Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 04 10
Parengė Sergejus Stonkus, panbalsas.lt
Pervargimas, depresija, dirglumas, nuolatiniai nuotaikų svyravimai – neišvengiami pavasario palydovai, bet ar tai reiškia, kad kiekvienos žiemos pabaigoje reikia žygiuoti pas psichiatrą?
Šiuo metų laiku, kai gamta bunda iš žiemos miego, galima tikėtis visko: staigaus oro sušilimo ir vėl atšalimo, saulės aktyvumo padidėjimo ir vėl sumažėjimo... Visa tai veikia mūsų sveikatą ir visi tie svyravimai, kurie vyksta gamtoje, tarsi atsikartoja mūsų organizme. Atsiranda naujos ligos arba paūmėja senosios (ypač susijusios su smegenų kraujagyslėmis), pablogėja bendra savijauta. Ir, žinoma, išryškėja psichikos sutrikimai.
daugiau »
į užrašus
2012 04 06
balsas.lt
Nuskurdę gyventojai masiškai plūsta į valstybines gydymo įstaigas, teikiančias pirminę odontologinę pagalbą. Pastarosios skaičiuoja nuostolius. Panevėžio stomatologijos poliklinika neatmeta galimybės visai nebeteikti tokių paslaugų.
daugiau »
į užrašus
2012 04 06
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Žinome, kad dažniausiai širdies ir kraujagyslių ligas įtakoja pernelyg aukštas „blogojo“ cholesterolio kiekis ir padidėjęs arterinis kraujospūdis. Tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į, rodos, nežymius veiksnius, kurie neretai dar labiau sustiprina neigiamą šių priežasčių poveikį.
daugiau »
į užrašus
2012 04 06
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Ne, kalba neis apie žinomą muzikos leidybos įmonę „Koja records“, o apie žmogaus koją arba kojas, nes jų dažniausiai yra dvi. Tai – jūsų kojos. Gerai, jei jos grakščios ir ilgos – tokias mylėti lengva, O štai jei jos trumpos, putlios, kreivokos... Vis tiek – mylėti reikia. Jos – jūsų. Nemeilė savo kojoms jums gali brangiai kainuoti. Mylėti pradėti galima abi kojas arba kiekvieną paeiliui, bet pradėti geriau nuo kairės. Nes, kaip sako gyd. transfuziologas Andrejus Zvonkovas, būtent kairėje kojoje dažniausiai ir prasideda kojų venų varikozė – liga, kai negražiai, skausmingai ir pavojingai išsiplečia poodinės venos.
daugiau »
į užrašus
2012 04 06
vlmedicina.lt
2011 metais atlikti įdomūs tyrimai siekiant išsiaiškinti policistinių kiaušidžių sindromo priežastis ir ieškant būdų padėti moterims, kenčiančioms nuo šios ligos.
daugiau »
į užrašus
2012 04 06
vlmedicina.lt
Daug metų širdies bei kraujagyslių ligų ekspertai teigė: kuo žemesnis cholesterolis, tuo geriau, tuo mažesnė tikimybė, kad žmogus susirgs infarktu, insultu ar kitomis aterosklerozės sukeltomis ligomis. Kai matuojamas cholesterolis, dažnai yra tiriamos ir cholesterolio sudedamosios dalys: mažo tankio lipidų cholesterolis (MTL-C), didelio tankio lipidų cholesterolis (DTL-C), trigliceridai (TG).
daugiau »
į užrašus
2012 04 05
Rasa Kazlauskaitė, ve.lt
Nors saulė savo šiluma kasdien mus džiugina vis labiau ir labiau, peršalimo, gripo ir kitokių ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų metas, deja, niekaip nesibaigia. Išmintingi žmonės sako, kad paprasčiau nesusirgti, nei ligą gydyti. Tačiau kai gyvenimo ritmas toks įtemptas, kai kasdien patiriame stresą, neteisingai maitinamės, per mažai judame, kai pavasariniai orai tokie permainingi, o po šaltojo metų periodo imunitetas nebe toks atsparus virusams, šansų nesusirgti akivaizdžiai sumažėja. Kokios pagalbos šylant orams reikia mūsų organizmui?
daugiau »
į užrašus
2012 04 05
technologijos.lt
Elektroninės tatuiruotės ateityje galbūt stebės įvairiausius žmonių sveikatos būsenos parametrus – pradedant širdies ritmu, baigiant cukraus kiekiu kraujyje. Tačiau jau sukurta ir tokia, kurios paskirtis – atlikti burnos ertmės monitoringą. Dantin įmontuotas jutiklis seilėse gali aptikti įvairias bakterijas, sukeliančias visokių sveikatos bėdų.
daugiau »
į užrašus
2012 04 05
technologijos.lt
Tyla verta aukso. Tačiau JAV egzistuoja kambarys, kuriame yra taip tylu, jog greitai tos tylos, kad ir kokia auksinė ji būtų, nebeįmanoma ištverti. Ilgiausiai absoliučią tylą Orfildo laboratorijoje (Pietų Mineapolis) iškęsti yra pavykę tik 45 minutes. daugiau »
į užrašus
2012 04 05
Zita Voitiulevičiūtė, vlmedicina.lt
Susilaukę sveikatos sutrikimų turinčio vaiko tėvai turi ne tik padėti jam augti, patys išlikti tvirti, bet ir nuolat pramušinėti sienas, kurios atima iš mažylių galimybę gyventi geriau. Tėvai, siekdami kuo geresnio cerebrinį paralyžių kenčiančių atžalų gydymo, priversti lipti per galvas, kartais pameluoti tam, kad jų vaikai galėtų sveikti reabilitacinėse sanatorijose.
daugiau »
į užrašus
2012 04 04
balsas.lt
Liaudies išmintis byloja: „Be akių – kaip be rankų“. Vargu, ar atsirastų norinčių prarasti kurią nors vieną šių kūno dalių. Deja, pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi silpstančia rega, įvairiais kitais regėjimo sutrikimais. daugiau »
į užrašus
2012 04 04
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Visą žiemą laukėme pavasario. Ne kalendorinio, o tikrojo. Kai daug saulės, šviesaus giedro dangaus ir šilto oro. Deja, šis ilgai lauktas metas vis niekaip neateina, o ir atėjęs daugumai žmonių dažnai tampa nemalonumų kupinu laiku. Užklumpa naujos ligos, paūmėja seni lėtiniai negalavimai. Žinokite ir būkite sau dėmesingesni!
daugiau »
į užrašus
2012 04 04
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Jei jūs ne kosmonautas, tai vargu ar reguliariai darotės medicininius tyrimus. Deja, dauguma iš mūsų atidedame vizitą pas gydytoją iki to paskutinio momento, kai nepastebėti skausmo jau tampa neįmanoma. Bet būna ir priešingai: medikai jus įtikinėja, kad viskas tvarkoje, bet intuityviai jūs tiksliai žinote: kažkas ne taip. Aplinkinių abejonės: „Na iš kur tu žinai, kas su tavimi?“ „Tu juk ne daktaras!“ – išmuša jus iš vėžių ir trukdo įsiklausyti į signalus, kuriuos jums siunčia organizmas.
daugiau »
į užrašus
2012 04 03
Rolanda Lukoševičienė, ve.lt
Šiuolaikinė medicina geba prailginti žmogaus gyvenimą, išplėšti gyvybę iš mirties nasrų ar nesveikus organus pakeisti naujais, tačiau negali priversti patiems rūpintis savo sveikata kiekvieną dieną.
Po Lietuvos miestus ir miestelius jau dešimtmetį keliaujančios ir paskaitas apie sveikatos prigimtį skaitančios holistinės medicinos propaguotojos gydytojos homeopatės Diana Laurynaitienė ir Edita Jaskelevičienė įsitikinusios, kad liga - tai skambutis dvasios ir kūno harmonijos dėsnius pažeidusiam žmogui. O sveikata - tai harmonijos principų laikymasis kiekvienoje gyvenimo situacijoje. 

daugiau »
į užrašus
2012 04 03
Agnė GEDMINTAITĖ, ve.lt
Šiuo metu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje Vakarų Lietuvos gyventojams jau atliekami tyrimai modernia branduolinio magnetinio rezonanso (BMR) diagnostikos įranga.
Naujos diagnostikos įrangos atidarymo proga penktadienį ligoninėje svečiavosi sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis. "Klaipėdos jūrininkų ligoninė, vadovaujama dr. Jono Sąlygos, yra geras pavyzdys, kaip racionaliai ir ūkiškai tvarkytis, siekiant pacientams teikti aukštos kokybės paslaugas. Pažymėtina tai, kad nauja įranga pirkta iš ligoninės uždirbtų ir sutaupytų lėšų, neprašant niekieno pagalbos. daugiau »
į užrašus
2012 04 03
SANDRA MIŠKINIENĖ, panbalsas.lt
Menstruacijų ciklo sutrikimai šiandien yra vienas labiausiai paplitusių ginekologinių nukrypimų.
daugiau »
į užrašus
2012 04 03
LIUDMILA JANUŠKEVIČIENĖ, naujienos.vu.lt
Beveik visose šalyse galime aptikti keistų prietarų, susijusių su kairiąja ranka – negalima jos paduoti sveikinantis, ja žegnotis, Kristus sėdosi Dievo Tėvo dešinėje ir t. t. Lietuvoje jau senokai toleruojamas kairiarankių permokymas. Jei šeimoje gimsta kairiarankis vaikas, tai skubama jį kuo greičiau paversti „normaliu“ – dešiniarankiu. Tačiau pastebėta, kad spaudimą iš visuomenės patiriantiems ir neigiamo požiūrio dėl savo kairiarankiškumo susilaukusiems vaikams dažnai kyla daugiau psichologinių problemų, jie būna jautresni, problemiškesni.
daugiau »
į užrašus
2012 04 03
technologijos.lt
Testosterono dopingą vartojantys sportininkai gali maskuoti dopingo požymius organizme, gerdami žaliąją arbatą, informuoja „Newscientist.com“. O dideli žaliosios arbatos kiekiai netgi gali išprovokuoti teisėtą testosterono lygio padidėjimą kraujyje.
daugiau »
į užrašus
2012 04 03
Vytautas Povilaitis, technologijos.lt
Kažko trūko. Po trijų mėnesių eksperimentinio priešvėžinio vaisto bandymų, skenai, turėję rodyti kaulus, apimtus vėžio, atrodė beveik švarūs.
daugiau »
į užrašus
2012 04 03
Saulius Žukauskas, technologijos.lt
Žmogus yra vienintelis gyvas sutvėrimas Žemėje, vaikštantis dviem kojomis, neturintis kailio ir, lyginant su visu jo kūnu, turintis neįprastai dideles smegenis. Dešimtis tūkstančių metų planetos gėrybėmis dalijomės su mažiausiai keturiomis kitomis hominidų rūšimis, pastebi‚ Newscientist.com“. Tačiau jos išmirė, o mes, Homo sapiens, likome. Kodėl?
daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų