Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. birželio 24d.
Spaudos apžvalga
2012 03 07
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Visame pasaulyje sveikatos sistemos kūrėjai ieško optimalių būdų kaip geriau galėtų bendradarbiauti pirminės asmens sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos sektoriai, nes daugelyje šalių, tame tarpe ir Lietuvoje, jie veikia atskirai.
daugiau »
į užrašus
2012 03 07
balsas.lt
Be socialinių ir asmeninių problemų, persidirbimas gali kenkti ir grynai medicinine prasme: vystosi lėtinis pervargimas, stresas, taigi ir psichinės bei somatinės ligos.
daugiau »
į užrašus
2012 03 06
Ivona Žiemytė, ve.lt
Apie tai, kad paauglys vartoja narkotikus, kartais tėvai sužino tik tada, kai komos ištiktas jis patenka į reanimaciją. Specialistai teigia, jog įsibėgėjusio kvaišalų vartojimo nesustabdysi, paaugliai eksperimentuos ir toliau, o tam, kad narkotikų prevencijos programos būtų bent kiek veiksmingos, reikia ne gąsdinti, grasinti ar perdėti žalą, o pateikti objektyvią ir teisingą informaciją.
daugiau »
į užrašus
2012 03 06
ve.lt
Didėja įtampa tarp Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centrų (PSPC) ir Teritorinės ligonių kasos (TLK) - nesutampa įstaigų turimi duomenys apie apdraustus pacientų skaičius. Dėl to centrams sumažintas finansavimas, nors darbo juose nemažėja. daugiau »
į užrašus
2012 03 06
VE.lt
Kuo skiriasi skirtingos druskų rūšys? Kurią druską vartoti yra sveikiau? – Lietuvos vartotojus informuoja Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai, primindami, kad, kad visų druskų pagrindinės sudedamosios dalys - natris ir chloras.
daugiau »
į užrašus
2012 03 06
balsas.lt
„Išeisi pietauti – tave suvalgys“, – taip sako Silicio slėnio (JAV), kuriame įsikūrę tūkstančiai IT įmonių, darboholikai. Savanaudiški verslo pasaulio interesai verčia žmones dirbti vis daugiau. Kartu su baime prarasti darbo vietą vystosi ir liguistas įprotis nuolat dirbti. daugiau »
į užrašus
2012 03 06
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Prastas burnos kvapas (chalitozė) kartkartėmis vargina visus. Prieš kelerius metus kone visi gydytojai savo pacientams, kenčiantiems nuo šio nemalonumo, galėjo pasiūlyti vienintelę išeitį – skirti daugiau laiko ir dėmesio burnos higienai. daugiau »
į užrašus
2012 03 06
Laura Mureikaitė, balsas.lt
Burokėlių sultyse gausu cukraus, vitaminų C, P, B1, B2, PP, kalio druskų, geležies, mangano, taip pat medžiagų, stimuliuojančių kraujodarą. Šios sultys gerina žarnyno peristaltiką, normalizuoja nervų sistemos veiklą. Beje, šviežiai spaustose burokėlių sultyse yra kenksmingų junginių, kurie patekę į orą suyra. Todėl prieš geriant, burokėlių sultis būtina dvi–tris valandas palaikyti šaldytuve, atvirame inde.
daugiau »
į užrašus
2012 03 05
Daiva Šalc, valstietis.lt
Pasak ortopedo traumatologo Algimanto Pamernecko, staiga besikeičiantys orai gali būti pavojingi tiems, kurie eidami nemėgsta žiūrėti po kojomis. „Užtenka, kad kelias valandas užsitęsusią lijundrą pakeistų šaltukas, ir į ligoninę plūsta rankų ar kojų lūžių patyrę pacientai. Traumų skaičius tokiomis dienomis išauga du tris kartus“, – teigė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios traumatologinės pagalbos skyriaus vedėjas.
daugiau »
į užrašus
2012 03 05
Jadvyga Balvočiūtė, Žolininkė, valstietis.lt
Turbūt daugelis iš mūsų prisimena, kaip peršalę vaikystėje gerdavome aviečių arbatą su medumi. Šis vaistas tikrai padėdavo, nes aviečių uogose ir lapuose gausu vitaminų (C, E, P, B1, B9, PP, karoteno), mineralinių medžiagų (geležies, vario, fosforo, jodo), ląstelienos, pektinų ir organinių rūgščių, pavyzdžiui, salicilo.
daugiau »
į užrašus
2012 03 05
Sandra Miškinienė, panbalsas.lt
 
Peršalimą įmanoma įveikti pasireiškus dar tik pirmiesiems simptomams.
Medikai tikina: jei temperatūra nesiekia 38 laipsnių, jos nereikia mažinti jokiomis specialiomis priemonėmis. Tačiau visi žinome, kad kaip tik tokia temperatūra – ne itin didelė, tačiau ir nenormali, svyruojanti ties 37 laipsniais su trupučiu, ir yra sunkiausiai pakeliama bei sukelianti įvairiapusį diskomfortą.
daugiau »
į užrašus
2012 03 05
Almutė Blaževičiūtė, valstietis.lt
Prieš kelias savaites nuo meningokokinės infekcijos žaibiškai užgesus dar vieno paauglio gyvybei, medikai prakalbo apie infekcijos protrūkį. daugiau »
į užrašus
2012 03 05
balsas.lt
Neretai šiek tiek tingime taikyti visas mums į galvą ne kartą įkaltas odos priežiūros procedūras, o galbūt ir abejojame jų galimybe pasiekti greitus rezultatus. Vis dėlto, mūsų oda nepamiršta šios „mažos nuodėmės“ ir, ilgainiui, mums tai primena. Apie tai pasakoja dermatologė Rūta Gancevičienė.
daugiau »
į užrašus
2012 03 05
balsas.lt
Senovės išmintis byloja: sveikame kūne – sveika siela. Šią frazę šiandien galima perfrazuoti ir šiek tiek kitaip: kai siela sveika, tuomet ir kūnas neserga. Kad tai grynų gryniausia tiesa, įrodo daugybės gydytojų diagnozė. „Kalti nervai, stresas“ – neretai išgirsta žmogus, atėjęs pas gydytoją specialistą pasikonsultuoti dėl nemigos, virškinimo problemų, nugaros ar galvos skausmų, lytinio gyvenimo sutrikimų.
daugiau »
į užrašus
2012 03 05
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro inf.
Ar žinote, kad energetinių gėrimų galima perdozuoti, todėl per dieną tokio gėrimo galima išgerti tik 1 skardinę? Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras įspėja, kad išgėrus didesnį kiekį energetinių gėrimų, gali pakilti arterinis kraujospūdis, pasireikšti tachikardija (dažnas širdies plakimas), psichomotoriniai sutrikimai ar padidėti cukraus kiekis kraujyje. daugiau »
į užrašus
2012 03 02
Ligita Sinušienė, vlmedicina.lt
Tokia išvada norom nenorom peršasi po pokalbio su medicinos specialistais. Mat nors ir garsiai kalbama apie polinesočiųjų riebalų rūgščių prisotintus augalinius aliejus, pasirodo, ne kiekvienas jų iš tiesų toks naudingas. Aliejaus kokybę ypač lemia laikymo sąlygos. 
daugiau »
į užrašus
2012 03 02
balsas.lt
Skaudi praktika rodo, jog pastaruoju metu užkrečiamosios virusinės ligos tampa vis stipresnės, atsparios medikamentams, todėl visada yra grėsmė tokios ligos protrūkiui. daugiau »
į užrašus
2012 03 02
balsas.lt
Organų persodininimas – itin sudėtinga operacija. Pateikiame Jums pačias keisčiausias organų persodinimo operacijas, kurios nustebins ir visko mačiusius. daugiau »
į užrašus
2012 03 02
balsas.lt
Vis skubame ir plušame lyg bitutės, įsisukusios į kasdienę rutiną... Savaitgalis - puikus metas palepinti save. Štai Tau kelios idėjos kaip atgaivinti kūną ir sielą, o naują savaitę pradėti su naujomis jėgomis. daugiau »
į užrašus
2012 03 02
ve.lt
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis, 2011/2012 m. iš 18 499 Klaipėdos miesto bendrojo lavinimo mokyklų mokinių sveikatą pasitikrino 17 200, arba 93 proc., visų mokinių. Iš pasitikrinusiųjų mokinių visiškai sveiki mokiniai sudarė vos 12,4 proc.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų