Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. birželio 24d.
Spaudos apžvalga
2012 03 19
Daiva Šalc, Valstiečių laikraštis
Žiemą daugelis per daug valgo, per mažai juda, kvėpuoja sausu patalpų oru, tad savijauta suprastėjo. Pasak senovės romėnų, sveika siela gyvena sveikame kūne, todėl turime juo rūpintis. „Jeigu žmogus jaučiasi sveikas, tačiau jo odą labiau nei įprasta beria, atsiranda bendras silpnumas, kankina galvos skausmai, o rytais pykina, negalima tai numoti ranka. Tai gali būti ženklas, kad organizme susikaupė per daug kenksmingų medžiagų ir jas reikia pašalinti“, – teigė gydymo ir diagnostikos centro „Natura Munda“ vadovė Daiva Aušra Earle. daugiau »
į užrašus
2012 03 19
Jadvyga Balvočiūtė, Žolininkė
Juodieji serbentai pranoksta daugelį kitų sodo uogų pagal juose esančių vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų kiekį bei koncentraciją. Augalo vaisiuose gausu ląstelienos, karoteno, fosforo, kalio, magnio, geležies, natrio bei vitaminų P, B1, B2, B3, B6, E, C (daugiau šio vitamino turi tik erškėtrožės). Juodųjų serbentų lapuose ir pumpuruose yra rauginių medžiagų, eterinių aliejų, organinių rūgščių. daugiau »
į užrašus
2012 03 19
Almutė Blaževičiūtė, Valstiečių laikraštis
Galvos odoje yra 100–150 tūkst. plaukų, apie šimtą jų kasdien iškrenta. Kada verta susirūpinti plaukų slinkimu? Plaukas gyvena vidutiniškai 4–7 metus. Jis auga, sensta ir iškrenta, kad po kiek laiko jo vietoje išaugtų naujas plaukas. „Tai normalus reiškinys, todėl baimintis nereikia. Tačiau jei pastebite, kad iškrenta daugiau plaukų nei įprasta, gali prireikti ir specialaus gydymo“, – perspėjo gydytoja dermatologė Gerimanta Balevičienė. daugiau »
į užrašus
2012 03 19
Daiva Šalc, valstietis.lt
Nors daugeliui atrodo, kad tikrasis pavasaris dar toli ir šienligės nereikėtų baimintis, Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos pirmininkė Regina Ėmužytė primena, kad pirmi alergiją sukeliantys medžių žydai išsiskleidžia jau kovo mėnesį. „Šienlige serga maždaug 5 proc. gyventojų, miestiečiai dėl įvairių teršalų poveikio – beveik tris kartus dažniau už gyvenančius kaime“, – statistikos duomenis pateikia ji .
daugiau »
į užrašus
2012 03 19
valstietis.lt
Nors Lietuva garsėja kaip kokybiško viešai tiekiamo vandens šalis, tačiau ne visi gyventojai aprūpinami tinkamu geriamuoju vandeniu. Beveik 1 mln. gyventojų (daugiausia kaimuose ar priemiesčiuose) maistui vartoja vandenį iš šulinių. Prasidėjus pavasario polaidžiams bei potvyniams, Šiaulių visuomenės sveikatos centro (ŠVSC) specialistai ragina atkreipti dėmesį į šachtinių šulinių vandens kokybę. Ypač atidžios turėtų būti besilaukiančios moterys ir šeimos, auginančios mažamečius vaikus. daugiau »
į užrašus
2012 03 16
Zita Voitiulevičiūtė, vlmedicina.lt
Gydymo įstaigų ir Valstybinės ligonių kasos sutartys ne tik bado akis įstaigų vadovams, valdžios institucijoms, pacientams, bet ir grasina mokamu maitinimu ligoninėse. Susimokėti už maistą – būtent toks pasiūlymas sprendžiant ligoninių finansavimo problemas nuskambėjo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje. Tačiau VLK vadovas tokių išeičių nepalaikė ir drįso prognozuoti, kad kiti metai gydymo įstaigoms bus labai „kūdi“. daugiau »
į užrašus
2012 03 16
ve.lt
Štai kur klausimas. Nehamletiškas ir vargu ar turintis trumpą atsakymą. Kas iš tiesų yra maisto papildai? Kodėl, kada ir kaip teisingai juos reikėtų vartoti?
daugiau »
į užrašus
2012 03 16
Inga Lebrikaitė
Žmogus, kuriam skauda dantį, laiko laimingais visus, kurių dantys sveiki – šią absoliučiai teisingą mintį kartą ištarė Nobelio literatūros premijos laureatas vienas iškiliausių airių dramaturgų Džordžas Bernardas Šo. Kai skausmas perveria vieną svarbiausių burnos organų – dantį, tuomet jau užsimiršti nebepadeda nei per televiziją rodomi „Chorų karai“, nei šokiai ant parketo. Gyvenimas dar labiau papilkėja, dingsta net ir menkutės laimės užuomazgos, kurios ir taip itin retos tradicinio lietuvio natūrai.
