Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos Spausdinti
į užrašus
2013 11 15
Vaikai mokėsi valyti dantis grojant muzikai
Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybėje bus pristatytas tris mėnesius trukęs bendras Fabijoniškių bendruomenės asociacijos ir Viešosios įstaigos “Du kart dvi minutės” projektas “Sveikuolių šeimos dienoraštis”, kuriuo buvo siekiama paskatinti vaikus skirti daugiau dėmesio dantų valymui.
 
Vykstant projektui šešiuose Vilniaus Fabijoniškių mikrorajono vaikų darželiuose gydytojai odontologai ir į pagalbą pasitelkti savanoriai mokė vaikus teisingai valyti dantis, pateikė žinių apie mitybą ir burnos higieną.
 
Per tris mėnesius užsiėmimuose dalyvavo apie 300 vaikų, kurie ne tik mokėsi valytis dantis grojant muzikai, bet ir piešė, kūrė skanduotes, savarankiškai atliko eksperimentus susijusius su burnos higiena, gelbėjo fėjas.
 
Projekto rezultatų pristatyme ir aptarime dalyvaus projekto koordinatorė, VŠĮ “Du kart dvi minutės” vadovė, medicinos mokslų daktarė Rasa Račienė, Fabijonškių bendruomenės asociacijos valdybos narė Dalia Bacevičienė, Vilniaus savivaldybės atstovai, projekte dalyvavę savanoriai.
 
Renginys vyks 2013 metų lakpričio 18 dieną 18 val. Vilniaus savivaldybės (Konstitucijos pr. 3) salėje (II aukšte)
 
- - - - -
Vaikų dantų ėduonis Lietuvoje pasiekė epidemijos lygį: tyrimai rodo, kad apie 90 proc. šešiamečių turi ėduonies pažeistus dantis. Lyginant su pvz. Švedijos to paties amžiaus grupės rodikliais, rezultatai kardinaliai priešingi: ten 90 proc. vaikų auga sveikais dantimis.
 
Nors tėvai vis dar įsitikinę, kad dantų gedimą lemia genetiniai veiksniai, mūsų kaimynų pasiekti rezultatai paneigia šiuos mitus: dantų sveikata labiausiai priklauso nuo to, kaip kokybiškai prižiūri dantis ir kaip maitiniesi.
 
Dalia Bacevičienė
Fabijoniškių bendruomenės asociacijos valdybos narė El. paštas: daliabac@yahoo.com
grįžti į viršų