Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 04 25
Pasibaigęs šildymo sezonas leis atsipūsti ne tik išvargintiems šildymo kainų, bet ir tiems, kurių akys tą laiką sausėjo dėl sauso oro patalpose. Tačiau beveik kas trečia moteris to palengvėjimo nepajus: dėl natūralių organizmo hormoninių pokyčių akys sausėja nėščiosioms, kūdikį žindančioms moterims, taip pat – menstruacijų ir menopauzės metu. Akių sausumui įtakos turi ir kontraceptinių preparatų vartojimas. Todėl specialistai rekomenduoja moterims atkreipti dėmesį į akių būklę tokiais gyvenimo tarpsniais ir laiku kreiptis į gydytojus oftalmologus, kad liga nebūtų užleista ir neatsirastų akių uždegimas, ragenos opos arba net regos sutrikimų.
daugiau »
į užrašus
2012 04 25
ve.lt
3000. Tiek pacientų kasmet sulaukia pagalbos Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, kuriame kiekvieną dieną kovojama dėl žmogaus gyvybės.

daugiau »
į užrašus
2012 04 25
ve.lt
Net 60 procentų žarnyno vėžio atvejų Lietuvoje diagnozuojama per vėlai – rodo šios ligos statistika Lietuvoje. Labiausiai mūsų šalies medikus neramina tai, jog Lietuvoje apie vieną labiausiai paplitusių vėžio formų vis dar žinoma per mažai.
daugiau »
į užrašus
2012 04 25
valstietis.lt
Pats paprasčiausias ir pigiausias maisto produktas, vadinamas varguolių valgiu, yra labai naudingas ir turtuolių sveikatai.
daugiau »
į užrašus
2012 04 25
Santariškių žinios, santa.lt
Gegužės 7 d. Lietuvoje jau penktą kartą įvyks Euromelanomos dienos akcija.
daugiau »
į užrašus
2012 04 24
valstietis.lt
Drebančios rankos, sutrikusi kalbėsena, sulėtėję judesiai. Šiais požymiais pirmiausia pasireiškia nenuspėjama Parkinsono liga, klaidingai laikoma vien senatvės palydove. Vis dažniau ji nustatoma ir trisdešimtmečiams ar dar jaunesniems darbingo amžiaus žmonėms. Tačiau, priešingai nei mano daugelis, šis susirgimas nepasmerkia ligonio iš karto gultis į patalus, neaptemdo jo proto. „Parkinsono liga nėra nuosprendis. Anksti ją diagnozavus ir paskyrus gydymą, žmogus gali išlikti darbingas, savarankiškas ir sėkmingai nugyventi visavertį gyvenimą“, – teigė Lietuvos Parkinsono ligos draugijos pirmininkė, g ydytoja neurologė Vaineta Valeikienė . daugiau »
į užrašus
2012 04 24
valstietis.lt
Paprastąją pušį visi gerai pažįstame. Šis spygliuotis ne tik išskiria į orą baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, dėl kurių oras pušynuose yra daug švaresnis nei kituose miškuose, bet ir pasižymi vaistinėmis savybėmis. daugiau »
į užrašus
2012 04 24
Daiva Šalc, Valstietis.lt
Tyrimų duomenimis, vienas iš šešių suaugusiųjų gali sirgti odos vėžiu. Per pastarąjį dešimtmetį sergamumas odos vėžiu Lietuvoje išaugo dvigubai. Vis dažniau jis nustatomas pavėluotai – antros ar vėlesnės stadijos. Odos vėžiu dažniau serga 30–50 metų moterys, tačiau miršta nuo jo vyrai . Ankstyvos stadijos vėžys išgydomas 97 proc., todėl svarbu laiku pastebėti kiekvieną odoje atsiradusią dėmelę ar apgamą ir pastebėjus, kad ima kisti jų spalva ar dydis, kuo skubiau kreiptis į gydytoją dermatologą.

daugiau »
į užrašus
2012 04 24
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Rytuose yra vienas nuostabus metodas, kuris padeda atsipalaiduoti, susigražinti jėgas ir vėl pasijusti pilnaverčiu sveiku žmogumi. Šis šiuolaikinis japonų psichoterapijos metodas vadinasi morita terapija. (Beje, kai kurie mūsų psichoterapijos centrai taiko šią terapiją, siekdami padėti krizių ištiktoms šeimoms). daugiau »
į užrašus
2012 04 23
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Alergija – ne tik viena iš labiausiai paplitusių negandų, varginančių žmoniją, apie ją sklando ir daugiausiai įvairiausių klaidingų požiūrių bei mitų. daugiau »
į užrašus
2012 04 23
Audronė Jurkšytė
Rytų ir Pietryčių Lietuvoje įgyvendintas kardiologijos projektas sulaukė išskirtinio Europos Komisijos (EK) dėmesio. Mūsų šalyje viešėjęs už regioninės politikos plėtrą atsakingas eurokomisaras Johannesas Hahnas džiaugėsi pasiektais rezultatais ir išreiškė viltį, kad po kelerių metų Lietuvos Rytų ir Pietryčių regionas visoje Europoje garsės sumažėjusiu sergamumu ir mirštamumu nuo širdies bei kraujagyslių ligų.

daugiau »
į užrašus
2012 04 23
balsas.lt
Net 60 proc. žarnyno vėžio atvejų Lietuvoje diagnozuojama per vėlai – rodo šios ligos statistika Lietuvoje. Labiausiai mūsų šalies medikus neramina tai, kad Lietuvoje apie vieną labiausiai paplitusių vėžio formų vis dar žinoma per mažai.
daugiau »
į užrašus
2012 04 23
ve.lt
Už lango – ilgai lauktas saulėtas pavasaris. Deja, be rūpesčių džiaugtis buvimu lauke dažnai neleidžia padidėjusi oro tarša. Pavasarį vėjas, važiuojantys automobiliai pakelia nuo nenuvalytų gatvių ir jų aplinkos, statybviečių per žiemą susikaupusius nešvarumus, todėl padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis.
daugiau »
į užrašus
2012 04 20
vlmedicina.lt
Kad ir kaip keistai skambėtų, tačiau tokius rezultatus atskleidė neseniai prestižiniame žurnale „Blood“ paskelbto tyrimo rezultatai. Jie privers mus naujai pažvelgti į kraujo vėžio atsiradimo ir progresavimo mechanizmus. Nedidelio, tačiau gerai suplanuoto tyrimo rezultatai parodė, kad gydymas vien antibiotikais sergant pradinių stadijų difuzine didelių B ląstelių skrandžio limfoma daugiau nei dviem trečdaliams pacientų padeda pasiekti ligos remisiją. daugiau »
į užrašus
2012 04 20
vlmedicina.lt
Olaparibas – šitaip vadinamas naujas preparatas, davęs gerus rezultatus gydant atsinaujinusį kiaušidžių vėžį. Daugeliui kiaušidžių vėžiu sergančių pacienčių liga anksčiau ar vėliau atsinaujina, todėl kiekvienas naujas gydymo metodas yra papildomi gyvenimo metai. daugiau »
į užrašus
2012 04 20
vtv.lt
14 proc. šalies gyventojų mano turintys problemų dėl kojų venų skausmo, tinimo ar nuovargio, tačiau net 40 proc. jų nesikreipia į medikus. Dažniausiai pas gydytojus nesilankoma laikantis nuomonės, kad šie kojų negalavimai nėra rimta problema. Tyrimą, kurio tikslas buvo ištirti gyventojų informuotumą, patirtis bei elgseną, susidūrus su kojų skausmais, inicijavo „GK klinika“. Jį atliko visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.
daugiau »
į užrašus
2012 04 20
valstietis.lt
7 iš 10 Lietuvos mamų pripažįsta, kad vėjaraupiai yra sunki infekcinė liga. Vis dėlto, bemaž pusė – apie 47 proc. – motinų nežino, jog vėjaraupiai gali sukelti sunkias komplikacijas.
daugiau »
į užrašus
2012 04 19
ve.lt
Per mažo dydžio drabužiai ne tik atrodo nepatraukliai, tačiau gali sukelti ir labai rimtų sveikatos problemų. Pernelyg aptemptos kelnės ar džinsai, vizualiai priplojantys pilvą, padidina spaudimą apatinei pilvo daliai. Dėl šios priežasties skrandžio rūgštys kyla į viršų, į stemplę, todėl ėda rėmuo, skelbia „The Daily Mail“.
daugiau »
į užrašus
2012 04 18
balsas.lt
Lietuvos šeimas ir tėvus vienijančios nevyriausybinės organizacijos šiandien kreipėsi į LR sveikatos apsaugos ministrą prašydamos išspręsti gimdymo ne stacionare, t. y. ne ligoninėje, reglamentavimo klausimą. daugiau »
į užrašus
2012 04 18
ve.lt
Anot svei­kuo­lio Vac­lo­vo Vai­te­kū­nai­čio, vi­siems, ne tik ser­gan­tiems kvė­pa­vi­mo ta­kų li­go­mis, bet ir svei­kiems, rei­kė­tų mo­ky­tis tai­syk­lin­gai kvė­puo­ti, t.y. įkvėp­ti oro pil­na krū­ti­ne. daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų