Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 05 04
technologijos.lt
Visai realu, jog netolimoje ateityje bus galima pamiršti nuo gyjančios odos plėšiamo tvarsčio ar pleistro skausmą ir toje vietoje kuriam laikui liekančias neestetiškai atrodančias tamsias klijų dėmes. Mat kuriamas toks pleistras, kuris užklijuotas ant odos laikui bėgant ištirpsta – susigeria į odą. „Stebuklingomis“ tirpsmo savybėmis pleistro tvarstį praturtina į jį įaustos tam tikru tirpikliu apdorotos krakmolo skaidulos. Beje, technologiją iš principo galima naudoti ir tualetinio popieriaus, servetėlių ir kitų biologiškai suirstančių produktų gamyboje, tvirtina išradimo autoriai.

daugiau »
į užrašus
2012 05 03
balsas.lt
Absoliuti dauguma klinikinių tyrimų atliekama, dalyvaujant mažiau kaip tūkstančiui savanorių. Tokią išvadą padarė Roberto Califfo vadovaujama tyrėjų grupė iš Jungtinių Valstijų Djuko (Duke) universiteto medicinos centro, praneša „Science Daily“. Jų darbo ataskaita paskelbta žurnale „The Journal of the American Medical Association“.


daugiau »
į užrašus
2012 05 03
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Jaučiate piniginių lėšų stygių, nerimaujate, galvodami apie ateitį, nesate tikri, ar turėsite darbą? Pakaks! Išmeskite už gyvenimo borto juodas mintis ir niūrias asociacijas. Geriau tokius neaiškius laikus išnaudokite kaip startą imantis pozityvių permainų. Atkreipkite dėmesį į Rytus, kur išminčiai sako: „Mūsų nesėkmėse jau yra būsimų sėkmių daigai“. O ir mes ne kartą prisimename, kad nėra to blogo, kuris neišeitų į gerą.

daugiau »
į užrašus
2012 05 03
valstietis.lt
„Pinigai verčia pasaulį suktis“ – šios kultinės dainos, kurią prieš kelias dešimtis metų išgarsino legendinė amerikiečių aktorė Liza Minnelli, tekstą šiandien vertėtų šiek tiek pakoreguoti: pasaulis sukasi ne tik dėl pinigų, bet ir dėl sekso. Ir kas galėtų tai paneigti?! Ginekologai minėtąją frazę dar papildytų – seksas ne tik verčia pasaulį suktis, bet ir labai dažnai nerimauti. Kada ir kodėl? daugiau »
į užrašus
2012 05 03
balsas.lt
Pirmieji pavasariniai grybai – bobausiai ((lot. Gyromitra esculenta, angl. False morel, Beefsteak mushroom, vok. Frühjahrslorchel), tai daugumos gurmanų mėgstami grybai, tačiau, kaip informuoja Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) direktoriaus pavaduotoja Snieguolė Ščeponavičienė, juos reikėtų vartoti labai atsakingai.

daugiau »
į užrašus
2012 05 02
Ginas Pinigis, krastonaujienos.lt
Gydytoja Ona Girdziušienė Maišiagalos apylinkės gyventojų sveikatą budriai sergi jau keturiasdešimt šeštus metus. Daug tai ar mažai, tegul sprendžia tie, kurie mėgsta skaičius, palyginimus, skambius žodžius...

daugiau »
į užrašus
2012 05 02
Vitalija JALIANIAUSKIENĖ, panbalsas.lt
Apie kiekvieną šalies donorą dabar bus žinoma visiems atsakingiems kraujo centrų darbuotojams

daugiau »
į užrašus
2012 05 02
Zita Voitiulevičiūtė, vlmedicina.lt
Seimo nariai grūmoja vykdomosios valdžios atstovams, kodėl žmonės vis skundžiasi, kad iš jų reikalaujama neteisėtai susimokėti už kai kurias gydymo paslaugas. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai atremia, kad kol kas baisiausios priemonės, kurių gali imtis, labiau gąsdina nei išsprendžia problemą. Sveikatos apsaugos viceministras gina savo ministeriją tikindamas, kad yra rengiami teisės aktų pakeitimai, kuriems įsigaliojus už nelegalias pajamas gydymo įstaigoje kentės jų vadovai.

daugiau »
į užrašus
2012 04 30
ASTA JANUŠONYTĖ, panbalsas.lt
Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis, apie 95 procentai planetos gyventojų yra herpeso nešiotojai – vadinasi, praktiškai kiekvienas mūsų esame užsikrėtę bent vienašio viruso atmaina. daugiau »
į užrašus
2012 04 30
SANDRA MIŠKINIENĖ, panbalsas.lt
Kulinarija – beveik toks pat subtilus mokslas, kaip ir farmacija.
Skirtumas tik toks, kad vaistų mes patys nemaišome – ši darbą patikime specialistams. O štai gaminant maistą tenka kliautis tik savo žiniomis. Produktų derinimo šalininkai sako, kad jeigu prie tų kulinarinių įgūdžių dar prisidėtų ir elementarios chemijos bei medicinos žinios, kiekviena šeimininkė ar šeimininkas taptų truputį gydytojas.
daugiau »
į užrašus
2012 04 30
Jolanta BENIUŠYTĖ, ve.lt
Medicinos darbuotojo dienos proga dienraščio "Vakarų ekspresas" surengtuose "Nuoširdžiausio mediko 2012" rinkimuose daugiausia skaitytojų balsų sulaukę Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas neurochirurgas Dmitrijus Aleksandrovas ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės Urologijos skyriaus slaugytoja Danutė Norkienė teigia, kad į mediciną atėjo iš pašaukimo - didelio noro padėti žmonėms.
daugiau »
į užrašus
2012 04 30
ve.lt
Balandžio 27-ąją minimos Medicinos darbuotojų dienos proga "Vakarų ekspresas" apklausė uostamiesčio gydymo įstaigų vadovus, kokiomis nuotaikomis jie šiemet pasitiko šią profesinę šventę. daugiau »
į užrašus
2012 04 30
balsas.lt
Vakarėliai, oficialūs priėmimai, šeimos šventės – progos, kurių metu neretą svečią lydi alkoholinio gėrimo taurė. Nekaltai pakeltas pirmasis tostas ne vienam kitą rytą primena tik galvos skausmu, nuovargiu bei pykinimu. Ką daryti, kad kita diena netaptų tikru pragaru, pataria gydytoja dietologė, daktarė Laisvūnė Petkevičienė. daugiau »
į užrašus
2012 04 27
Joana Zaborskytė, „Lietuvos ginekologijos ir akušerijos“ žurnalas
Šių metų kovo mėn. moksliniame žurnale „Lietuvos akušerija ir ginekologija“ publikuotas straipsnis, kuriame teigiama, kad Didžiojoje Britanijoje palaipsniui auga paauglių abortų skaičius – jaunesnės nei 16 metų merginos nėštumą nutraukia iki 60 proc. atvejų, jaunesnės nei 18 metų – iki 49 proc. atvejų.
daugiau »
į užrašus
2012 04 27
Vakarėliai, oficialūs priėmimai, šeimos šventės – progos, kurių metu neretą svečią lydi alkoholinio gėrimo taurė. Nekaltai pakeltas pirmasis tostas ne vienam kitą rytą primena tik galvos skausmu, nuovargiu bei pykinimu. Ką daryti, kad kita diena netaptų tikru pragaru, pataria gydytoja dietologė, daktarė Laisvūnė Petkevičienė.
daugiau »
į užrašus
2012 04 27
valstietis.lt
Sušilus orams bei artėjant ilgiesiems nedarbo savaitgaliams, prasideda „kepsnių sezonas“, padažnėja išvykų į gamtą, todėl galima tikėtis per maistą plintančių infekcinių ligų pagausėjimo. Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad šiltuoju metų laikotarpiu dažniausiai užsikrečiama bakterinėmis žarnyno infekcijomis, tokiomis kaip salmonelioze, šigelioze, kampilobakterioze, ešerichioze ir kt.

daugiau »
į užrašus
2012 04 27
vlmedicina.lt
Cukrinis diabetas yra civilizacijos liga. Paskutiniaisiais dešimtmečiais pacientų skaičiai didėja, kartu didėja ir gydymo metodų poreikis. Iki 2000 metų vaistus, kuriais buvo gydomas antrojo tipo cukrinis diabetas, galima buvo suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o pagrindinis medikamentas, kurį anksčiau ar vėliau gaudavo ligoniai, buvo insulinas. Pastaraisiais metais situacija šioje srityje iš esmės pasikeitė.
daugiau »
į užrašus
2012 04 27
vtv.lt
Vaizdiniai įspėjimai ant tabako pakuočių laikomi viena efektyviausių tabako kontrolės priemonių pasaulyje. Tokiu būdu siekiama sumažinti tabako gaminių patrauklumą, susilpninti sąsajas tarp prekės ženklo ir tabako pakelio, padidinti sveikatos perspėjimų veiksmingumą, įsiminimą, jų patikimumo suvokimą. Dar 2009 m. atlikto Eurobarometer tyrimo duomenys atskleidė, kad 57 proc. Lietuvos respondentų mano, kad vaizdiniai spalvoti įspėjimai yra efektyvūs (ES vidurkis – 55 proc.), 74 proc. gyventojų pritarė siūlymams ženklinti cigarečių pakuotes vaizdiniais įspėjimais. Tokią priemonę palaiko ir 75 proc. ES gyventojų.
daugiau »
į užrašus
2012 04 26
technologijos.lt
G reiškia tašką. Bet ar iš tikrųjų? Amerikiečių mokslininkas tik ką paskelbė atradęs G tašką (mįslingąją sritį moters genitalijose, kurio paskirtis - sustiprinti orgazmus) ir aprašęs jo anatomiją informuoja „Newscientist.com“. Tačiau daugeliui jo kolegų atrodo kitaip – jų manymu, nepanašu, jog G taškas būtų vienetinė struktūra. Greičiau – tai sudėtingas G kompleksas. Ar mokslininkams pagaliau pavyks sudėlioti visus taškus ant G?

daugiau »
į užrašus
2012 04 26
technologijos.lt
Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos – pagrindinė mirties priežastis mūsų laikais. Nuo širdies smūgio vien JAV miršta po žmogų kas 25 s: užsikimšus vienai iš kraujagyslių, aprūpinančių širdį krauju, šio tiekimas į organą nutrūksta ir prasideda širdies audinių nekrozė. Kitaip tariant – ūmus miokardo infarktas. Mokslininkams pavyko rando, kuris po infarkto lieka širdies audiniuose, ląsteles „perprogramuoti“ į sveikas širdies raumens ląsteles.

daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų