Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 05 29
Vitalija JALIANIAUSKIENĖ, panbalsas.lt
Šiomis dienomis ligoninės ir poliklinikos apgultos nuo alerginių astmos ar bronchito paūmėjimų kenčiančių žmonių.
Medikai atkreipia dėmesį, kad kiekvieną pavasarį daugėja augalų žiedadulkėms alergiškų žmonių. Ir šiuo metu Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų korpuso palatos, pasak vadovo Eugenijaus Preidžio, pilnos ligonių, kuriems diagnozuoti astmos, bronchito paūmėjimai.

daugiau »
į užrašus
2012 05 29
panbalsas.lt
Visi žinome, kad depresija – sunki ir sunkiai pagydoma liga, su kuria dauguma žmonių taip ir nugyvena, tačiau tai ne visiškai tiesa.
Pasirodo, kad, be ilgalaikių depresijų, dar būna ir trumpalaikės, trunkančios vos dieną ar net tik kelias valandas. Jos taip ir vadinamos – mikrodepresijomis. Nors pirmasis šį terminą dar sovietiniais laikais įvedė rusas psichologas ir psichiatras Vladimiras Levis (ir įspėjo, kad nesiimant jokių priemonių mikrodepresija gali lengvai peraugti į „juodą melancholiją“), tokią diagnozę ir mūsų laikais nedažnai išgirsi.

daugiau »
į užrašus
2012 05 29
balsas.lt
Tris dienas Vilniuje vykusioje hepatito C patikros akcijoje „Gal aš esu numeris 12?“ nemokamai išsitirti dėl pavojingą ligą sukeliančio viruso panoro 680 žmonių. Hepatito C virusas buvo diagnozuotas 20 iš jų. Akcijos metu identifikuotų hepatito C atvejų skaičius gerokai viršijo prognozuojamą statistinį šios ligos sergamumo rodiklį Lietuvoje, kuris siekia maždaug 2 proc.

daugiau »
į užrašus
2012 05 25
Vytautas Povilaitis, Vytautas Valinskas, technologijos.lt
Po naujausių laboratorinių tyrimų rezultatų Indijoje sustiprėjo baimė dėl neišgydomos tuberkuliozės formų.

daugiau »
į užrašus
2012 05 25
Sandra Putrūnaitė, valstietis.lt
Šiltuoju metu suaktyvėja gamtos gyventojai: uodai, bitės, vapsvos, kamanės, akliai ir kt. Vasarą daugiau laiko praleidžiame lauke, todėl reikėtų pasisaugoti vabzdžių įgėlimų, nes atostogas ar savaitgalio poilsį gamtoje sparnuoti sutvėrimai gali nepataisomai sugadinti. Tėveliams ypač reikėtų pasirūpinti savo atžalomis, nes vabzdžiams vaikai yra puikūs taikiniai – jie daugiau laiko praleidžia lauke ir linkę nuklysti į vietas, kur pilna vabzdžių, pavyzdžiui, aukštas žoles ar krūmus. Nors įgėlimai dažnai būna nepavojingi, tačiau kartais jie įgėlimas sukelia alerginę reakciją, ji pasireiškia grėsmingais simptomais ir gali baigtis netgi mirtimi.

daugiau »
į užrašus
2012 05 25
valstietis.lt
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nurodo, kad daugėja mokslinių įrodymų, kad transriebalų, susidariusių iš dalies hidrinant aliejų, vartojimas neigiamai veikia daugelį kardiovaskulinės (širdies kraujagyslių) rizikos faktorių ir didina koronarinės širdies ligos riziką. PSO Mitybos, fizinio aktyvumo ir sveikatos strategijoje, skirtoje dviem pagrindiniams neinfekcinių ligų rizikos faktoriams - mitybai ir fiziniam aktyvumui - pažymima, kad turėtų būti mažinamas iš riebalų gaunamas energijos kiekis, vietoje sočiųjų riebalų reikėtų vartoti nesočiuosius ir siekti eliminuoti iš mitybos transriebalus.

daugiau »
į užrašus
2012 05 25
valstietis.lt
Nenumaldomu greičiu artėjant vasarai būtina atsisakyti storo makiažo sluoksnio ir pasirinkti tik reikalingiausias bei vertingiausias jo priemones. Vasarą makiažas turėtų būti lengvas ir skaistus, nes daugelis priemonių tiesiog netinka, kai karšta ir smarkiai prakaituojama.

daugiau »
į užrašus
2012 05 23
Beveik keturiems iš dešimties (38 proc.) lietuvių trūksta informacijos apie ekologišką kosmetiką bei higienos reikmenis. Tokius duomenis pateikė rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos Tyrimai“, kurios atlikta apklausa buvo siekiama išsiaiškinti, ar lietuviai yra pakankamai informuoti apie vadinamuosius ekologiškus kosmetikos bei higienos produktus.
daugiau »
į užrašus
2012 05 23
Lietuvės yra linkusios rūpintis savimi: kas antra šalies moteris stengiasi sveikai maitintis, taip pat beveik pusė jų daug dėmesio skiria savo išvaizdai ir stiliui. Vis dėlto, nors tik kiek daugiau nei trečdalis tautiečių stengiasi būti fiziškai aktyvios, didžioji dalis jų iš pasaulio įžymybių norėtų pasiskolinti būtent asmeninį trenerį. Tokius rezultatus atskleidė sveikos gyvensenos populiarinimo „Activia programos“ iniciatyva atlikta moterų nuomonės apklausa.

daugiau »
į užrašus
2012 05 22
Ligita Sinušienė.vlmedicina.lt
Net ir mirtina kolegų klaida nebūtinai kitus medikus priverčia dirbti atsakingiau. Tebevykstant tyrimui dėl metų neturinčio berniuko Kauno klinikinėje ligoninėje mirties, dėl kurios atsakomybės nepasidalija ne tuos vaistus suleidusi slaugytoja ir medikamentus skyrusi gydytoja, vieną Mažeikių ligoninės pacientą ištiko diabetinė koma kitą rytą po to, kai slaugytoja jam suleido vaistus, gydytojos paskirtus telefonu. Specialistai tvirtina, kad diabetinė koma gali ištikti dėl įvairių priežasčių, anaiptol nebūtinai dėl medikų klaidos. Tačiau vieningai sutaria, jog jokių vaistų gydytojai negali skirti telefonu, neapžiūrėję paciento ir neįvertinę jo būklės pagal klinikinius simptomus. Mat net ir žinomo paciento būklė kasdien gali kisti.

daugiau »
į užrašus
2012 05 22
Jolanta BENIUŠYTĖ, ve.lt
Praėjusį savaitgalį, gegužės 19 -ąją, Lietuvoje pirmą kartą buvo minima uždegiminių žarnyno ligų diena, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos mažai žinomus, bet labai rimtus sveikatos sutrikimus, kamuojančius jaunus, 15-35 metų amžiaus žmones. 

daugiau »
į užrašus
2012 05 22
Jolanta BENIUŠYTĖ, ve.lt
Nors plastinė chirurgija vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimą, kol kas šios intervencinės grožio procedūros vertinamos prieštaringai: vieni chirurgijai pritaria, kiti - ne. Pagrindinis šių diskusijų klausimas - ar kūno korekcijos visada yra pagrįstos, ar tai tik nevisavertiškumo kompleksą turinčių žmonių užgaida. Tad plastinė chirurgija, kaip nė viena kita medicinos sritis, yra apaugusi įvairiais mitais, gandais ir baubais.

daugiau »
į užrašus
2012 05 22
vmvt.lt
Atšilus orams, padidėja valgomųjų ledų vartojimas. Vasarą jais prekiaujama ne tik prekybos centruose, bet ir kioskuose bei lauko prekyvietėse. Vis platesnį valgomųjų ledų pasirinkimą siūlo kavinės ir restoranai. Asortimentas platus, rinkoje gausėja valgomųjų ledų, pagamintų kaimyninėse valstybėse (estiškų, latviškų, lenkiškų ir kt.).

daugiau »
į užrašus
2012 05 21
ve.lt
Klaipėdos vaikų ligoninėje po rekonstrukcijos duris atvėrė skubiosios pagalbos traumų atvejais skyrius bei operacinių blokas. daugiau »
į užrašus
2012 05 21
SERGEJUS STONKUS
Mūsų organizmo gebėjimas pasisavinti skirtingas maistingąsias medžiagas priklauso nuo paros meto.
Kaip tik remdamiesi minėtu faktu specialistai ir sukūrė vadinamąją chronodietą. Ji, skirtingai nuo kitų dietų, neturi nieko bendra su maisto ribojimu ir tuo labiau – badavimu. Tačiau reikalauja negailestingos disciplinos: laikantiesiems chronodietos privaloma maitintis griežtai nurodytomis valandomis ir valgyti konkrečiam paros laikui skirtus produktus.

daugiau »
į užrašus
2012 05 18
Ligita Sinušienė, vlmedicina.lt
Šį rytą į kalėjimo kamerą uždaromi trys Šiaulių psichiatrijos ligoninės slaugytojai, teismo pripažinti žiauriai sumušę bejėgį pacientą. Šalies slaugytojai vieningai tvirtina – neįmanoma, kad tokią profesiją pasirinkęs žmogus smurtautų. Atvirkščiai, psichiatrinių ligoninių darbuotojai kone kasdien susiduria su ligonių agresija. Tačiau įstatymai gina pacientus, o slaugytojams belieka gintis patiems.
daugiau »
į užrašus
2012 05 18
Rita Banevičienė, Ligita Sinušienė, vlmedicina.lt
Maisto papildai užkerta kelią vėžiui ar, priešingai, gali sąlygoti šios sunkios ligos atsiradimą? Atsakymų į šiuos klausimus mokslininkai nuolat ieško, atlikdami įvairius klinikinius tyrimus ir sudaužydami į šipulius pernelyg optimistinį požiūrį į šiuos maisto produktus, kuriems taip norima priskirti gydomųjų savybių.

daugiau »
į užrašus
2012 05 15
Šiuo metu sergamumas peršalimo ligomis Lietuvoje mažėja, tačiau susirgimų daugiau lyginant su praėjusiais dvejais metais. Pastebima tendencija, kad peršalus vienam žmogui liga „išguldo“ visus šeimos narius. Šiandien minint Tarptautinę šeimos dieną sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kaip svarbu kurti šeimos ritualus ir išmokti stiprinti sveikatą kartu.

daugiau »
į užrašus
2012 05 15
vlmedicina.lt
Amerikos neurologijos akamedija (American Academy of Neurology) paskelbė naujausias nuorodas apie migrenos gydymą. Atsižvelgiant į mokslinių tyrimų duomenis ir patikimumą nuorodose pamėginta suklasifikuoti dažniausiai taikomas priemones ir vaistus šiai ligai gydyti. Septynių receptinių vaistų rezultatai gydant migreną apibūdinti kaip efektyvūs, keliolikos – kaip galimai efektyvūs.

daugiau »
į užrašus
2012 05 15
Eglė Ruškutė, ve.lt
Gegužės 11-ąją, minint Europos širdies nepakankamumo dieną, į specialų renginį pakvietė Respublikinė Klaipėdos ligoninė (RKL). Su besidominčiaisiais informacija apie širdies nepakankamumą bei prieširdžių virpėjimą dalinosi gydytojai kardiologai. Jie atkreipė dėmesį į tai, jog pasaulyje sergančiųjų širdies nepakankamumu daugėja, todėl kiekvienam, besirūpinančiam savo sveikata, verta žinoti, kaip to išvengti.

daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų