Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 03 26
Daiva Šalc
Uždegiminės žarnyno ligos – opinis kolitas ir Krono liga – dažniausiai užklumpa jaunus žmones. Jie dėl prastos savijautos neretai nesugeba įgyti išsilavinimo ar siekti karjeros, tampa nedarbingi ar neįgalūs. „Tai nėra paprastas viduriavimas, kaip gali pasirodyti. Šios ligos – sisteminės, pridarančios žalos visam organizmui. Vis labiau perimant vakarietišką gyvenimo būdą kinta normali žarnyno mikroflora, tad sergančiųjų uždegiminėmis žarnyno ligomis ateityje tik daugės“, – įspėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gastroenterologijos klinikos vadovas Limas Kupčinskas.
daugiau »
į užrašus
2012 03 26
Jadvyga Balvočiūtė , Žolininkė
Įkyria piktžole laikoma paprastoji garšva turi nemažai vaistinių savybių. Nuo seno garšva buvo naudojama kaip vaistas nuo podagros, reumato, artrito, šlapimo pūslės ir žarnyno sutrikimų. Garšva mažina kraujo spaudimą, varo šlapimą, valo inkstus, turi raminamųjų savybių.
daugiau »
į užrašus
2012 03 26
Almutė Blaževičiūtė
Džiaugtis gerėjančiais orais kartais trukdo prasta savijauta. Neretai po žiemos jaučiame keistą vidinį nerimą, silpnumą, energijos trūkumą. Dažniausiai tai tėra netinkamos gyvensenos pasekmė, tačiau kartais organizmas tokiu būdu bando įspėti apie ligą. Galvotrūkčiais pulti prie vaistų ne visada verta – pakoregavus mitybą, darbo ir poilsio režimą, jėgos turėtų grįžti.
daugiau »
į užrašus
2012 03 26
balsas.lt
Kovo 24 d. kasmet minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Tie kurie susidūrė su šia sunkia liga, žino: ji nesirenka aukų nei pagal amžių, lytį ar socialinį sluoksnį, taigi gali užklupti bet kurį iš mūsų. Žinoma, geriau niekada nesusitikti su ja akis į akį, bet žinoti, kaip ją atpažinti, reikia.
daugiau »
į užrašus
2012 03 23
Greta Griškevičiūtė
Alkoreksija arba alkoholinė anoreksija (angl.k. drunkorexia) – elgesys, priskiriamas prie valgymo sutrikimų: žmogus stengiasi minimizuoti dienos maisto racioną, kad „sutaupytas“ kalorijas galėtų naudoti alkoholiniams gėrimams artėjančio vakarėlio metu. „Dietos“ tikslas - neatsisakant girtų linksmybių numesti ar išlaikyti esamą svorį.
daugiau »
į užrašus
2012 03 23
Asta Geibūnienė
Rytų išmintis byloja: „gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę". Nuo vandens priklauso visi žmogaus organizmo gyvybiniai procesai... ir liekna figūra.
daugiau »
į užrašus
2012 03 23
Santariškių žinios
Kraujagyslių chirurgė gydytoja Birutė Vaišnytė džiaugiasi, kad šiandien jau ir Lietuvoje galime profesionaliai gydyti įgimtas kraujagyslių ligas – patobulė-jo ligonių ištyrimo ir gydymo galimybės, įsigyta moderni įranga. Tačiau svarbiausia, kad vis daugiau įvairių sričių medi-kų tobulėja, semiasi patirties iš užsienio kolegų, geba atskirti įgimtas kraujagyslių ligas ir laiku nusiųsti ligonius pas specialistus daugiau »
į užrašus
2012 03 22
Agnė Lekavičienė
Šiuolaikinis žmogus mokslo ir technikos srityje yra labai toli pažengęs, įgijęs didelių galių, dažnai net viršijančių jo teises. Genetikos mokslo vystymasis įdavė žmogui į rankas galingą ginklą keisti natūralias augalų ir gyvūnų savybes. Šiandieninėje žiniasklaidoje mokslininkai nevengia pasigirti savo „laimėjimais“. Štai JAV mokslininkai išvedė ožkavoriais pramintas genetiškai pakeistas ožkas, kurios gamina didelius kiekius medicinoje naudojamo vorų šilko. Rusų genetikams pavyko išauginti augalą iš 30 tūkst. metų senumo vaisiaus, o amerikiečių mokslininkai iš Case Western Reserve University išvedė modifikuoto genomo pelę, kuri lenkia visas natūralias giminaites pagal ištvermę, ilgą gyvenimo trukmę ir apskritai beveik visus parametrus. daugiau »
į užrašus
2012 03 22
Ligita Sinušienė, Jonas Korsakas
Kol žmonija neišrado vaistų, žudančių tik vėžines ląsteles, onkologiniams ligoniams tenka susitaikyti su tuo, kad po chemoterapijos jie neteks visų savo plaukų. Taip nutinka beveik kiekvienam. Net ir kovodamos už savo gyvenimą, moterys (o kartais ir vyrai) nelengvai pakelia ir šukuosenos praradimą. Todėl mokslininkai ir pluša, ieškodami būdų, kaip užkirsti kelią nuplikimui po chemoterapijos. daugiau »
į užrašus
2012 03 22
Austėja PAULIKAITĖ
„Lietuvos gyventojų mityba – nesveika“, - tuo įsitikinęs Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto akademinių reikalų prodekanas, Visuomenės sveikatos instituto direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras Rimantas Stukas.
daugiau »
į užrašus
2012 03 22
balsas.lt
Įsivaizduokite moterį ar merginą, kuri nutaikiusi progą su pincetu skuba prie veidrodžio, nes ramybės vėl neduoda plaukeliai ant smakro ar viršutinės lūpos. Kol nepageidaujamų plaukų tik keletas – tai dar pakenčiama, tačiau jei jų daugėja, įprasta šalinimo procedūra užtrunka, o nuo dažnų pešiojimų ar skutimų atsiradę pūlinėliai dėmemis išmargina veido odą. Ką daryti ir kaip atsikratyti nepageidaujamų plaukų? Konsultuoja Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytoja dermatologė Eglė Drukteinienė. daugiau »
į užrašus
2012 03 22
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Nuo alinančių dietų iki visiško badavimo... Ne vienas iš mūsų esame tai išbandę sunkioje kovoje su savo nuosavu kūnu. Ar susimąstome, kas iš tikrųjų tada vyksta su mūsų organizmu ir kokie pavojai slypi už vos ne panacėja tapusio gydomojo badavimo? Tuo labiau, kad badavimas kiekviename organizme palieka individualius atgarsius, o ir mes patys skirtingai reaguojame į tokį drastišką elgesį su savimi. Todėl prieš pradėdami badauti sužinokime, apie ką perspėja medikai. daugiau »
į užrašus
2012 03 21
ve.lt
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyrius informuoja, kad kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Minėjimą 1992 metais inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nuo 1993 metų Pasaulinę vandens dieną pradėjo globoti UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų.
daugiau »
į užrašus
2012 03 21
ve.lt
Ypač pavojingas yra erkinis encefalitas, nuo kuo kurio nėra specifinio gydymo – gydomi tik jo simptomai. Net ir pasveikus, nemažai daliai ligonių liekamieji reiškiniai lieka visam gyvenimui. Įsisiurbusi infekuota erkė užkrečia žmogų pirmosiomis įsisiurbimo minutėmis. daugiau »
į užrašus
į užrašus
2012 03 21
Eglė Ruškutė
Specialistai vis dažniau skambina pavojaus varpais, atkreipdami dėmesį į tai, kad pasaulyje, ypač išsivysčiusiose šalyse, nuolat daugėja nutukusių žmonių. Pastarieji dažnai plakami rykštėmis - esą yra bevaliai ir tinginiai. Tačiau sveikos gyvensenos organizacijos "Nauja pradžia" pirmininkė, psichologė Corrie Jankevičienė tikina visai ką kita - prieš 50 metų žmonės savo charakterio savybėmis buvo panašūs į dabartinius, tačiau antsvorio problema nebuvo tokia didelė. Jos teigimu, reikia žiūrėti kitur - kaip dabartinis maistas veikia mūsų smegenis. daugiau »
į užrašus
2012 03 20
Guoda GIRDUTIS
Naujiena ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje: kabina su kolageninėmis raudonos šviesos lempomis skatina viso kūno ląstelių atsinaujinimą.
Kolagenas – ypač svarbi jungiamojo audinio dalis, sudaryta iš plonyčių tarpusavyje susipynusių skaidulų. Odoje trūkstant kolageno, ji ima senėti, raumenys, sausgyslės ir raiščiai ima silpnėti – atsiranda osteoporozės rizika. Be kolageno, jungiamajame audinyje dar yra skaidulų, todėl oda būna elastinga. Senstant jungiamasis audinys silpnėja ir praranda stangrumą.
daugiau »
į užrašus
2012 03 20
panbalsas.lt
Gydytojai dietologai primena, kad žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, būtina kasdien į savo racioną įtraukti sezoninius vaisius ir daržoves, būdingus tai vietovei, kurioje jie gyvena.
Tegul tai bus paprasčiausi baltagūžiai kopūstai, morkos, obuoliai, svarbu, kad jie būtų užauginti čia pat, Lietuvoje.
daugiau »
į užrašus
2012 03 20
Vytautas Povilaitis , Vytautas Valinskas
Šiais metais nuo vėžio mirs daugiau žmonių negu bet kada, tačiau skaičiuojant gyventojų skaičiaus procentais, beveik visų tipų ligų mažėja
daugiau »
į užrašus
2012 03 19
VE.lt
Daugumai naudojimasis kompiuteriu - tarsi stebuklas. Jis tapo pagalbininku mokantis, dirbant, bendraujant, tačiau visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad už ilgalaikį ir neatsakingą naudojimąsi kompiuteriu, sumokame savo sveikata. Labiausiai nukenčia akys, vystosi priklausomybė kompiuteriui. daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų