Į titulinį
Visa farmacinė ir medicininė informacija specialistams
Į titulinį
Mano užrašai
2018 m. birželio 24d.
Spaudos apžvalga Spausdinti
į užrašus
2012 03 23
Vanduo: nuo pigiausios priemonės lieknėjimui iki vandenilinės bombos
Asta Geibūnienė
Rytų išmintis byloja: „gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę". Nuo vandens priklauso visi žmogaus organizmo gyvybiniai procesai... ir liekna figūra.

Vanduo – pats galingiausias lieknėjimo katalizatorius

Vanduo sumažina apetitą ir padeda organizmui sudeginti sukauptus riebalus. Tyrimai rodo, kad organizmas, negaudamas vandens, kaupia jį, o gaudamas pakankamai – mažina jo atsargas. Jis išties yra lieknėjimo eliksyras.

Vanduo sumažina apetitą ir padeda sudeginti susikaupusius riebalus. Tyrimais įrodyta, kad organizme trūkstant vandens, padidėja riebalų kiekis, esant jo pakankamai – riebalų mažėja. Štai kodėl be vandens sutrinka inkstų veikla. Kai inkstai nedirba visu pajėgumu, dalis produktų persiunčiami į kepenis. Taip apsunkinamas pagrindinis kepenų darbas – susikaupusių riebalų perdirbimas į mums taip reikalingą energiją.

Vartoti pakankamai vandens – geriausia priemonė skatinti skysčių apykaitą. Dėl vandens trūkumo tinsta pėdos, kojos, riešai. Diuretikai laikinai padeda, račiau kartu su vandeniu jie pašalina ir reikalingas medžiagas.

Jeigu jus vargina nuolatinės skysčių apykaitos problemos, dažniausiai kalta susikaupusi druska. Norite to išvengti – gerkite daugiau vandens. Inkstai pašalins bereikalingą natrio kiekį.

Norint suliesėti, būtina pašalinti iš organizmo toksinus. Vanduo padeda ir esant vidurių užkietėjimams. Storoji žarna, gaudama pakankamai vandens, pradeda normaliai funkcionuoti.

Vidutiniškai žmogui reikia išgerti aštuonias (apie 230 ml) stiklines vandens. Apkūnesniems ar sportuojantiems žmonėms arba, jei oras karštas ir sausas, vandens reikėtų vartoti daugiau. Vanduo padeda išlaikyti būtiną raumenų tonusą, sustabdo odos suvytimą. Geriau, kai vanduo vėsus, toks jis lengviau įsisavinamas ir sudeginama daugiau kalorijų.

Tiesos apie svorį ir vandenį:

1. Be pakankamo vandens kiekio organizmas negalės efektyviai sudeginti riebalų.

2. Užsilaikęs vanduo prisideda prie svorio.

3. Vanduo organizme neužsilaikys, jei gersite dar daugiau vandens.

Kai organizmas gauna pakankamai vandens:

pagerėja skydliaukės veikla;pasišalina nereikalingas vanduo;daugiau riebalų virsta į energiją, nes niekas netrikdo kepenų darbo;grįžta natūralus troškulys;žmogus vakarais jaučia mažesnį alkį.

Gal dar šito nežinojote apie vandenį?

Kad be vandens, nebus gyvybės, puikiausiai žinome – negėręs žmogus numirs jau aštuntą parą. Žinome ir tai, kad be vandens mūsų organizme nevyks beveik jokie organizmo cheminiai, fiziologiniai ir kiti procesai, kad kartu su vandeniu iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos arba apykaitos produktai.

O ar žinojote, kad tik gimęs žmogus 90 proc. susideda iš vandens, o senatvėje jo lieka tik 60 proc. Nepakankamas vandens vartojimas skatina ankstyvą organizmo senėjimą.

Be to, arbata, kava, sriuba ir, aišku, limonadai, tai ne – vanduo. Pavyzdžiui, viename Coca Colos buteliuke – 27 cukraus kubeliai. Jei vartosite saldžius gazuotus gėrimus, rizikuojate nutukti, o kiti minėti skysčiai greičiau turi šlapimą varantį efektą ir pašalina vandenį iš organizmo.

Dauguma neva stebuklingų preparatų, skirtų atsikratyti viršsvorio per 2-3 savaites, taip pat pasižymi tik šlapimą varančiu poveikiu, nes greitai iš organizmo pašalinti galima tik vandenį.

O kas vyksta kai organizmui trūksta vandens? Jis ima naudoti vandenį iš savo ląstelių (iki 66 proc.) ir tarpląstelinio sluoksnio (iki 26 proc.), tuo metu organizme padidėja rūgštingumas, o tai gresia podagra, inkstų akmenimis), iš kraujo (iki 8 proc.) – pakyla kraujospūdis, kemšasi kapiliarai, organai prastai aprūpinami reikiamomis medžiagomis, padidėja insulto ir infarkto rizika.

Dezinfekuojant chloru vandentiekio vandenį, į jį patekęs chloras netrukus susijungia su kita organine medžiaga. Atlikti tyrimai parodė, jog taip gauti šalutiniai chloravimo produktai (chloroformas, dichlorobromoformas, dibromochloroformas ir bromoformas) gali būti siejami su padidinta vėžinių susirgimų rizika (nuo 10 iki 40%). Toks vanduo turi neigiamą įtaką mūsų odai ir plaukams. Chloroformas kenkia kepenims, inkstams , skrandžiui ir t. t. O naudodami viską iš vandens išvalančius osmotinius filtrus, rizikuojame ne tik sirgti įvairiomis ligomis, bet net ir numirti. Tokį elektrolitų neturintį vandenį mūsų organizmas blogai įsisavina, todėl jis greit pašalinamas, išplaudamas iš organizmo svarbias mineralines medžiagas ir sutrikdydamas elektrolitų pusiausvyrą.

Ir dar. Ar žinojote, kad vandenyje slypi milžiniška energija? Pavyzdys – vandenilinė bomba, kuri pagaminta iš... vandens. Vandens (H2O) tyrimai atlikti penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, parodė, kad jame nors ir labai menka dalimi, bet visgi yra taip vadinamo „sunkiojo“ vandens, turinčio „sunkųjį“ vandenilio izotopą – deuterį (su neutronu ir protonu branduolyje), o šis – vandenilinės bombos pagrindas.

"Balsas.lt"
grįžti į viršų