipiasi vienas į kitą tiesiog vardais. Artimas ir dažnas ryšys vaistininkui leidžia atsiminti pacientų negalavimus, susirgimus, o tai labai praverčia individualiai parenkant preparatus ir konsultuojant gyventojus“, – sakė „Camelia“ vaistininkė.
Kitas Lietuvos gyventojams svarbus vaistinių pasirinkimo kriterijus – kainos ir siūlomos akcijos bei nuolaidos. Šio kriterijaus svarba itin būdinga visoms trims Baltijos šalims.
„Kaip parodė nepriklausomos tyrimų bendrovės „AC Nielsen Baltics“ atliktas tyrimas, Baltijos šalys pagal gyventojų įprotį sutaupyti renkantis pigesnius vaistinius preparatus išsiskiria ir europiniu mastu. Akcijų metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaistinėse pardavimai būna beveik dvigubai didesni nei, pavyzdžiui, Vokietijoje ar Prancūzijoje. Viena iš tokių tendencijų priežasčių – žemesnis Baltijos šalių pajamų lygis, gyventojai stengiasi maksimaliai išnaudoti galimybes sutaupyti ir gauti naudos“, – atkreipė dėmesį „Camelia“ vaistinių tinklą valdančios bendrovės „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė. Vaistinių tinklo „Camelia“ užsakymu reprezentatyvų gyventojų vartotojiškos elgsenos tyrimą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko 2013 m. rugsėjo 16-24 d. Jo metu buvo apklausti 1007 respondentai nuo 18 iki 75 metų amžiaus.
 
Džeraldas Kauneckas
projektų vadovas
UAB "Idea Prima"
852608305
grįžti į viršų