daugiau »
į užrašus
2012 03 15
valstietis.lt
„Ryte pavalgyti dažniausiai nespėju, dieną – nėra kada, o kartais jau ir nenoriu. Matyt, dėl streso. Kartais pykina ir ėda rėmuo. Užtat vakare atsiimu už visą dieną“, – pasakoja 34 m. IT specialistas Jonas. Yra žinoma, kad stresas gali sąlygoti daugybę žmogaus organizmo sutrikimų. Bet ar pilvo skausmas gali būti siejamas su stresine būsena? Atsakymas – taip. Jei nuolat jaučiate įtampą darbe ar namuose, sąvoka „gaisras pilve” gali tapti ne vien tik metafora.
daugiau »
į užrašus
2012 03 15
valstietis.lt
Pavasarį dažniau raginama vartoti vitaminus. Kur jų rasti? Pateikiame maistingomis medžiagomis praturtintų produktų sąrašą, kuris sustiprins jūsų organizmą ir pagerins kraują. Nėščios moterys, vaikai, maitinančios krūtimi motinos, sveikstantys ligoniai bei senyvo amžiaus žmonės šiuos produktus turėtų įtraukti į kasdienį mitybos racioną .
daugiau »
į užrašus
2012 03 15
valstietis.lt
Po žiemos šalčių pabudusios erkės yra ypač aktyvios. Erkių aktyvumas padidėja, kai dirvožemio temperatūra siekia apie 5-7 laipsnius šilumos. Aktyviausios erkės būna balandžio-spalio mėnesiais.

daugiau »
į užrašus
2012 03 15
valstietis.lt
Iš karto po pirmųjų atlydžių pabyra pavasarinės beržų „ašaros“: pačiam medžiui pažeidus beržo kamieną tuo laikotarpiu, kai brinksta pumpurai ir rengiasi skleistis lapai, iš jo pradeda tekėti sula.

daugiau »
į užrašus
2012 03 15
balsas.lt
Klaidinančios reklamos, lobizmas, pigių produktų pardavimas aukštomis kainomis – gamintojų nuodėmes vardija įtakinga vokiečių organizacija „Foodwatch“ ir kaltina juos dėl vaikų nutukimo.
daugiau »
į užrašus
2012 03 15
Vos prieš metus Klaipėda oficialiai įsijungė į Sveikų miestų judėjimą, o miesto politikai jau pasigenda ryžtingų veiksmų, vieningo modelio ir aiškių ateities planų. Tokius nuogąstavimus išreiškė posėdžiavę uostamiesčio savivaldybės Socialinių reikalų komiteto nariai.
daugiau »
į užrašus
2012 03 14
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Pavasarį mes dažnai prastai jaučiamės ir nelabai džiaugiamės savo išvaizda. Būkite budrūs: „pavasarinio nuovargio“ simptomai panašūs į daugelio ligų požymius. Taigi, kuo mes skundžiamės pirmosiomis saulėtomis dienomis ir kaip su tuo kovoti?
daugiau »
į užrašus
2012 03 13
vtv.lt
Šiandieninis gyvenimas kai kuriems iš mūsų neįsivaizduojamas be daugelio dalykų: televizoriaus, kompiuterio, telefono, kitų išmaniųjų informacinių technologijų. Deja, ir be... padidėjusio kraujospūdžio. Tyrimais įrodyta, jog padidėjęs kraujospūdis Lietuvoje šiandien vargina daugiau nei pusę žmonių.
daugiau »
į užrašus
2012 03 13
Rita Vaičiulienė, valstietis.lt
Nutukimas turi įtakos darbingumui, gyvenimo kokybei ir trukmei. Nutukę žmonės dažnai jaučia visuomenės spaudimą dėl neatitikimo visuomenėje egzistuojančių standartų, dalis jų socialiai atsiriboja, tampa vieniši, prasčiau realizuoja savo gebėjimus.
daugiau »
į užrašus
2012 03 13
valstietis.lt
Mano visi nagai išpuošti baltomis dėmelėmis. Geriu vitaminus, streso nepatiriu, nagai stiprūs, nelūžinėja, tad iš kur tas žydėjimas? Ar nebūsiu išvaryta iš gydytojo kabineto už ligų ieškojimą?“ – klausia laikraščio skaitytoja Raminta iš Pabradės, Švenčionių r. Atsako gydytoja dermatologė prof. Gerimanta Balevičienė. daugiau »
į užrašus
2012 03 13
valstietis.lt
Glaukoma – tai liga, nuo kurios kenčia milijonai žmonių, tai antra pagal dažnumą aklumo priežastis pasaulyje. Apskaičiuota, kad 4,5 milijono gyventojų pasaulyje yra apakę dėl glaukomos. Prognozuojama, kad iki 2020 m. šis skaičius išaugs iki 11,2 milijonų. Pažymėtina, kad dėl šios tylios ligos progreso iki 50 proc. sergančiųjų išsivysčiusiose šalyse nežino turintys glaukomą. Mažiau išsivysčiusiose šalyse šis skaičius gali išaugti iki 90 proc.
daugiau »
į užrašus
2012 03 13
balsas.lt
Įvairiausios ligos sukausto ne tik garbaus amžiaus žmones, jos gali užklupti ir jauną. Žmogui gali tekti gulėti lovoje, pasikliaujant tik kitų pagalba. Ligų paguldančių į patalą priežastys – įvairios. Tai gali būti kitų susirgimų pasekmės, kartais kaltos traumos arba tiesiog ligų apsunkinta senatvė. Bet kokiu atveju, tokie ligoniai negali laisvai judėti, jiems reikalinga ypatinga priežiūra.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų