Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 12 03
vtv.lt
Sveika mityba yra vienas pagrindinių veiksnių, kurie lemia bendrą žmogaus savijautą ir stiprina imunitetą. Štai keli maisto produktai, kurie, anot mitybos specialistų, turėtų sustiprinti imunitetą ir padėti išvengti susirgimų.

daugiau »
į užrašus
2012 12 03
vlmedicina.lt
Iki šiol atliktų tyrimų duomenys analizuojant prostatos hiperplazijos ir nutukimo ryšį buvo prieštaringi. Didelės apimties metaanalizė apibendrino turimus duomenis apie nutukimo ir prostatos hiperplazijos rizikos ryšį.

daugiau »
į užrašus
2012 12 03
Ve.lt
Atėjus rudeniui, silpsta imunitetas. Tą žino kiekvienas. Tačiau į klausimą „Ar dažnai serga Jūsų vaikas?“ beveik kas antra mama ir tėtis šiuo metu atsako: „Tai jau įprasta, mums normalu ir manome, kad sirgs iki pavasario“. Ekologijos ekspertė, sveikos gyvensenos vaikų darželio vadovė Ingrida Lauciuvienė įsitikinusi, kad vien toks sakinys lemia vaiko sveikatą, tiksliau, ligas. Jau nekalbant apie optimalią ir subalansuotą mitybą, kuri, specialistės teigimu, yra lemiantis vaiko ir būsimų kartų sveikatos veiksnys. Kitaip tariant, optimali mityba yra ateities medicina.
daugiau »
į užrašus
2012 11 28
Po staigios politiko Juliaus Veselkos mirties, kuri, kaip manoma, ištiko dėl širdies smūgio, kardiologai sulauks trumpalaikio antplūdžio pacientų, pageidaujančių profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatą. Tačiau ar tai efektyvu? Ir ar tik kieno nors nelaimė lietuvį gali priversti susirūpinti savo sveikata? O gal tai – valstybės atsakomybė?
daugiau »
į užrašus
2012 11 26
vtv.lt inf.
Šiuolaikinėje visuomenėje susidariusi klaidinga nuomonė, kad vos tik susirgus, reikia „griebtis“ antibiotikų, esą jie padeda nuo visų negalavimų. Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną, visuomenės sveikatos biurai ragina žmones atsakingiau elgtis su antibiotikais, nevartoti jų vos pradėjus negaluoti ir suprasti nereikalingo jų vartojimo pasekmes.

daugiau »
į užrašus
2012 11 26
Ovidijus Aleksas www.valstietis.lt
Daugiau „gerojo“ (didelio tankio) cholesterolio ir mažiau „blogojo“ (mažo tankio) cholesterolio – sveikesnė širdis. Bet šioje praktikoje yra ir išimčių.
daugiau »
į užrašus
2012 11 26
Mindaugas Savickas www.Vlmedicina.lt
Apie baimę kažkodėl kalbama retai, nors ji – viena stipriausių žmogui žinomų emocijų. Kodėl? Ko bijome labiausiai? Kokia baimės paskirtis, esmė ir prigimtis, kaip ji susijusi su medicina?
daugiau »
į užrašus
2012 11 26
PARENGĖ SANDRA MIŠKINIENĖ www.panbalsas.lt
Sloga – amžinas rudens palydovas: lyg ir ne liga, bet siaubingai apsunkina gyvenimą.

Kimus balsas, poreikis nuolat pūsti nosį žmonių akivaizdoje, kurie ir taip šalinasi jūsų it raupsuotojo, – visa tai elementarios slogos simptomai. Bet juos galima įveikti vos per vieną dieną.


daugiau »
į užrašus
2012 11 22
Mindaugas Savickas www.vlmedicina.lt
JAV Mičigano universiteto mokslininkai spalio 13 dieną publikuotoje studijoje teigia, kad darbe patiriamas stresas ir netinkamas medikų, sergančių psichikos ligomis, gydymas gali būti susijęs su bendrą JAV gyventojų savižudybių vidurkį gerokai viršijančiu būtent šios profesijos atstovų savižudybių skaičiumi. Ankstesnės studijos rodo, kad JAV vyrai gydytojai žudėsi maždaug 1,4 karto, o moterys – 2,3 karto dažniau negu vidutiniškai kitų profesijų atstovai. Medikų savižudybės neaplenkia ir Lietuvos, nors išsamesnių statistinių duomenų apie jas mūsų šalyje nėra daug.


daugiau »
į užrašus
2012 11 20
balsas.lt
Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų per pastarąjį mėnesį skundėsi skrandžio skausmais dėl padidėjusio rūgštingumo. Vaistų „Ipraalox“ gamintojo užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai nuo rėmens iš dirbančiųjų kenčia pardavimo vadybininkai, buhalteriai, kasininkai-pardavėjai, vadovai bei tarnautojai.

daugiau »
į užrašus
2012 09 19
vrp.lt
Šiais laikais esame apsupti tobulo kūno ir sveikos gyvensenos įvaizdžių, kuriuos mums perša žiniasklaida ir populiarioji kultūra. Daugeliui sveikas gyvenimo būdas ir daili išvaizda yra siekiamybė, dėl kurios reikia aukoti mėgstamus maisto produktus ir lieti prakaitą nekenčiamoje sporto salėje. Tačiau ar tikrai taip yra? Į daugelį neraminančius klausimus apie sveiką mitybą atsako gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė. daugiau »
į užrašus
2012 07 30
ve.lt
Lietuvoje atliktų mokinių mitybos tyrimų metu nustatyta, kad nemaža dalis mokinių kasdien vartoja saldumynus. Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (toliau – NMVRVI), siekdamas išsiaiškinti, kokia yra Lietuvoje parduodamų saldumynų sudėtis bei koks yra sudedamųjų dalių poveikis vaikų sveikatai, atliko saldumynų sudėties, taip pat ir maisto priedų, rizikos vaikų sveikatai vertinimą.

daugiau »
į užrašus
2012 07 17
Vasariškus orus tenka stebėti pro kabineto langą? Nepamirškite, jog net ir įtemptas darbas neturėtų būti priežastis pamiršti svarbiausius organizmo poreikius – tiesą sakant, kaip tik priešingai. Darbe praleidžiame didelę dienos dalį, todėl tuo metu turėtume suvartoti apie 60 proc. visų reikalingų skysčių. Dehidratacija gali lemti koncentracijos problemas ir ženkliai mažinti darbo našumą. Patariame, kaip to išvengti.
daugiau »
į užrašus
2012 06 18
Daiva Norkienė, valstietis.lt
Vasarą dauguma žmonių keliauja: vieni į gamtą, kaimo sodybą ar pažintinę kelionę po Lietuvą, kiti į užsienį. Kiekvienas gali patekti į situaciją: gresia pavojus sveikatai arba gyvybei, o vaistų neturi, ir medikai toli. Verta atminti, kad mūsų organizmas – tai tarsi kompiuteris, kuriame slypi pakankamai „mygtukų“, padedančių valdyti tam tikras funkcijas. Svarbiausia žinoti, kaip padėti sau ir artimajam, kol atvyks medikai.

daugiau »
į užrašus
2012 06 18
valstietis.lt
„Per žiemą ant mažojo kojos piršto atsirado nuospauda, noriu avėti basutes, bet pirštas labai prastai atrodo. Kaip atsikratyti nuospaudos?“ – klausia Jurgita iš Šiaulių r. Atsako gydytoja dermatovenerologė Danutė Mačiulienė.

daugiau »
į užrašus
2012 06 18
Asta Geibūnienė, valstietis.lt
Užsikrėsti lytiniu keliu plintančia liga galima net ir vienintelį kartą turėjus nesaugių lytinių santykių. Norėjosi tikėti, kad šiais laikais, kai informacijos įvairiausiomis temomis galima rasti internete net neišeinant iš namų, prezervatyvai parduodami matomiausiose parduotuvių vietose šalia ledinukų, o vaikai apie seksą žino kone daugiau nei jų tėvai, lytiniu keliu perduodamos ligos ėmė nykti kaip laidiniai telefonai.

daugiau »
į užrašus
2012 06 15
Saulius Žukauskas, technologijos.lt
Japonų mokslininkai iš kamieninių ląstelių išaugino funkcionuojančias kepenis. Pasiekimas atveria plačias perspektyvas šių organų auginimui ir persodinimui.

daugiau »
į užrašus
2012 06 15
valstietis.lt
Saulė mums atrodo išskirtinė dėl savo atstumo nuo Žemės. Ji yra daug arčiau negu kitos žvaigždės, todėl ir atrodo lyg didelis, šviečiantis, degančių dujų kamuolys.

daugiau »
į užrašus
2012 05 31
balsas.lt
Beveik pusė, 47 proc., šalies gyventojų neskiria nagų ir pėdų grybelio, rodo rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ ir bendrovės „Sirowa Vilnius“ užsakymu atliktas tyrimas. Dažniausiai apklaustieji nagų grybelį gydytų medicinos priemonėmis, tokiomis kaip serumas, tepalas, lakas ar kt., rečiausiai rinktųsi nagų šalinimo procedūrą.

daugiau »
į užrašus
2012 05 31
balsas.lt
„PLoS Neglected Tropical Diseases“ straipsnyje Chagas liga, kuri yra perduodama per žmonių kraują siurbiančius parazitus, jau imta vadinti nauja amerikietiška AIDS, rašo nytimes.com.

daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų