Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 04 18
Marina Visockienė, ve.lt
Šiau­lių uni­ver­si­te­to Ap­lin­ko­ty­ros ka­ted­ros ve­dė­ja, pro­fe­so­rė Ing­ri­da Šau­lie­nė per­spė­ja žie­da­dul­kėms aler­giš­kus žmo­nes – šią sa­vai­tę jau ga­li­ma ti­kė­tis ber­žų žie­da­dul­kių pro­ver­žio. daugiau »
į užrašus
2012 04 17
Jolanta Beniušytė, ve.lt
Pasaulyje sparčiai vystosi medicinos turizmas: vis dažniau žmonės atostogų metu vyksta į kitą šalį pasigydyti ir sutaupyti, nes medicinos paslaugų kainos skiriasi kelis kartus. Lietuvoje šis turizmo sektorius dar tik skinasi kelią, nors pacientų iš užsienio sulaukiama ir mūsų gydymo įstaigose. daugiau »
į užrašus
2012 04 17
ve.lt
Klaipėdietė gydytoja Genovaitė Ramanauskienė šiemet vėl keliavo į tolimąją Pietų Korėją - šalį, kurios gyventojai daug investuoja į gražią išvaizdą bei gerą savijautą. Didžiausia korėjiečių grožio paslaptis - jie sugeba dailiai atrodyti be skalpelio ir botulino injekcijų. Apie rytietiškus stebuklus ir kalbamės su gydytoja Genovaite Ramanauskiene, grožio ir sveikatingumo klinikos savininke.

daugiau »
į užrašus
2012 04 17
ve.lt
Artėjant medikų profesinei šventei, kuri minima balandžio 27 dieną, pakalbinome Klaipėdos miesto savivaldybės ilgametę Sveikatos apsaugos skyriaus vedėją Janiną ASADAUSKIENĘ.
daugiau »
į užrašus
2012 04 17
ve.lt
Balandžio 17-ąją minima Pasaulinė hemofilijos diena. Šios iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę apie šią kraujo krešėjimo ligą, gerinti pacientų gyvenimo kokybę ir skatinti sergančiuosius gyventi pilnavertį gyvenimą. daugiau »
į užrašus
2012 04 16
Daiva Šalc, valstietis.lt
Kraujo vėžiu sirgęs Kazimieras Petraitis tvirtina, kad bet kuri onkologinė liga yra išgydoma. Tereikia pakeisti mitybos įpročius ir iš kasdienio raciono išbraukti cukrų bei krakmolą. Panevėžietis blogai pasijuto 2009-ųjų pabaigoje. Ligi tol energijos nestokojęs pensininkas jautėsi nusilpęs, vis dažniau norėjo pailsėti, prigulti. „Po ilgų ieškojimų man diagnozavo mielomą, sisteminę amiloidozę. Gydymas negelbėjo – nykau tiesiog akyse, negalėjau paeiti, sulysau beveik 30 kg. Jeigu man į rankas nebūtų papuolusi knyga apie priešvėžinę mitybą, nebūčiau pasveikęs“, – neabejojo 65-erių Kazimieras.
daugiau »
į užrašus
2012 04 16
Almutė Blaževičiūtė, valstietis.lt
Stabligė – tai sunki, dažnai mirtina infekcinė liga. Lietuvoje kasmet registruojami vidutiniškai trys šios ligos atvejai, iš jų vienas ar du baigiasi mirtimi. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofi laktikos skyriaus specialistė Eglė Savickienė primena, kad nuo stabligės galima pasiskiepyti nemokamai.

daugiau »
į užrašus
2012 04 16
balsas.lt
Kofeinas yra nuo seno žinoma tonizuojanti medžiaga. Populiariausiu kofeino šaltiniu nenuginčijamai yra kava. daugiau »
į užrašus
2012 04 13
vtv.lt
Kas sukelia itin dažną pavasario bėdą akių alergiją ir kaip sau padėti? Kokie pagrindiniai akių alergijos požymiai?

daugiau »
į užrašus
2012 04 13
vtv.lt
Minint Pasaulinę sergančiųjų Parkinsono liga dieną, europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė pasirašė europinę deklaraciją, skatinančią atkreipti visos ES politikų ir visuomenės dėmesį į šią klastingą ligą.
daugiau »
į užrašus
2012 04 13
Deividas Malinauskas, technologijos.lt
Kalbėdamas apie mokymąsi žmogus dažniausiai jo sampratą pateikia pagal savo patirtis. Dažniausiai išgirstame atsakymus apie mokymo įstaigas, informacijos kiekį, kurį reikia išmokti, ar naujų įgūdžių ugdymą. Retas kuris susimąsto, kad tai daugybinis procesas, apimantis sudėtingus veiksmus ląstelėse.

daugiau »
į užrašus
2012 04 13
Saulius Žukauskas, technologijos.lt
Visai realu, jog netolimoje ateityje rankas galėsime plautis ne po vandens srove, o po dezinfekcinės plazmos srove. Nešiojamo šaltos plazmos generatoriaus bandomąjį egzempliorių išrado Australijos ir Kinijos mokslininkų grupė. Beje, tokiam čiaupui reikės tik… 12 voltų baterijos, informuoja „Gizmag.com“. Nors dezinfekcinė priemonė rekomenduojama lauko sąlygomis dirbantiems medikams ir kariams, nesunku numanyti, jog kada nors tokie įrenginiai galėtų pakeisti vandens čiaupus bei muilą.

daugiau »
į užrašus
2012 04 13
Eglė GIKNIENĖ, panbalsas.lt
Gydytojai sako, kad neskiepydami savo vaikų tėvai rizikuoja jų sveikata, tačiau vis daugiau jaunų tėvų apgalvotai renkasi šią riziką.
Neseniai į Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų vaikų skyrių pateko trys jauni panevėžiečiai. Kaip paaiškėjo, 4-erių, 12-os ir 14 metų tos pačios šeimos vaikai susirgo itin reta kvėpavimo takų infekcija – kokliušu. Visi trys nuo jos paskiepyti nebuvo.

daugiau »
į užrašus
2012 04 12
balsas.lt
Pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirbantys gydytojai akušeriai-ginekologai. daugiau »
į užrašus
2012 04 12
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Dėl plačiai plintančio planšetinių kompiuterių, tokių kaip iPad, naudojimo padaugėjo specifinių atramos – judėjimo sistemos pažeidimų. Leidinys Daily Mail parengė tokių ligų apžvalgą, kurią komentuoja ergonomikos – mokslo apie tai, kaip darbo aplinką ir darbo įrankius padaryti patogesnius naudojimui, ekspertai.
daugiau »
į užrašus
2012 04 11
vtv.lt
Dauguma žmonių pavasarį skundžiasi imuninės sistemos susilpnėjimu. Rezultatas – dažnesnės nei įprastai įvairiausių virusų ir infekcijų atakos. Pasaulinės sveikatos dienos išvakarėse – ji minima balandžio 7 dieną – pabandykime išsiaiškinti, kaip sustiprinti savo organizmą.
daugiau »
į užrašus
2012 04 11
Irena BUDRIENĖ, ve.lt
Pirmąkart Lietuvoje viešėjusi dietologė, sveiko gyvenimo būdo žinovė iš Kinijos Pan Dzinidziu patarė, kaip būti sveikiems, energingiems ir kuo ilgiau išsaugoti jaunystę bei grožį.
daugiau »
į užrašus
2012 04 10
ve.lt
Blogą burnos kvapą medikai vadina galitoze. Dažniausiai dėl jo būna kaltos burnoje gyvenančios bakterijos, kurios, apdorodamos maisto likučius, gamina sieros vandenilio junginius.
Apie nekokį burnos kvapą vengia užsiminti net bičiuliai, artimiausi žmonės.
daugiau »
į užrašus
2012 04 10
Jolanta BENIUŠYTĖ, ve.lt
Mediko profesija kasdien reikalauja ne tik pasiaukojamo darbo, bet ir naujų žinių, išmanymo, technologijų įvaldymo. Apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria medikai, kalbamės su Lietuvos gydytojų sąjungos Klaipėdos filialo, vienijančio per 600 krašto gydytojų, pirmininku Antanu JANUŠONIU.
daugiau »
į užrašus
2012 04 10
Jolanta Beniušytė, ve.lt
Kelio, klubo sąnario endoprotezavimo operacijos jau tapo kasdienine ortopedų - traumatologų duona, tačiau endoprotezavimo srityje toli gražu dar ne viskas išbandyta.
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų