Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Naujienos Spausdinti
į užrašus
2013 11 20
Vidurio ir Rytų Europos šalyse LOPL ligoniai ne visada gydomi pagal tarptautines gaires
www.boehringer-ingelheim.com
 
2013 lapkričio 20 d. Trečiąjį lapkričio trečiadienį minima Pasaulinė LOPL diena. LOPL – lėtinė obstrukcinė plaučių liga – vien Europoje kasmet pražudo nuo 200 000 iki 300 000 žmonių. Vidurio ir Rytų Europos regione ši liga yra ypač paplitus.

 

Naujausio Tarptautinio LOPL žurnalo straipsnyje buvo apžvelgti neintervencinio tyrimo rezultatai, nurodantys gydomąjį veikliosios medžiagos tiotropio poveikį LOPL sergantiems ligoniams, gyvenantiems šešiose Vidurio ir Rytų Europos šalyse. Tyrimą atliko kompanija „Boehringer Ingelheim“.

 

Tiotropis įprastai rekomenduojamas palaikomajam gydymui, skirtam gydyti vidutinę arba sunkią LOPL, nes daugelio klinikinių tyrimų statistiškai patikimi rezultatai parodė, kad ši veiklioji medžiaga labai pagerina su sveikata susijusią gyvenimo kokybę. Tačiau žurnale aprašytas pirmas kartas, kai buvo atliktas tokio pobūdžio tyrimas, parodęs teigiamą tiotropio poveikį kasdieniniame gyvenime.

 

Pasitelkus SGRQ (angl. St. George's respiratory questionnaire, liet. Šv. Jurgio kvėpavimo sistemos klausimyną) kasdienėje medicinos praktikoje Vidurio ir Rytų Europos regione atliktas stebėjimo tyrimas (SOSPES) rodo, kad per šešis tiotropio vartojimo mėnesius LOPL sergantiems ligoniams atsiranda akivaizdus su sveikata susijusios gyvenimo kokybės pagerėjimas, nepaisant to, ar jie rūko, jų amžiaus, kitų gretutinių ligų ir jų sunkumo. Tyrimas buvo atliktas klinikinėje aplinkoje 4854 LOPL sergantiems ligoniams šešiose Vidurio ir Rytų Europos šalyse: Kroatijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.

 

SOSPES tyrimas taip pat atskleidė, kad Vidurio ir Rytų Europos regione LOPL sirgusių ligonių būklė buvo žymiai sunkesnė, nei iki šiol tą rodė klinikiniai tyrimai. Taip pat pabrėžiama, kad Vidurio ir Rytų Europos regiono ligoniai pas gydytojus apsilanko pavėluotai, sirgdami toli pažengusia arba sunkia LOPL stadija, o tai reiškia, jog norint greičiau šią ligą aptikti ir pagerinti savo gyvenimo kokybę, reikia daugiau žinių apie ją. 

 

„SOSPES tyrimas yra žinomas neintervencinis LOPL gydymo tyrimas, įvertinantis tikrąjį gydymo tiotropiu poveikį kasdieniame gyvenime. Jis parodė, kad nors Vidurio ir Rytų Europos šalyse LOPL nėra labiau paplitęs nei likusioje pasaulio arba Europos dalyje, tačiau nediagnozuoti atvejai dažnesni yra Vidurio ir Rytų Europos regione. Tai turi būti sprendžiama,“ – komentuodamas tyrimo rezultatus sakė pulmonologijos ir vidaus ligų specialistas, SOSPES tyrimo koordinatorius dr. Matjazas Flezar.

 

Neintervencinis tyrimas rodo, kad LOPL gydymas Vidurio ir Rytų Europos regione ne visada vyksta remiantis tarptautinių gairių rekomendacijomis. 

 

„Nepakankamas LOPL gydymas arba nepakankamas LOPL gydymo reikalavimų laikymasis – pasaulinis reiškinys, tačiau tai ypač būdinga Vidurio ir Rytų Europos regionui. Nors nustatyti LOPL ligonių gyvenimo kokybę, susijusią su jų sveikata, yra sudėtinga, tinkamas gydymas yra labai svarbus, nes nepilnavertis gydymas gali pabloginti esamą LOPL ligonių sveikatos kokybę", – kalbėjo dr.  M. Flezar.

 

Nors LOPL gydymo permainos reikalingos regioniniu bei pasauliniu mastu, neintervencinio SOSPES tyrimo rezultatai atskleidė, kad reikėtų tobulinti ir konkrečių šalių politiką. Tarptautinio LOPL žurnalo 2013 m. spalį publikuotame straipsnyje pabrėžiama, kad „konkrečių šalių skirtingas požiūris į LOPL gydymą gali turėti įtakos klinikiniams rezultatams“.

 

Pirmasis tokio pobūdžio SOSPES tyrimas truko nuo 2009 m. spalio iki 2011 m. birželio. Dauguma tyrimo ligonių buvo vyrai (70,9 %), esami arba buvę rūkaliai (85,8 %), kurių vidutinis amžius 62,6 m. 50 % gyventojų gydytojai diagnozavo sunkius (3 stadijos) arba labai sunkius (4 stadijos) ligos atvejus.

 

Tyrimas buvo atliktas, laikantis Helsinkio deklaracijos ir remiantis Tarptautinės konferencijos apie harmonizaciją bei gerą klinikinę praktiką, standartais. Jis buvo patvirtintas atitinkamos vietos etikos komisijos ir institucijų vertinimo tarnybos, remiantis kiekvienos šalies vietiniais įstatymais.

 

„LOPL ligoniams su sveikata susijusi gyvenimo kokybė yra svarbus gydymo tikslas, tad tai, kad neintervencinis SOSPES tyrimas šioje srityje parodė „kliniškai reikšmingą“ tiotropio naudojimo poveikį, yra nepaprastai svarbu,” – kalbėjo Dr. Flezar.

 

Pagrindiniai LOPL simptomai yra:

•              Kosulys ir pagausėjęs skrepliavimas

•              Dusulys

•              Prastėjanti būklė

•              Nuovargis

 

Išsamesnį straipsnį galite paskaityti Tarptautiniame LOPL žurnale, nurodytu adresu:

http://www.dovepress.com/sospes-spirivareg-observational-study-measuring-sgrq-score-in-routine--peer-reviewed-article-COPD

 

 

Apie „Boehringer Ingelheim“:
„Boehringer Ingelheim“ – tai viena iš 20 pasaulyje pirmaujančių farmacijos kompanijų. Centrinė būstinė įsikūrusi Ingelheime, Vokietijoje. Kompanijai priklauso 140 filialai, kur dirba daugiau kaip 46,000 darbuotojų. Nuo pat įkūrimo 1885 m. vienos šeimos valdoma kompanija lieka ištikima užsibrėžtam siekiui – tyrinėti, plėtoti, gaminti ir tiekti rinkai pažangius, didelės terapinės vertės preparatus, skirtus žmonėms ir gyvūnams gydyti.2012-aisiais kompanijos „Boehringer Ingelheim“ grynoji pardavimų vertė siekė 14,7 mlrd. eurų. 22,5 proc. šios sumos ji skyrė didžiausiojo verslo segmento – receptinių vaistų – tyrimams ir plėtrai. Daugiau nei 90 m. kvėpavimo takų ligų gydymas buvo pagrindinė „Boehringer Ingelheim“ sritis, todėl šios gydomosios srities moksliniams tyrimams yra skiriami gana dideli ištekliai. „Boehringer Ingelheim“ spaudos svetainė, www.NewsHome.com, spaudai pateikianti aiškią, glaustą ir lengvai suprantamą informaciją apie LOPL, astmą ir kitas kvėpavimo takų ligas.
Daugiau informacijos: www.boehringer-ingelheim.com
grįžti į viršų