Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga
2012 04 02
Jei nusprendėte sumažinti kūno svorį, turite įvertinti dvi sau iškeltas užduotis. Neretai dietų, sporto, įvairių lieknėjimo preparatų žmonės griebiasi tuomet, kai ima kritiškai vertinti savo išvaizdą. Vis dėlto skirtingi metodai, padedantys sumažinti svorį, kartais gali būti labai naudingi ne tik fizinei, tačiau ir bendrai žmogaus sveikatai. Tinkamas maitinimasis bei subalansuotas skysčių vartojimas yra žmogui lengviausiai prieinamos priemonės, kurios yra itin svarbios žmogaus kūno svorio bei geros savijautos šaltiniai.
daugiau »
į užrašus
2012 04 02
Ivona ŽIEMYTĖ
Į mūsų gyvenimą taip pat ekspansyviai, kaip psichoanalitikai ir astrologai, veržiasi ir plastikos chirurgai. Per vienintelę operaciją galima pakeisti veidą taip, kad mama neatpažintų. Ar kūnas tapo fizinių galimybių manifestacija, ar iš tiesų jis gali atlaikyti bet kokią gyvenimo ataką?

daugiau »
į užrašus
2012 04 02
ve.lt
Nuo pirmadienio Klaipėdos jūrininkų ligoninėje Vakarų Lietuvos gyventojams pradedami atlikti tyrimai modernia branduolinio magnetinio rezonanso diagnostikos įranga- 1,5 teslos galingumo aparatu. daugiau »
į užrašus
2012 04 02
ve.lt
Vakar vykusių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „Karjeros dienų“ metu inžinerijos ir konsultacijų bendrovė „Sweco Lietuva“ atliko geriamojo vandens skonio tyrimą. 163 studentams, nežinantiems, kokį vandenį teks ragauti, buvo duodama stiklinė paprasto vandens iš čiaupo ir brangaus prancūziško vandens iš plastikinio butelio. Po įtemptos kovos, jaunuoliams išgėrus maždaug 19 litrų abiejų vandens rūšių, vanduo iš čiaupo nugalėjo prancūzišką vandenį rezultatu 105:58.

daugiau »
į užrašus
2012 04 02
Asta Geibūnienė, balsas.lt
Estetinė plastinė chirurgija – jau visiems tapo žinomu ir suprantamu dalyku. O kas yra plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija – atsakys ne kiekvienas. Net ir patys šios srities medikai, mikrochirurgai, trumpai savo veiklos apibūdinti negali. Bet be tokios medicinos srities avarijose sužaloti žmonės taip ir liktų be rankų ar kojų arba negalėtų jų, pažeistų, valdyti, moterys po onkologinių operacijų vietoj krūties turėtų slėpti tuštumą, reumatoidinio artrito susuktomis rankomis senelis nepanešiotų anūko... daugiau »
į užrašus
2012 03 30
ve.lt
Atėjus pavasariui, žmonės vis dažniau būna gamtoje. Šylant orams, prasideda ir erkių aktyvumo periodas. Kad poilsis būtų ne tik smagus, bet ir saugus, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituo (NMVRVI) Serologinių tyrimų skyriaus vedėja Jūratė Buitkuvienė informuoja apie joje tykantį pavojų – erkes ir jų sukeliamas ligas.
daugiau »
į užrašus
2012 03 30
Liucija URBONIENĖ, ve.lt

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos administratoriai informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacijos priimtoje Pasaulinėje strategijoje dėl dietos, fizinio aktyvumo ir sveikatos valstybės narės skatinamos imtis visų priemonių, kad skatinti visuomenę sveikai maitintis ir sumažinti lėtinių neinfekcinių ligų ir jų rizikos veiksnių paplitimą.
daugiau »
į užrašus
2012 03 29
Zita Voitiulevičiūtė, vlmedicina.lt
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovai savaitės pradžioje sukvietė žiniasklaidos atstovus paskelbti, kad Lietuvoje žmones labiau gydo ne gydytojai, o vaistinės, kad vaistinės ir medikamentų tiekėjai yra vienas ir tas pats, kad vaistų kainos yra didelės ne tiek dėl gamintojų, kiek dėl vaistinių kaltės. Atrodo, daug ką apie visa tai visi ir taip numanė. Tačiau „Vakarų Lietuvos medicinos“ žurnalistė pasiryžo pati atlikti nedidelį tyrimą ir pažiūrėti, ar tikrai vaistinės taip lupa pinigus.
daugiau »
į užrašus
2012 03 29
Ligita Sinušienė, vlmedicina.lt
Gydymo įstaigų „aukso fondas“ – slaugytojai, – stumdomas iš vienos pusės į kitą arba net visai išstumiamas, anaiptol nesidžiaugia skambiu epitetu, išeinančiu iš vyriausiųjų gydytojų burnų. Kaip gražiai apie slaugytojas (Lietuvoje tai kone išskirtinai moteriška profesija) bebūtų kalbama, jos vis dar nesijaučia lygiavertėmis gydytojams kolegėmis. Juk ir besirengdamos šiam darbui nuo pirmųjų dienų buvo pratinamos patarnauti medikams. „Tai posovietinių valstybių palikimas“, – sako ne viena „Vakarų Lietuvos medicinos“ pašnekovė. daugiau »
į užrašus
2012 03 29
Ligita Sinušienė, vlmedicina.lt
Storosios žarnos vėžys – antra pagal dažnumą onkologinė vyrų liga ir trečia – moterų. Apie kolorektalinio vėžio gydymo galimybes Vakarų Lietuvoje bei apie gyvenimo būdo įtaką šios srities vėžiui išvengti buvo kalbama penktadienį Sveikatos žurnalistų asociacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje surengtoje konferencijoje „Vakarų Lietuva sako vėžiui – ne!”. daugiau »
į užrašus
2012 03 29
Austėja PAULIUKAITĖ
Lieknėti šiandien yra madinga, ypač tarp jaunų merginų, moterų. Įvairiomis dietomis, jų receptais, patarimais kiekvieną pavasarį mirgėte mirga visi dailiosios lyties atstovėms skirti žurnalai. Tačiau ar iš tiesų reikia visiems masiškai lieknėti? Kaip neperžengti tos plonytės ribos, skiriančios lieknėjimą vardan sveikatos nuo lieknėjimo norint būti lieknesne už draugę arba sverti mažiau nei prieš 5 ar 10 metų? Ar mažinant svorį gali pagelbėti žolelės? Į šiuos klausimus atsako dietologė ir žolininkė. Savo lieknėjimo patirtimi dalijasi dainininkė Birutė Petrikytė.
daugiau »
į užrašus
2012 03 29
vpc.lt
Valstybiniame patologijos centre, VšĮ VULSK filiale,įdiegtimolekuliniai BRAF ir EGFR genų mutacijų tyrimai. Šių testų rezultatai leidžia parinkti kiekvienam pacientui individualų gydymą naujos kartos taikinine terapija. Naviko molekulinė analizė padeda aptikti pakitimus vėžio genuose, įvertinti vėžio piktybiškumą, prognozuoti ligos eigą. daugiau »
į užrašus
2012 03 28
balsas.lt
Dauguma ir toliau mano, kad nėra paprastesnės ir efektyvesnės apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo, o ypač nuo įvairių lytinių infekcijų, kaip prezervatyvas. Deja, deja... ne viskas taip gerai, kaip galbūt atrodo. Pats prezervatyvas negarantuoja, kad jūs visu 100 proc. apsaugoti nuo nelaukiamo giminės pagausėjimo ir kitų nemalonių atsitiktinių lytinių kontaktų pasekmių. Klausiate – kodėl? Atsakymas paprastas, bet apie viską iš eilės.
daugiau »
į užrašus
2012 03 27
Agnė GEDMINTAITĖ
Kovo 15 dieną Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vykusioje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje "Šiuolaikinė universitetinė ligoninė: valdymo ir funkcionavimo principai" aptarti sveikatos politikos akcentai, sveikatos apsaugos vadybos problemos, rezidentūros, taip pat slaugos raida bei kitos aktualijos.
daugiau »
į užrašus
2012 03 27
Agnė GEDMINTAITĖ
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje neseniai pradėtas taikyti naujas krūties vėžio gydymo metodas. Taikant naują metodą pradinėse vėžio stadijose atliekamos operacijos yra mažesnės apimties ir mažiau traumuojančios pacientę. Tokios operacijos šiuo metu atliekamos tik trijose didžiausiose šalies ligoninėse.
daugiau »
į užrašus
2012 03 27
Jurga BARKAUSKAITĖ
Epilepsija serga maždaug 50 milijonų pasaulio gyventojų, Lietuvoje - apie 23 000. Kasmet pasaulyje epilepsija diagnozuojama 2 milijonams žmonių. Tai dažniausias lėtinis nervų sistemos sutrikimas. Apie epilepsijos gydymą kalbamės su Klaipėdos universitetinės ligoninės Vertebroneurologijos skyriaus vedėja Irena VIRKETIENE.
daugiau »
į užrašus
2012 03 27
ve.lt
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) užsakymu, 2011 m. atliktas tyrimas „Europos farmacijos teisyno (politikos) poveikis vaistų prieinamumui Lietuvos gyventojams“. Jo metu surinkta medžiaga leido įvertinti, kokie vaistų rinkos veiksniai daro didžiausią įtaką vaistų prieinamumui Lietuvos vartotojams. Atlikus tyrimą, taip pat išryškėjo pagrindinės priežastys, kodėl vartotojų nepasiekia platesnis vaistų asortimentas, o siūlomi rinkoje vaistiniai preparatai – ganėtinai brangūs. daugiau »
į užrašus
2012 03 27
SANDRA MIŠKINIENĖ
Šaltuoju metų laiku organizmas stengiasi sukaupti kuo daugiau energijos, kad galėtų kovoti su šalčiu, todėl dauguma žiemą valgome daugiau kaloringo maisto – ir tai tampa problema.
Bėda tai, kad žiemą mūsų fizinis aktyvumas sumažėja – juk labiau norisi sėdėti šiltuose namuose, o ir trumpesnės dienos natūraliai skatina daugiau miegoti. Ir galiausiai visos tos kalorijos, kurias suvartojame, ima atsispindėti figūroje, veide, plaukuose.
daugiau »
į užrašus
2012 03 27
balsas.lt
Pastaraisiais metais virusai ir bakterijos tampa vis atsparesni antibiotikams. Laikas nuo laiko atsiranda pranešimų apie vienas ar kitas infekcijas, su kuriomis nepajėgūs kovoti net patys stipriausi antibakteriniai vaistai.

daugiau »
į užrašus
2012 03 26
Edita GUDAVIČĖ
"Dietos nepakanka. Tiesiog tenka užmiršti vieną pagrindinių gyvenimo malonumų - sočiai prisikirsti. Ir tai turi tapti gyvenimo būdu. Tai yra sunki vidinė kova. Arba tu ją laimi, arba prakiši", - atvirauja valios pastangomis prieš keletą metų net 70 kilogramų atsikratęs ir vis dar stulbinamais rezultatais besidžiaugiantis buvęs klaipėdietis, o dabar Vilniuje dirbantis Rolandas Masiulis.
Jau tapo įprasta, kad atėjus pavasariui viena pagrindinių temų tampa svorio reguliavimas. Iš lūpų į lūpas perduodamos "stebuklingos" dietos, suaktyvėja neva svorio padedančių atsikratyti piliulių reklama. Ir tai toli gražu nėra vien moterų reikalas. daugiau »
į užrašus
grįžti į viršų