Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 05 15
Vitalija JALIANIAUSKIENĖ, panbalsas.lt
Į turtingesnius kraštus išskristi ketinantiems specialistams sparnus pakerta svetimų kalbų nemokėjimas.
daugiau »
į užrašus
2012 05 14
Almutė Blaževičiūtė, valstietis.lt
Vyresnio amžiaus žmonių klausa nusilpsta natūraliai, tačiau prikurtimą įvairiame amžiuje gali sukelti ir ausų uždegimas, gretutinės ligos ar ilgalaikis triukšmas.

daugiau »
į užrašus
2012 05 14
Daiva Šalc, valstietis.lt/
Kiekviena nešvari žaizda gali supūliuoti, todėl reikia žinoti, kaip tinkamai ją gydyti. Liaudyje plačiai paplitę būdai nudegintus odos plotus gydyti riebalais, o ant žaizdų pilti spiritinius dezinfekuojamuosius tirpalus yra netinkami, sunkina gijimą. „Nė vienas iš mūsų nepragyvena gyvenimo nė karto nesusižeidęs. Vienos žaizdos užsitraukia savaime, o kitoms, ypač opoms ir praguloms, reikia ypatingos priežiūros“, – pabrėžė Centro poliklinikos Vytenio filialo šeimos gydytoja Aldona Jankavičienė.

daugiau »
į užrašus
2012 05 14
Daiva Norkienė, valstietis.lt
Kuo brangesni vaistai ir prastesnė ekologinė situacija, tuo labiau domimasi alternatyvia medicina ir liaudiškais organizmo „remonto“ metodais. Dievas, sukūręs žmogų, nepridėjo naudojimo instrukcijos. Todėl su tobulomis, sveikti ir atsikurti gebančiomis organizmo sistemomis mėginame elgtis taip, kaip išmanome: valome kepenis, kraujagysles, žarnyną ar net visą organizmą. Pasitelkiame badavimą, dietas, neva stebuklingus receptus. Ar įmanoma save „praplauti“ lyg besikemšantį vamzdyną?

daugiau »
į užrašus
2012 05 11
vlmedicina.lt
PCI-32756: šitaip vadinamas vienas naujausių preparatų, jau parodžiusių labai gerus rezultatus gydant lėtinę limfoleukemiją ir mantijos ląstelių limfomą. Tai vienas iš trijų šiuo metu tiriamų vaistų, priklausančių B ląstelių signalo inhibitorių grupei. Vaistas selektyviai slopina Bruton‘o tirozinkinazę (BTK), kuri yra viena esminių B ląstelės receptoriaus grandinėje perduodant signalą, skatinantį ląstelę augti ir dalintis. Nutraukus šią grandinę galima pasekti ląstelės apoptozę, kas pacientui reiškia gerą naviko atsaką į gydymą. PCI-32756 slopina BTK, kiti du tiriami preparatai (AVI-292 ir ONO-WG-307) veikia į kitas B ląstelės receptoriaus signalo perdavimo grandis. daugiau »
į užrašus
2012 05 11
Audrius Bareišis, balsas.lt
Lietuvoje sergančių onkologinėmis ligomis žmonių likimai skirtingi. O didžiausia problema, kad pagalbos į specialistus kreipiamasi gerokai per vėlai. Net 4 iš 10 pacientų nustatoma vėlyva vėžio stadija, kai vilties gyventi lieka vos 10-15 proc. ligonių.

daugiau »
į užrašus
2012 05 11
Vytautas Povilaitis, technologijos.lt
T. Wilson laikrodis pradėjo tiksėti 2008 metais, kai jai sukako 36 metai. Jau septynetą metų ji buvo išsiskyrusi, o būnant chirurgijos rezidente, vargiai užteko laiko miegui, nekalbant jau apie pasimatymus. Bet nykstančio jos vaisingumo nedomino nėštumo atidėliojimo priežastys. Suvokusi galimybę niekada netapti motina, Wilson išsigando.
daugiau »
į užrašus
2012 05 10
vlmedicina.lt
Tobulėjant nuskausminimo metodams, medikamentams, operacinei technikai, o ir keičiantis požiūriui, dar neseniai sudėtingą cezario pjūvio operaciją šiandien moterys pasirenka kaip paprastesnį gimdymo būdą. Dėl to neretai iškyla problemos kitų gimdymų metu.


daugiau »
į užrašus
2012 05 10
vlmedicina.lt
Randomizuotame III fazės dvigubai aklame klinikiniame tyrime PEARL I tirtas ulipristalacetato efektyvumas mažinant simptomus, sukeliamus gimdos miomų. Vaistas lygintas su placebu. Į tyrimą įtrauktos moterys nuo 18 iki 50 metų amžiaus, visoms tiriamosioms buvo nustatyta simptomus sukelianti gimdos miomatozė.

daugiau »
į užrašus
2012 05 09
balsas.lt
Gegužės 12 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė slaugytojų diena. Ta proga, Klaipėdos universitetas kartu su Klaipėdos krašto Lietuvos slaugos specialistų organizacija mokslinę–praktinę konferenciją „Atskirties slaugoje mažinimas: moksliniais tyrimais pagrįsta slaugos praktika“.

daugiau »
į užrašus
2012 05 09
vlmedicina.lt
Prieš keletą dienų radau naują dokumentą – Nacionalinę narkotikų kontrolės strategiją. Gal ir nebūčiau pernelyg susidomėjęs, jei ne įvadas, o po juo parašas: Barac Obama, Baltieji rūmai. Kad taip Lietuvos sveikatos strategiją pasirašytų prezidentė, gal programa būtų ir realesnė, ir vykdoma daugiau »
į užrašus
2012 05 09
Ligita Sinušienė, Rita Banevičienė, Audrius Šimaitis , vlmedicina.lt
Naujausi moksliniai tyrimai ir turimos informacijos apibendrinimas rodo, kad nepaisant to, jog papildų gamintojai dažnai teigia, jog papildai gali sustiprinti organizmo atsparumą įvairioms ligoms, peršalimui ar net vėžiui, jie tokio poveikio neturi. O ir Lietuvos reklamos bei Maisto įstatymai griežtai draudžia viešinti tokius teiginius.

daugiau »
į užrašus
2012 05 08
SANDRA MIŠKININIENĖ, panbalsas.lt
Mokslininkai tvirtina, kad net antibiotikai gali sutrikdyti medžiagų apykaitą.
Anksčiau buvo žinoma tik tiek, kad antibiotikai žudo naudingąją žarnyno mikroflorą ir gali sukelti alergijas. Dabar teigiama, jog šios rūšies vaistai gali privesti iki tikrų tikriausio nutukimo.

daugiau »
į užrašus
2012 05 08
ve.lt
Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo metu mokslininkai atskleidė, kad reguliariai sportuojantys ir kompiuteriu besinaudojantys senoliai kur kas rečiau turi atminties problemų, – praneša "The Telegraph". daugiau »
į užrašus
2012 05 08
VE.lt
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Neinfekcinių ligų profilaktikos skyrius perspėja, kad pavasarį, žydint pirmiesiems augalams, paūmėja kvėpavimo viršutinių ir apatinių takų ligos. Astma – tai lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga, pasireiškianti padidėjusiu bronchų jautrumu (reaktyvumu) į įvairius dirgiklius, kvėpavimo takų susiaurėjimu (obstrukcija) bei pasikartojančiais dusulio, švilpimo krūtinėje, krūtinės veržimo, kosulio simptomais, ypač naktį arba ankstyvą rytą, praeinančiais savaime arba gydant.
daugiau »
į užrašus
2012 05 07
Jadvyga Balvočiūtė, Žolininkė, valstietis.lt
Net maži vaikai žino, kad ant žaizdų reikia dėti gysločio lapą. Šis mums visiems gerai pažįstamas augalas, dar vadinamas trauklapiu, traukažole, ne tik puikiai stabdo kraujavimą, bet ir skatina pažeistų audinių gijimą, mažina uždegimą, naikina bakterijas. Gysločiu nuo senų laikų gydomi odos uždegimai, sunkiai gyjančios žaizdos, įdrėskimai, nuospaudos. Jis padeda iš pūlinių ir opų pasišalinti pūliams, mažina patinimus įgėlus vabzdžiams.

daugiau »
į užrašus
2012 05 07
Daiva Šalc, valstiets.lt
Susirgus celiakija, į kapus gali nuvaryti net visų mėgstamas ir dažnai valgomos bandelės, makaronai ar majonezas.

daugiau »
į užrašus
2012 05 07
Daiva Čiapaitė, valstietis.lt
Ilgai negydomas makšties uždegimas gali tapti lėtiniu, o šis – sukelti gimdos kaklelio ikivėžines būkles ar net vėžį. Panikuoti neverta, nes ši liga išgydoma, o savo būklę galima palengvinti specialiais vaistinėje parduodamais geliais ar naminėmis priemonėmis.

daugiau »
į užrašus
2012 05 04
DOC. DR. VILMA GUDIENĖ, VILNIAUS UNIVERSITETO ŽURNALAS „SPECTRUM“
Vilniaus universiteto steigėjai – jėzuitų brolijos nariai neskyrė laukiamo dėmesio tokiems pasaulietiniams mokslams kaip teisė ir medicina. Jėzuitams vadovaujant VU nebuvo įsteigtas Medicinos fakultetas, nors būta išorinių paskatų. Vienintelis tada universitete veikęs medicinos padalinys – pavyzdingai tvarkyta vaistinė. Apie jos interjerą, eksterjerą, puošybos elementus, baldus, įrankius, prietaisus, įrangą, taip pat pajamas ir išlaidas, skirtas ir universiteto reikmėms, žinome iš išsamaus vaistinės turto inventoriaus, sudaryto likviduojant jėzuitų ordiną 1773–1774 m. Dokumentas saugomas VU bibliotekos Rankraščių skyriuje. Ši medžiaga plačiai aptarta įvairių autorių darbuose. Mažiausiai dėmesio skirta turtingai vaistinės bibliotekai. Pažvelkime, kokias knygas sukaupė jėzuitai per 170 vaistinės veiklos metų.
daugiau »
į užrašus
2012 05 04
naujienos.vu.lt
Vėžį įveikti padedantis chemoterapijos gydymas neįmanomas be nemalonaus šalutinio poveikio, tokio kaip pykinimas, vėmimas ir plaukų išslinkimas.
Neseniai anglų tyrimai paskelbė, kad jau labai greitai visų šių neigiamų gydymo pasekmių bus galima išvengti. Sakoma, kad specialistai aptiko molekulę, suteikiančią galimybių sukurti vaistus nuo vėžio, nekenčiančius sveikoms ląstelėms.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų