Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. liepos 16d.
Spaudos apžvalga Spausdinti
į užrašus
2013 08 01
Kad veido oda spindėtų
Ieva Rupšytė, valstietis.lt
Nors šiltuoju sezonu naudojame mažiau dekoratyvinės kosmetikos, odai priežiūros reikia daugiau. Kaip apsaugoti odą nuo žalingų veiksnių ir išsirinkti tinkamas priemones?
Kosmetologė Ingrida Česevičienė teigia, kad kiekvienu sezonu oda reikia rūpintis vis kitaip. Štai žiemą oda turi būti saugoma nuo šalčio, todėl siūloma naudoti riebesnius, saugančius nuo žvarbaus oro kremus, o vasarą, atvirkščiai, – nesvarbu, koks bebūtų odos tipas, patariama didesnį dėmesį skirti drėkinanamiesiems ir turintiems apsaugą nuo ultravioletinių saulės spindulių kremams.

Odą valyti reikėtų kruopščiai ir nuolat. Vasarą mažiau naudojame dekoratyvinės kosmetikos arba nenaudojame jos visai, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad odos priežiūrai reikia mažiau dėmesio. Juolab kad ir pati oda išskiria įvairių medžiagų, turinčių įtakos jos būklei.

Pasak I.Česevičienės, pagal veido odos tipą rekomenduojama įsigyti prausiklį ar valiklį. Riebesnei odai dažniausiai tinka gelio ar neriebios kreminės konsistencijos lengvai putojantys prausikliai. Tokie prausikliai gerai pašalina riebalų perteklių, veikia odą antiseptiškai, sutraukia poras, tačiau nesausina kaip muilas.

Sausesnei odai patariama rinktis riebesnės konsistencijos valiklį, kuris neputoja, labai švelniai pašalina nešvarumus ir makiažą. Panaudojus tokią priemonę nejaučiamas odos tempimas.

Kosmetologė pabrėžia, kad visos valančiosios priemonės turi būti kruopščiai nuplaunamos vandeniu. Taip pat odą reikia nuvalyti toniku. Tai skysta, skaidri, vandeningos konsistencijos priemonė, užbaigianti odos valymo procedūras. Ji gali būti naudojama tiek po prausiklio, tiek viena. Tonikai dažniausiai gaminami su įvairių žolelių ekstraktais, riebiai odai gali būti ir su antibakterinėmis medžiagomis. Tai papildoma, tačiau be reikalo ignoruojama priemonė, padedanti atgaivinti odą ir paruošti ją kitam priežiūros etapui – kremo tepimui.

Patarimai:

Net jeigu jūsų oda šiuo metu jums nekelia jokių rūpesčių, stenkitės ją prausti kasdien ryte ir vakare jūsų odai tinkamomis priemonėmis.
Prauskitės vėsiu vandeniu.
Nuolat drėkinkite odą, net jeigu ji ir riebi.
Saugokitės nuo žalingų UV spindulių.
Bent kartą per mėnesį apsilankykite pas kosmetologą. Prisiminkite, kad odos būklė nuolat keičiasi, atsižvelgiant į jūsų sveikatą, metų laiką ir orą, todėl anksčiau parinkta kosmetika gali jums tiesiog nebetikti.
grįžti į viršų