Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos Spausdinti
į užrašus
2013 12 16
„Selga“ ir PAGAVOS akcijos finalas: penki pasaulį geriau girdintys vaikai
Šeštadienį, gruodžio 14 d., išsipildė penkių Lietuvos vaikų ir juos auginančių šeimų svajonė: klausos negalią turintys mažieji dovanų gavo jiems labai reikalingus klausos aparatus. „Lėlės“ teatre, Vilniuje, vaikams vykusio renginio metu neįkainojamą dovaną išgirsti pasaulį įteikė akciją „Už tikrą vaikystę!“ surengusios bendrijos PAGAVA ir NP „Foods Lietuva“ atstovai, o pinigus klausos aparatams įgyti surinko žmonės, praėjusį rudenį parduotuvėse pirkę specialiais akcijos lipdukais pažymėtus „Selga“ sausainius. Viso akcijos metu surinkta suma – net 51 tūkst. litų!
 Kurčius ir neprigirdinčius vaikus auginančias šeimas vienijanti bendrija PAGAVA pagal atsiųstas paraiškas atrinko penkis vaikus iš skirtingų šalies rajonų. „Įgyti tokie klausos aparatai, kurie atitinka konkretaus vaiko poreikius. Kurį laiką vaikai turėjo galimybę įrenginius išbandyti ir tik visiškai įsitikinus, kad jie tinka, klausos aparatai buvo nupirkti. Jie ne tik kokybiški, modernūs, aplinkiniams praktiškai nepastebimi, bet ir individualizuoti pagal kiekvieną vaiką“, - sakė bendrijos PAGAVA pirmininkė Rima Sitavičienė. Pasak jos, klausos aparatai bus padovanoti toms šeimoms, kurios be pagalbos iš šalies nebūtų galėję įsigyti tokių aparatų. Klausos aparatų kainos siekia nuo pustrečio tūkst. iki 4-8 tūkst. litų.
 Ypatingai džiaugėsi tris berniukus auginanti Vytauto ir Rasos Tamošaičių šeima iš Tauragės rajono, mat klausos aparatai buvo reikalingi ir įteikti net dviem jų sūnums – Augustinui ir Elvinui. „Sutrikusi vaikų klausa – nuo gimimo lydinti problema. Anksčiau turėjome senesnio modelio klausos aparatus, bet su naujais, moderniais vaikai girdi nepalyginamai geriau ir smagiau. Sulig padovanotais naujais klausos aparatais vaikų ir visos šeimos gyvenimas tikrai pagerėjo“, - sakė Augustino ir Elvino tėtis Vytautas.
 Akciją „Už tikrą vaikystę!“ įgyvendinusios bendrovės „NP Foods Lietuva“ vadovas Nerijus Zacharevičius visos įmonės vardu džiaugėsi galėjęs prisidėti prie pagalbos bent daliai klausos negalią turinčių vaikų bei juos auginančių šeimų: „Norėčiau išreikšti susižavėjimą už drąsą šiems penkiems vaikams ir jų tėvams, o taip pat padėkoti visiems Lietuvos žmonėms, kurie prisidėjo prie akcijos ir pirko sausainius „Selga“. Lietuvoje akcija „Už tikrą vaikystę!“, skirta padėti blogai girdintiems vaikams, surengta pirmą kartą. Latvijoje akcija vyko jau antrus metus. Tikimės, kad ši akcija, atkreipianti aplinkinių dėmesį į tylių žmonių, todėl tarsi neegzistuojančią, problemą, taps gražia tradicija ir Lietuvoje. Socialiai atsakinga bendrovė „NP Foods“ svarsto galimybę dalyvauti naujuose socialiniuose projektuose ir su kitomis prekių grupėmis, pvz., saldainiais „Laima“, sultimis „Gutta“, ir padėt  i žmonėms, kuriems tikrai reikia visų mūsų pagalbos“.
 Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai PAGAVA jau 18 metų vadovaujanti Rima Sitavičienė atkreipė dėmesį, kad šalyje iki šiol nėra registruojami vaikai, turintys klausos negalią. Situacija turėtų pasikeisti jau nuo ateinančių metų sausio 1 dienos, Lietuvoje įvedus visuotinę naujagimių klausos patikrą. Vilniuje įsikūrusi ir penkias regionines organizacijas Kaune, Klaipėdoje, Tauragėje, Šiauliuose ir Panevėžyje vienijanti bendrija PAGAVA turi per tūkstantį narių – šeimų, auginančių klausos negalią turinčių vaikų. Tačiau kiek šalyje yra negirdinčių vaikų, tiksliai nežinoma.
 
Organizatorių archyvo nuotr.
 Mažiausias klausos aparatus dovanų gavęs vaikas – Ilonos ir Vaido Navikų šeimoje augantis metų ir trijų mėnesių Vilius
 PAGAVOS pirmininkė Rima Sitavičienė dėkojo visiems prie akcijos prisidėjusiems ir „Selga“ sausainius pirkusiems žmonėms, kurių dėka penkiems vaikams buvo nupirkti klausos aparatai
 
 
 
 
 
 
 

grįžti į viršų