Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. birželio 24d.
Spaudos apžvalga
2012 03 01
SERGEJUS STONKUS, panbalsas.lt
 
„Tylusis“ infarktas. Kaip atpažinti? pp Yra širdies infarkto simptomų, kuriuos esame linkę ignoruoti, nes paprasčiausiai neatpažįstame
Priešingai gyvuojančiam stereotipui, infarktai toli gražu ne visada kerta it perkūnas iš giedro dangaus. Yra ne vienas širdies smūgio link vedantis simptomas, galintis kartotis kelias dienas ar net savaites. Ir blogiausia tai, jog tai anaiptol ne tokie simptomai, kokių, manoma, tokiu atveju reikia tikėtis.
daugiau »
į užrašus
2012 03 01
bosanova.lt
TRUMPAI: Lietuvoje pasiekiamas klinikinių nėštumų dažnis, taikant pagalbinio apvaisinimo procedūras, atitinka geriausius Europos bei pasaulio rezultatus ir siekia 40 proc. <…> Ypač geri klinikinių nėštumų, t.y., kai nėštumas patvirtinamas ultragarsu, rezultatai pasiekiami taikant pagalbinio apvaisinimo procedūras moterims iki 35 m. amžiaus. Šioje grupėje pastoja kone kas antra moteris (45 proc.). Palyginimui, 2009 m. šioje amžiaus grupėje, po apvaisinimo procedūrų mėgintuvėlyje, pastodavo 39 proc. moterų.
daugiau »
į užrašus
2012 03 01
NIJOLĖ BULOTAITĖ, Universiteto naujienos
 
Vasarį Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Osvaldas Rukšėnas sužinojo, kad tapo vienu iš septynių Lietuvos mokslo premijos laureatų. Šis garbingas įvertinimas profesoriui skirtas už kartu su bendraautoriu parašytą darbų ciklą „Nervų sistemos veiklos ir patologijos mechanizmų tyrimas“. Pats profesorius šią premiją vertina kaip neuromokslų pripažinimą Lietuvoje.
Ta proga su mokslininku prof. Osvaldu Rukšėnu kalbamės apie smegenų veiklą ir nervų sistemos tyrimus.
daugiau »
į užrašus
2012 03 01
NIJOLĖ BULOTAITĖ, „UNIVERSITAS VILNENSIS“. Universiteto naujienos
Jozefo Franko iniciatyva 1805 m. buvo įkurta Vilniaus medicinos draugija. Jo namuose (Pilies g.) susirinkę penkiolika žymiausių Vilniaus gydytojų ir vaistininkų parengė ir pasirašė draugijos statutą. Draugijos tikslas buvo rinkti duomenis apie ligų gydymo būdus, dalytis patirtimi, pranešinėti apie įdomius ir retus atvejus, pasitaikančius kasdieninėje gydytojo praktikoje.
Apie Vilniaus medicinos draugijos veiklą ir J. Franko vaidmenį joje pasakoja Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Vitalija Miežutavičiūtė.
daugiau »
į užrašus
2012 03 01
vmvt.lt
Europos avių ir ožkų ūkiuose plintantis Šmalenbergo virusas kelia susirūpinimą veterinarijos specialistams. Europos Komisija reguliariai atnaujina duomenis apie viruso pasireiškimą, yra parengtas šios ligos stebėsenos planas. Pirmieji susirgimų atvejai praėjusiais metais buvo užregistruoti Vokietijoje ir Olandijoje, šiuo metu jau nustatyti Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Italijoje ir Liuksemburge. Kol kas užregistruota apie tūkstantis Šmalenbergo viruso atvejų, kai atrajotojų populiacija Europos Sąjungoje viršija 85 milijonus gyvulių.
daugiau »
į užrašus
2012 03 01
Asta GEIBŪNIENĖ, balsas.lt
Visada aktyvią ir energingą politikę Kazimierą Prunskienę ištikęs insultas priminė, kad šis pavojus gali grėsti bet kam. Lietuvoje insultas kasmet pakerta apie 16 tūkstančių žmonių. Kadangi liga pavojinga gyvybei ir ištikus insultui nepaprastai svarbi tampa kiekviena minutė, reikia žinoti, kaip jį atpažinti ir sumažinti galimą riziką.
daugiau »
į užrašus
2012 02 29
valstietis.lt
Ar vyrai turi savo dieną, kai gali pasilepinti silpnosios lyties dėmesiu? Įvairūs šaltiniai teigia, jog skirtingose šalyse tarptautinė vyrų diena minima skirtingu laiku. Pavyzdžiui, Ukrainoje - vasario 23 d., Lenkijoje ir Slovėnijoje - kovo 10 d., Brazilijoje - liepos 15 d., Indijoje - lapkričio 19 d. Visai nesvarbu, kuri iš šių datų yra tikroji, ar šią dieną esame linkę minėti mes, lietuviai. Svarbiausia, kad vyrai būtų sveiki, stiprūs ir pajėgūs visomis prasmėmis. Kokius tyrimus kokiame amžiuje vyrams derėtų prisiminti, nuo ko ir kaip save saugoti, ką vartoti pataria urologas ir vaistininkė. daugiau »
į užrašus
2012 02 29
ELTA ir valstietis.lt
Remiantis naujausiu tyrimu, tikimybė, jog dukart per mėnesį vaistus nuo nemigos vartojantys žmonės mirs anksčiau laiko, yra keturis kartus didesnė, praneša "telegraph.co.uk". daugiau »
į užrašus
2012 02 28
Saulius Žukauskas, technologijos.lt
Daugelis mūsų žino, jog egzistuoja keturios kraujo grupės – I, II, III ir IV. Žinome ir tai, jog kraujo kategorizavimo sistemoje ne mažiau svarbus ir rezus faktorius, kuris būna teigiamas arba neigiamas. daugiau »
į užrašus
2012 02 28
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Ar jums būna, kai žiūrint baisius filmus, per odą „bėgioja skuzdėlytės"? O nuo kai kurių jos visai ir nesiruošia pabėgti. Tikras tų žmonių „siaubas" – tai „žąsies oda“. daugiau »
į užrašus
2012 02 27
valstietis.lt
„Prasidėjus atodrėkiui daugumą kamuoja peršalimo ligos. Pavasariop prasideda ir gripo epidemijos, puola virusinės ligos. Mūsų seneliai neskubėdavo į vaistines, o gydydavosi medumi. Patarkite, į ką atkreipti dėmesį perkant medų. Juk ne visas turguje ar parduotuvėse parduodamas medus yra geras. Norėčiau sužinoti, kokį medų geriausiai vartoti, jei užpuolė liga“, – domisi Margarita. Atsako  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Metodinės pagalbos ir strategijos formavimo skyriaus vedėja Rūta Babravičienė. daugiau »
į užrašus
2012 02 27
VL žurnalistė Rūta Klišytė, valstietis.lt
Šios kelionės tikslas galbūt netikėtas, tačiau nauda neabejotina: su geologu profesoriumi Sauliumi Šliaupa išmaišėme Marijos žemę ieškodami, kur gyventi sveika, o kur – nelabai. Mat S.Šliaupa – rimčiausias geomedicinos specialistas Lietuvoje.
daugiau »
į užrašus
2012 02 27
Asta Geibūnienė, balsas.lt

Dažnai nerimaujame, kad pabudimai vidury nakties gali sutrikdyti normalų miego rėžimą, tačiau mokslininkai jau nustatė, kad tai netgi gali būti naudinga. Remiantis naujausiais tyrimų rezultatais įrodyta, kad nenutrūkstamas 8 valandų miegas nėra natūraliai būdingas žmogaus organizmui.
daugiau »
į užrašus
2012 02 27
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Ginčytis neverta, niekas nesugebės išgyventi ilgiau, nei nulėmė gamta. Užtat trumpiau – prašom. Galima ne tik anksčiau laiko pasenti, bet net ir persikraustyti į kitą pasaulį. Tereikia pamiršti apie bet kokias, nors ir mažiausias pastangas, kurios būtinos išsaugoti fizinę savo kūno formą. daugiau »
į užrašus
2012 02 27
balsas.lt
 
Dalis širdies ligų nuo vaiko gimimo gali būti nepastebimos ir išryškėja vėliau, vaikui augant. Tačiau neretai širdies patologija pasireiškia pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.
Kaip laiku atpažinti bėdą ir kaip su ta žinia gyventi kalbamės su gyd. vaikų kardiologe med. dr. Ramune Vankevičiene.
daugiau »
į užrašus
2012 02 24
balsas.lt
Maisto papildų pasiūla rinkoje yra didžiulė ir išsirinkti tinkamiausią – nelengva.
Maisto papildas – tai maisto produktas
Maisto papildai – tai maisto produktai, turintys sudėtyje koncentruotą tam tikrų medžiagų kiekį. Esant būtinybei, kaip aiškina Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI)  specialistai, šiomis medžiagomis galima papildyti mitybos racioną.
daugiau »
į užrašus
2012 02 24
balsas.lt
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos Metodinės pagalbos ir strategijos formavimo skyriaus visuomenės sveikatos specialistai sako, nors žiema jau eina į pabaigą, bet būtina neprarasti budrumo ir pasirūpinti savo sveikata, nes kai kurie žmonės apie savo sveikatą pagalvoja tik susirgę... O juk jos už jokius pinigus nenusipirksi. Visų pirma, reikėtų pakeisti gyvenimo būdą – pradėti sveikai maitintis, sportuoti, grūdintis po šaltu dušu, daugiau būti gryname ore, judėti, stiprinti savo imuninę sistemą ir nesušalti, juk profilaktika yra pigesnė nei ligos gydymas. Sušalus, pervargus, prastai maitinantis, patiriant daug streso, susidaro laisvieji radikalai, kurie silpnina imunitetą ir susergama.
daugiau »
į užrašus
2012 02 23
balsas.lt
Kai nusipirkę vaistus išsitraukiame iš dėžutės kartais net keliuose puslapiuose surašytą informacinį lapelį, kuriame pateikti duomenys apie indikacijas, kontraindikacijas, galimą šalutinį poveikį, dažnai nežinome, kad tai klinikinių tyrimų išvados, gautos gydant ir stebint dideles savanorių pacientų grupes įvairiose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. daugiau »
į užrašus
2012 02 23
VL Medicina
Slaugytojai, dirbantys psichiatrijos įstaigose, praleidžia daugiausia laiko su pacientais, sergančiais priklausomybės ligomis – slaugo juos nuo jų patekimo į stacionarą dienos iki visiško pasveikimo. Slaugydamas šiuos pacientus, kiekvienas slaugytojas gali tapti šių pacientų emocinio ir fizinio smurto auka. daugiau »
į užrašus
2012 02 23
Ovidijus Aleksas, lrytas.lt
Mobili prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos laboratorija, kelionę po Lietuvą pradėjusi pernai lapkritį, nemokamai jau patikrino apie 2600 vyrų. Padidintas prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekis kraujyje Šiaulių rajone nustatytas beveik 11 proc., Ukmergės – beveik 14 proc., o Širvintų rajone – net beveik 18 proc. pacientų. daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų