Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. rugpjūčio 20d.
Spaudos apžvalga
2013 08 01
Rasa Žalūdienė, žolininkė, valstietis.lt
Kraujažolė – nuostabi vaistažolė, auganti pievose, šalikelėse, ganyklose, pakelėse ir pamiškėse. Žiedai baltos arba šviesiai rožinės spalvos, renkami birželio pabaigoje–liepos mėnesį. Tai daugiametis augalas, paplitęs visoje Lietuvoje. daugiau »
į užrašus
2013 08 01
Ieva Rupšytė, valstietis.lt
Nors šiltuoju sezonu naudojame mažiau dekoratyvinės kosmetikos, odai priežiūros reikia daugiau. Kaip apsaugoti odą nuo žalingų veiksnių ir išsirinkti tinkamas priemones? daugiau »
į užrašus
2013 02 27
Praėjusiais metais randų atsiradimas sudarė 15 proc. visų draudimo nuo nelaimingų atsitikimų išmokų ir tapo antrąja dažniausia išmoka po kaulų lūžių, rodo Seesam Insurance AS Lietuvos filialo duomenys. 60 proc. asmenų, kuriems atsirado randai, buvo vaikai. Tarp suaugusiųjų randai dažniau susidarė vyrams – jie sudarė 75 proc. suaugusiųjų.

daugiau »
į užrašus
2013 01 18
valstietis.lt
Viena labiausiai gąsdinančių senėjimo pasekmių – vis didėjantis kūno svoris, kurio nepavyksta sumažinti net labai stengiantis. Mokslininkai nustatė, kodėl svoris, ypač moterų, iš tikrųjų didėja su amžiumi. daugiau »
į užrašus
2013 01 03
balsas.lt
Dažnai pasibaigus šventėms pas mus atkeliauja prastos nuotaikos bangos, nepaaiškinamas liūdesys, nerimas, mieguistumas, aplinkiniai ima erzinti, o ir savijauta, atrodytų, pablogėja... daugiau »
į užrašus
2013 01 03
vlmedicina.lt
Sveikata – keistas turtas. Jis, didesnis ar mažesnis, paveldimas tik gimus, o kadangi gautas dovanai, augant ir užaugus nepelnytai nuvertinamas. Labai dažnai jis tiesiog iššvaistomas, susimokant už besaikį alkoholio vartojimą, rūkymą, judėjimo stoką ar kitokį nerūpestingumą. Tačiau Sveikatingumo metais paskelbti 2013-ieji gali būti šiek tiek geresni, mat sveiko gyvenimo virusu užsikrečia vis daugiau žmonių, o sveikatingumo ir blaivybės sąjūdis Lietuvoje vis stiprėja.
daugiau »
į užrašus
2013 01 02
balsas.lt
Norite paprasto, ne ilgiau kaip dešimt sekundžių užtruksiančio būdo pasitikrinti sveikatą? Pažvelkite į savo pėdas.

Gydytojai pediatrai tvirtina, kad vien apžiūrėjus pėdas įmanoma diagnozuoti praktiškai bet kokią ligą pradedant diabetu ir baigiant mitybos sutrikimais. Jau nebekalbant apie tai, kad nesprendžiamos pačių pėdų problemos gali turėti labai netikėtų ir labai nemalonių pasekmių. Pavyzdžiui, negydomi pėdų skausmai verčia mus mažiau judėti, taigi priaugti svorio – arba ieškoti pusiausvyros nenatūraliose pozose ir taip padidinti lūžių riziką. Taigi, kai jūsų pėdos siunčia pavojaus signalą, vadinasi, reikalas tikrai rimtas.
daugiau »
į užrašus
2013 01 02
technologijos.lt
Nuo gripo šiemet pasiskiepiję teigė 4,9 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, apie 12 proc. dar svarstė tokią tikimybę, visi likę skiepytis neketino. Kad skiepai yra naudingi, mano vos 34 proc. respondentų, o beveik 16 proc. prieš skiepus nusistatę kategoriškai.
daugiau »
į užrašus
2013 01 02
vlmedicina.lt
Peržengę dar vienų metų slenkstį nejučia susimąstome apie neištesėtus pažadus, nepadarytus darbus, artimuosius, kuriais nepasirūpinome. Tačiau ar dažnai pagalvojame apie save? Savo sveikatą? Mūsų kalbinti gydytojai pataria – stabtelėkite, bent akimirkai. Pailsėkite nuo darbų ir rūpesčių, pasidžiaukite gyvenimo smulkmenomis ir, žinoma, pasinaudokite gydytojų specialistų patarimais. Juolab kad ateinantieji 2013-ieji paskelbti Lietuvos sveikatingumo metais.


daugiau »
į užrašus
2013 01 02
vlmedicina.lt
Parašyti šį laišką mane paskatino būrelis jaunų gimnazisčių. Nepabūgę nei ankstyvo ryto tamsos, nei spaudžiančio šalčio, nei žvarbaus vėjo, gimnazistės mokyklos prieigose žėravo degančiomis cigarečių ugnelėms, pūsdamos besisklaidančius tabako dūmus. daugiau »
į užrašus
2012 12 27
technologijos.lt
Šalies verslininkai prašo stabdyti energinių gėrimų draudimo priėmimą, kol nebus sukonkretinta šiuo metu, anot jų, netiksliai apibrėžta energinio gėrimo sąvoka.
daugiau »
į užrašus
2012 12 27
vlmedicina.lt
Neseniai Europos širdies žurnale pasirodžiusiose rekomendacijose kardiologai siūlo širdies ligų profilaktikai valgyti žuvį.
daugiau »
į užrašus
2012 12 27
Pastebėta, kad organų donorų, sergančių I tipo diabetu, kasa sveria daug mažiau nei sveikųjų. Be to, mažesnė kasa dažnai nustatoma ir pacientams, kuriems susirgti šio tipo diabetu rizika yra didelė. Būtent ši aplinkybė pakišo mintį, jog kasos svoris gali būti potencialiu diabeto biomarkeriu.

daugiau »
į užrašus
2012 12 19
Ūminis pankreatitas yra sunki liga, po kurios sveikstant lemiamą vaidmenį atlieka sugrįžimas prie normalios mitybos. Paskutinių tyrimų ir analizių duomenimis, anksčiau grįžtant prie normalios mitybos greičiau atsikuria žarnyno gleivinės veikla, mažėja komplikacijų rizika ir mirtingumas. daugiau »
į užrašus
2012 12 19
valstietis.lt
Gruodžio 14-15 d. Šiauliuose vykusiame Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) XIV-ame suvažiavime LGS prezidentu penktai kadencijai iš eilės išrinktas prof. dr. Liutauras Labanauskas . Iš 178-ių balsavime dalyvavusių delegatų už prof. L. Labanausko kandidatūrą tapti profsąjungos prezidentu balsavo 147.
daugiau »
į užrašus
2012 12 18
vlmedicina.lt
Sergančios širdies nepakankamumu moterys išgyvena ilgiau už vyrus, – parodė 31 tyrime dalyvavusių beveik 42 tūkst. ligonių duomenų metaanalizė. Visi tiriamieji sirgo širdies nepakankamumu.


daugiau »
į užrašus
2012 12 06
vlmedicina.lt
Reumatoidinis artritas – labiausiai invalidizuojantis lėtinis autoimuninis sąnarių uždegimas, kuris paliečia vidutiniškai 1 proc. pasaulio gyventojų populiacijos. Sergant 10 metų 50 proc. žmonių tampa neįgaliaisiais, iš jų pusę liga prikausto prie lovos ar invalidų vežimėlio. Šia liga serga 40 – 55 metų amžiaus žmonės, moterys – tris kartus dažniau. Gyvenimo stilius ir aplinkos faktoriai, manoma, vaidina didelį vaidmenį reumatoidinio artrito etiologijoje, tačiau genai lemia riziką sirgti šia liga.
daugiau »
į užrašus
2012 12 06
technologijos.lt
Naujausio tyrimo, į kurio imtį patenka 26,6 tūkst. tiriamųjų iš Prancūzijos, duomenimis, nuo 1989 iki 2005 m. spermatozoidų skaičius vyrų sėkloje sumažėjo trečdaliu (32 proc.). Panašios tendencijos ne tik Prancūzijoje, bet ir visame pasaulyje.Minėtu 16 metų laikotarpiu spermos mėginius tyrę mokslininkai priėjo išvadą, kad sėkloje vyriškųjų lytinių ląstelių sumažėjo nuo 74 mln. iki 50 mln. spermatozoidų mililitre. Užfiksuotas stabilus metinis kritimas yra apie 2 proc.
daugiau »
į užrašus
2012 12 06
Ligita Sinušienė Vlmedicina.lt
Baigiantis sveikatos apsaugos ministro kadenciją Raimondas Šukys didžiuojasi, kad jam valdant nebuvo uždaryta nė viena šalies ligoninė, sumažėjo vaistų kainos, pradėjo operatyviau dirbti greitoji medicinos pagalba, o ir korupcijos sveikatos sistemoje sumažėjo. Apie tai ir kodėl ministro postas atėmė sveikatos – interviu „Vakarų Lietuvos medicinai“.

daugiau »
į užrašus
2012 12 04
Mindaugas Savickas vlmedicina.lt
Lapkričio 29 – 30 dienomis Vilniuje vykusioje metinėje Sveikatos forumo konferencijoje „Sveikatą 2020 metams kuriame šiandien“ ieškota atsakymų į du svarbiausius sveikatos priežiūros sistemai klausimus: pirmąjį – kur esame, kokia situacija šiandien, ir antrąjį – kokia kryptimi turėtume eiti, kokia sveikatos sistema turėtų būti 2020-isiais metais. Ypatingas dėmesys konferencijoje skirtas šlubuojančiai komunikacijai tarp sveikatos priežiūros specialistų ir pacientų organizacijų, taip pat – mediciną keičiančioms naujausioms sveikatos technologijoms, jų vertinimui, integracijai į sveikatos priežiūros sistemą.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų